Sınıf Açma

Kodla Büyü

Ankany

Aktif Üye
Bizim geçen sene 9. Sınıf öğrencilerinin 6 sanesi Adalet, diğer 6 tanesi de Bilişim bölümünü seçmiş. Toplam mevcut 12.
Sistem 6 mevcutlu 10. Sınıf Adalet ve 6 mevcutlu 10.sınıf Bilişim sınıfı oluşturmuş.
Şimdi okul müdürü ; mevcutlar 10 kişiden az plduğu için bir sınıf kapatılacak tüm öğrenciler tek sınıfta toplanacak diyor. 10 kişiden aşağı sınıf açılmaz diyor.
Böyle birşeye okulunda rastlayan varnmı? Nasıl bir yol izlenmeli acaba?

Eğer sınıfta BEP'li öğrenciniz varsa dal açarken 8 şartı aranmaz. 10. Sınıf için en az 10 öğrenci olmak zorundadır.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında grup oluşturma

MADDE 26- (1) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında 9 uncu sınıfa kayıt yaptıran ve sınıf tekrar eden öğrenciler dâhil öğrenci sayısı 10’dan az olan programlarda sınıf oluşturulmaz. Bu öğrenciler, öncelikle ilgi ve istekleri dikkate alınarak diğer programlara yönlendirilir veya bunun gerçekleşmemesi hâlinde millî eğitim müdürlüklerince 11/9/2014 tarihli ve 29116 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıması hâlinde öğrenci taşıma uygulaması kapsamında değerlendirilir.

Bizim geçen sene 9. Sınıf öğrencilerinin 6 sanesi Adalet, diğer 6 tanesi de Bilişim bölümünü seçmiş. Toplam mevcut 12.
Sistem 6 mevcutlu 10. Sınıf Adalet ve 6 mevcutlu 10.sınıf Bilişim sınıfı oluşturmuş.
Şimdi okul müdürü ; mevcutlar 10 kişiden az plduğu için bir sınıf kapatılacak tüm öğrenciler tek sınıfta toplanacak diyor. 10 kişiden aşağı sınıf açılmaz diyor.
Böyle birşeye okulunda rastlayan varnmı? Nasıl bir yol izlenmeli acaba?
kaymakam oluruyla 2 kişiyle bile devam eden dal gördüm 2007 de şimdi durum nedir bilmiyorum.

kaymakam oluruyla 2 kişiyle bile devam eden dal gördüm 2007 de şimdi durum nedir bilmiyorum.
Açıldıktan sonra sayı azalsa da sıkıntı yok. İsterse 1 kişi kalsın. Hatta küçük yerlerde, bölüm açılsın diye okullar arası öğrenci transfer edip, okul açıldıktan sonra öğrencileri geri gönderen müdürler bile gördüm.

Geri