Sınav tarihleri 1 hafta öne alınmış

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği sınav tarihleri yönergesine göre: sınav tarihleri
" 1. dönem 1. sınavlar: 23 Ekim-03 Kasım 2023 tarihleri arasında,
1. dönem 2. sınavlar: 25 Aralık 2023-05 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacaktır."

Bakanlıktan yazı gelmiş, 1 hafta önceye alnımış sınavlar, böylece milli eğitimdeki büyük bir sorun daha çözülmüş oldu, son anda bu müjdenin verilmesi ayrı bir sevinç yaşattı.

Bu önemli kararı düşünen ve hayata geçiren, yazının ülkeye yayılmasına emeği olan tüm ilgililere sevgilerimi yolluyorum. Gelecek nesiller onlara çok şey borçlu.

O kadar uğraştık, sınav takvimi belirledik, veli gruplarında paylaştık...Bakanımız yine bizi mahcup etmedi, sağ olsun var olsun...

Bakanlıktan gelen yazıyı görmedim ama yönetmelikte açıkça yazıyordu.

Madde 5
ç) Okullarda sınavlar;
1) 1. dönem 1. sınavlar: Ekim ayı son haftası–Kasım ayı ilk haftası,
2) 1. dönem 2. sınavlar: Aralık ayı son haftası–Ocak ayı ilk haftası,
3) 2. dönem 1. sınavlar: Mart ayı son haftası–Nisan ayı ilk haftası,
4) 2. dönem 2. sınavlar: Mayıs ayı son haftası–Haziran ayı ilk haftası,
aralığında yapılır.

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği sınav tarihleri yönergesine göre: sınav tarihleri
" 1. dönem 1. sınavlar: 23 Ekim-03 Kasım 2023 tarihleri arasında,
1. dönem 2. sınavlar: 25 Aralık 2023-05 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacaktır."

Bakanlıktan yazı gelmiş, 1 hafta önceye alnımış sınavlar, böylece milli eğitimdeki büyük bir sorun daha çözülmüş oldu, son anda bu müjdenin verilmesi ayrı bir sevinç yaşattı.
Kaynak neresi hocam

Kaynak neresi hocam
T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri
Genel Müdürlüğü

u

Sayı : E-57750415-480.99-87095190 13.10.2023
Konu : Ortak Sınavlar

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi : a) Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği.
b) Millî Eğitim Bakanlığı Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar Yönergesi.

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023 tarihli ve 32304 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu çerçevede Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında uygulanacak sınavlara ilişkin usul ve esasları düzenleyen İlgi (b)'de kayıtlı "Millî Eğitim Bakanlığı Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar Yönergesi" 11 Ekim 2023 tarihinde yayımlanmıştır.
İlgi (a) Yönetmeliğin 5 nci maddesinin 1 inci fıkrası (ç) bendinde,
"Okullarda sınavlar;
1) 1. dönem 1. sınavlar: Ekim ayı son haftası–Kasım ayı ilk haftası,
2) 1. dönem 2. sınavlar: Aralık ayı son haftası–Ocak ayı ilk haftası,
3) 2. dönem 1. sınavlar: Mart ayı son haftası–Nisan ayı ilk haftası,
4) 2. dönem 2. sınavlar: Mayıs ayı son haftası–Haziran ayı ilk haftası,
aralığında yapılır.'' ifadesi yer almaktadır.
Bu kapsamda 2023-2024 eğitim öğretim yılı;
1. dönem 1. sınavlar: 23 Ekim-03 Kasım 2023 tarihleri arasında,
1. dönem 2. sınavlar: 25 Aralık 2023-05 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.
Sınavlarla ilgili tüm iş ve işlemlerin İlgi (a) Yönetmelik ve İlgi (b) Yönerge kapsamında yürütülmesi hususlarında bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.

Kemal BÜLBÜL
Bakan a.
Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri
Genel Müdürü

Dağıtım:
Gereği: Bilgi:
B Planı A Planı

2 hafta sınav bir hafta okulda öğrencileri avutma sonra ara tatil sonrasında öğrencileri okulda alıştırma ve kapanış...

Tüm Türkiye'ye sınav tarihi başlangıcını 30 Ekim olarak belirlemişken hayır hayır 23 Ekim olacak çünkü Ekim ayının son haftası 23 Ekim o yüzden demek saçmalık çünkü sınavlar ara tatilden 2 hafta önce başlar sınavların bittiği noktada ara tatil başlar... Şuanda ara tatilden üç hafta önce sınavlara başlamak zorunda bırakıldık...

Okulların sınav programini da bakanlık yapsın bir zahmet. Hangi sınıf hangi gün hangi dersten sınav olacak tablo yapıp gonderseler. Bu kadar zümre toplantısı şu bu ne gerek var.

Müjdemi isterim şimdi tekrar yazı geldi, 1 hafta ileriye alınmış sınavlar.

Ekli dosyalar

• Sınav Tarihlerinin Güncellenmesi.pdf
    275.4 KB · Görüntüleme: 151
aslında bir değişiklik yok. zaten ekimin son haftası 23 ekim li haftadır. 30 ekimli hafta kasımın ilk haftasıdır. bakanlık sadece konuya netlik getirmiş. derkennnnnnn yine değişiklik olmuş....

Valla istemsizce gülüyorum, herşeyi 30 ekimde başlayacak şekilde planladık, gezi vardı, sabah yazı gelince apar topar gezinin tarihini değiştirdik, sınav tarihlerini güncelledik. Akşamında bu yazı geldi, sabah aynı şeyleri tekrar yapacağız. Grupta öğretmen soruyor şimdi ne yapacağız diye, cevap verebilen yok. Bu olay heralde eğitimde gördüğüm en büyük rezilliklerden biridir.

Geri