Sınav Giris Belgesi hakkinda.

Kodla Büyü

Akyürekli

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. A4 kağıdında 2 adet sinav giriş belgesi var bunları yazıcıdan her A4 u ikiye bölüp A5 kağıda nasıl yazdirabilirim. Var mibfikri olan. 1 A4, 2 A5 olacak şekilde.

Dosyayı pdf olarak kayıt edip, chrome gibi bir tarayıcı da açtıktan sonra tekrar yazdır seçin. PDF olarak kaydet seçili iken daha fazla ayardan kağıt boyutunu a5 yapıp bir deneyin olmaz ise sayfa başına iki yapın tekrar deneyin.

Merhaba arkadaşlar. A4 kağıdında 2 adet sinav giriş belgesi var bunları yazıcıdan her A4 u ikiye bölüp A5 kağıda nasıl yazdirabilirim. Var mibfikri olan. 1 A4, 2 A5 olacak şekilde.
Belgeler pdf ve ayrı ayrı mı? Yoksa basılı şekilde ayrı ayrı mı?

1. Eğer pdf ve ayrı ayrı ise ilovepdf sitesine girip merge(birleştir) yapıp iki belgeyi bir pdf yapın.

2. Basılı şekilde ayrı ayrı ise resim olarak ikisini tarayıp yine ilovepdf sitesine girip jpg to pdf seçip resimleri tek pdf de birleştirin.

3. Herhangi bir pdf açma programı ile açıp yazdırırken kağıt başına sayfa sayısını 2 olarak seçip yazdırın. Bu kısım yazdırma penceresinde direk çıkar genelde. Ben foxitreader kullanıyorum.
images

Print handling kısmında ayarı yapınca sağda önizlemede gösteriyor nasıl yazılacağı.

4. İki belge zaten birleştirilmiş tek pdf ise 3. Adım zaten işinizi görür.

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkür ederim. Sanırım yanlış anlaşıldı. Ben birleştirmek değil A4 te bulunan sayfayı tam ortası dan ayirıp iki ayrı A5 kağıdına yazdırmak istiyorum. Bir sayfa olsa keser ayırırım ama çok fazla sayfa olduğundan otomatik olarak yapabilirsiniz diye sormuştum.

Adobe Acrobat Pro ile kırp diyerek önce ilk sayfayı tek sayfaya düşürün, sonra ikinci sayfayı tek sayfaya düşürüp tek belgede birleştirip, A4 e kağıt başına 2 olarak yazdırın.

Öncelikle teşekkür ederim. Sanırım yanlış anlaşıldı. Ben birleştirmek değil A4 te bulunan sayfayı tam ortası dan ayirıp iki ayrı A5 kağıdına yazdırmak istiyorum. Bir sayfa olsa keser ayırırım ama çok fazla sayfa olduğundan otomatik olarak yapabilirsiniz diye sormuştum.
O zaman iş değişir.
https://pdfresizer.com/crop
Sitesine girip pdfyi yükleyin. İlk sayfada nereyi kesecekseniz işaretleyip crop yapın. İlk kısımlar kesilir. Kalanı kısım için tekrar yükleyip o kısım için yapın aynısını.

Çıktı aldıktan sonra nöbetçi öğrencilere vereceksiniz; hem canları sıkılmamış olur.
Kestikten sonra geri getirecekler, haydi şimdi birde bunları sınıf sınıf ve sıra numarasına göre sıralayın diyeceksin.
Gün sonunda hocam çok görev verdiniz yap yap bitmedi diyecekler. Sizde "görev versek ayrı dert vermesek canımız sıkıldı dersiniz" diyerek mutlu mesut işi halledeceksiniz.

Geri