sürekli onarma?? lütfen yardım

Kodla Büyü

selen-tec

Aktif Üye
ya arkadaşlar, yardıma ihtiyacım var, her gün bir- iki tahta sistem onarma istiyor, ancak sıfırlama yapabiliyorum, gerekli programları yüklüyorum, en sonda 360 total ve time freeze
henüz altyapı yok, elektrikten mi sizce yoksa time freeze mi yapıyor :cry: :cry:

sonra bi de dyned sizde de böylemi nerdeyse yarım saat sürüyor güncellemesi :?: :?:

hocam tahtaları düzgün kapatmalarını iste öğretmenlerden bir de güncellemeleri kapat istersen güncelleme yapılırken birileri direk elektriği kesip kapatabiliyor bu yüzden bu hataları alabilirsin

Anladim hocam, sağolun. Aslında güncellemeler kapalı, kolaylik olsun diye ekranda kapat Kısayolu bile koydum ama bilemiyorum ki iste, programlar mi çakisiyor diye düşünmüştüm

hocam aynı problemleri bende yaşadım. Gerek öğretmenler gerekse de öğrenciler güç kablosundan çekerek kapatıyorlardı. Gerekli uyarıları yaptım hatta müdür imzalı E.T kullanım yönergesi hazırlayıp astım, böyle yapmaya devam ederlerse olası arızalardan sorumluluğun kendilerine ait olduğunu belirttim. Ayrıca kurmuş olduğum time freze kaldırarak shadow defender kurdum. Ayda belki bir-iki E.T ancak arızalanıyor.

Deepfreezede de imajli tahtalar sorun çıkarıyor onarım istiyor. Sadece imajını aldığım tahtanın deep sorunu yok

ToolWiz Time Freeze sistem bir şekilde başlatılamadığında veya güncellemeye girdiğinde sistemi sonsuz döngüye sokuyor (Onarma - yeniden başlama, güncelleme - geri alma gibi.). Aynı olayı diskte oluşan hataları (checkdisk) işleminde de yapıyor. Windows 8 ve 10'da bu yazılım pek iyi çalışmıyor.

Tüm Yorumlar için çok teşekkür ederim, burda sunulan önerilerde timefreeze e yol göründü demek, shadow defender deneyeyim bi de ,inşallah hergün çökmez :shock:

Ayrıca bir öneri. Sistem imajı almadan önce Deepfreeze, Time Freeze bunları kapatın, daha sonra imaj alın. Bu yazılımlar etkin iken imaj alıp diğer makinelere yüklerseniz sorun çıkar. Çünkü imaj attığınız makinede dahi Windows ilk açılışta bazı ayarlamalar yapıyor. Tavsiyem imaj attıktan sonra imaj atılan makineyi 1-2 kez yeniden başlatın ki ayarlar tam otursun, değiştirmek istediğiniz ayarları değiştirin ve ardından Time Freeze veya Deepfreeze'i etkinleştirin. Ben bu şekilde yapıyorum. Ha bir de tavsiyedir, Windows Update servisini devre dışı bırakın, hele ki Windows 10'da :)

ahmetfx' Alıntı:
Ayrıca bir öneri. Sistem imajı almadan önce Deepfreeze, Time Freeze bunları kapatın, daha sonra imaj alın. Bu yazılımlar etkin iken imaj alıp diğer makinelere yüklerseniz sorun çıkar. Çünkü imaj attığınız makinede dahi Windows ilk açılışta bazı ayarlamalar yapıyor. Tavsiyem imaj attıktan sonra imaj atılan makineyi 1-2 kez yeniden başlatın ki ayarlar tam otursun, değiştirmek istediğiniz ayarları değiştirin ve ardından Time Freeze veya Deepfreeze'i etkinleştirin. Ben bu şekilde yapıyorum. Ha bir de tavsiyedir, Windows Update servisini devre dışı bırakın, hele ki Windows 10'da :)
anladım hocam sağolun, update kapalıydı zaten, ama time freezemiş ömrümü yiyen, peki shadow defender yüklemeli miyim, siz neler yüklüyosunuz acaba tahtalara öğrenebilir miyim?

selen-tec' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
anladım hocam sağolun, update kapalıydı zaten, ama time freezemiş ömrümü yiyen, peki shadow defender yüklemeli miyim, siz neler yüklüyosunuz acaba tahtalara öğrenebilir miyim?

Şu an TimeFreeze var :) Fakat hatasını görürsem sileceğim. Birkaç tahtada Windows 10 kullanıcı profilinde sıkıntı çıkardı. Her açılışta yeni bir kullanıcı profili oluşturuyor, tabi masaüstü, uygulamalar filan kayıp gidiyor. Başka bir yazılım kullanmadım. BT sınıfındakine zaten hiç kurmadım. Aslında herkes adam akıllı kullansa bu tür yazılımlara hiç gerek yok ya neyse...

ahmetfx' Alıntı:
selen-tec' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:

Şu an TimeFreeze var :) Fakat hatasını görürsem sileceğim. Birkaç tahtada Windows 10 kullanıcı profilinde sıkıntı çıkardı. Her açılışta yeni bir kullanıcı profili oluşturuyor, tabi masaüstü, uygulamalar filan kayıp gidiyor. Başka bir yazılım kullanmadım. BT sınıfındakine zaten hiç kurmadım. Aslında herkes adam akıllı kullansa bu tür yazılımlara hiç gerek yok ya neyse...
İşte anahtar kelime bu hocam
Aslında herkes adam akıllı kullansa
ama kullanmıyorlar, uyarmamıza rağmen tv gibi düğmeden basıp gidiyorlar

elrond' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
selen-tec' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:

İşte anahtar kelime bu hocam
Aslında herkes adam akıllı kullansa
ama kullanmıyorlar, uyarmamıza rağmen tv gibi düğmeden basıp gidiyorlar
aynen hocam maalesef öyle :sleep: koordinatörü de aradım o da düzgün kapatılmadığı için dedi, ne yapacağımızı şaşırdık yahu :-1:

Hocam ben artik koruma yazilimi yuklemiyorum.
360 total falan yukleyin anti virus oyle kalsin.
sinirli yoneticiden oturum disina virusde bulasmaz zaten.

bidene' Alıntı:
Hocam ben artik koruma yazilimi yuklemiyorum.
360 total falan yukleyin anti virus oyle kalsin.
sinirli yoneticiden oturum disina virusde bulasmaz zaten.
peki o zaman time freeze den vazgeçiyorum
shadow defender kurmaya korkuyorum bıktım çünkü çökmelerden, bi de böyle deneyeyim o zaman,
sağolun arkdaşlar fikirleriniz için, ne güzel bu site :alkis: :alkis:

peki o zaman time freeze den vazgeçiyorum
shadow defender kurmaya korkuyorum bıktım çünkü çökmelerden, bi de böyle deneyeyim o zaman,
sağolun arkdaşlar fikirleriniz için, ne güzel bu site :alkis: :alkis:[/quote]

Hocam, yükledikten sonra bi sorun olup olmadığını paylaşır mısınız. Şimdiden teşekkürler.

Öğretmenler odasındaki tahtaya "Etkileşimli tahtaların fişleri sürekli takılı kalsın. Kesinlikle çıkarmayın. Otomatik onarım arızasının sebebi bu" şeklinde bir şeyler yazdım. 3-5 gündür bozulan olmadı. Sanırsam kapat dedikten hemen sonra fişi çekiyorlar.

Hocam alt yapı ile ilgili işlemler tamamlanmadı. Uzatma kablolarını taktık kullanıyoruz tahtaları. Topraklamalı priz olmadığı için emin olamadım, bu şekilde sürekli prizde takılı kalması sorun yaratır mı acaba.

Geri