sacma sapan bi virüs, nod32 bulamadı..

Kodla Büyü

Lainn

Aktif Üye
flash bellege bi virus bulastı. kendi icindeki dosyaların icine aynı isimde baska dosyalar acıyor ve bunları silemiyorum ve flashı bicimlendiremiyorum da, ehr denedigimde calısan yada o an icin kullanımda olan bir program veya klasor uyarısı veriyor. antivir virusu tespit etti uyarı evrdi ama silemedi. nod32 banamısın demiyor. bir fikri olan varmı arkadaslar?

Hocam knight info gibi gibi virüstendir bunlar autorundan çağırıldığı için antivirüsler bulamayabiliyor en iyisi manuel temizliktir. dos komutlarından anlıyorsanız biraz uğraştıktan sonra temizleyebilirsiniz.

flash disk için görev yöneticisinde çalışan programı bul sonlandır. Bekle eğer yeniden bir dosya çalışıyorsa işin zor, silinenleri yeniden oluşturan asıl dosyayı bulman gerekir. Yok eğer yeni bir dosya çalışmıyorsa virüs programı ile temizle veya formatla. İşe yaradığı oldu ama kesin çözüm virüse özel temizleyiciler. Virüsün ismini yazarsan daha ayrıntılı bakabilirim.

Kolay gelsin.

ilgilenen arkadaslara tskler ,
enginozdil hocamın verdigi linkteki program cözüm oldu. simdi bicimlendirdim flashı.
tekrar tskler hocam. iyi geceler diliyorum..

Geri