Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

sabit içerik yönetimi hatası

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında tuana_ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. tuana_

tuana_ Üye

arkadaşlar denetim masasında sabit içerik yönetimine girmeye çalışıyorum.ama aşağıdaki hatayı veriyor. yardımcı olursanız sevinirm.
    :(
    Warning: main(/home/hurriyet/public_html/administrator/components/com_typedcontent/toolbar.typedcontent.html.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/hurriyet/public_html/administrator/components/com_typedcontent/toolbar.typedcontent.php on line 18

Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required '/home/hurriyet/public_html/administrator/components/com_typedcontent/toolbar.typedcontent.html.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/hurriyet/public_html/administrator/components/com_typedcontent/toolbar.typedcontent.php on line 18

2. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

db yi kontrol edin .

3. Gezgin-®

Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

"com_typedcontent" bu bileşende hata olduğu görünüyor; yeni kurulum mu, taşıma yaptığınız bir sayfa mı ? Yada o bileşeni tekrar upload ediniz

4. atsl

atsl Aktif Üye

Joomlayı yüklerken son ekranda bir kod yığını verecektir. Onu alıp not defterine yapıştırın. Daha sonra adını configuration.php diye kaydet ve hostuna at. sorun çıkmaz sanırım...

5. Gezgin-®

Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam o kod; configirasyon.php ait olan bir koddur. Arkadaşımız zaten sitesini kurmuş; sizin dediğiniz kurulunun son basamağında olan işlemdir; içerik yönetcisinde olan bir hata bu;

6. ethen

ethen Site Gezgini

bileşenle ilgili bir sorun. site--> genel ayarlar'dan site sekmesinde "wysiwyg editörü" diye bir alan var. bunu değiştirip bir daha deneyin.

7. atsl

atsl Aktif Üye

dosyalarını host a yükledikten sonra configuration.php dosyasında bazı değişiklikler yapman gerekiyo...Özellikle bu dosya içerisindeki vertabanı ile hosttaki veri tabanı isimlerini kullanıcı adlarını ve şifrelerini kontrol et

8. .Kaf-Kef.

ats hocam configuration.php ile alakası yok Gezgin hocam soylediği gibi site kurulu .

9. atsl

atsl Aktif Üye

tamam exemli hocam anladım. :mrgreen:

10. tuana_

tuana_ Üye

arkadaşlar sağolun. ben yeni joomla kullanıcısıyım. bana yapabileceklerimi adım adım söyşerseniz sevinirim. ayrıca sitem çalışıyor. bu menü çalışmazsa ne olur ne gibi sorunlara yol açar :cry:

11. .Kaf-Kef.

:) hocam sorun açmaz fakat şu var bazen sabit başlık eklemek iyi bir cozumdur.
    Joomla kategori ve bölüm olayları önmlidir .
    Bu iki kavramın gösterim şekillleri farklıdır.Bazı durumlarda sabir başlık geröekten kolay oluyor.
    Sen siteni ftpsine com_typedconten klasörünü yükle ve bir daha dene .

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal