Sözleşmeli öğretmen iken kadroya geçiş yolluğu

Kodla Büyü

bilogrt38

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar konunun tam yeri burası değil biliyorum ama en uygun burası gibi geldi...

Sözleşmeli öğretmen olarak çalışmaktayken KPSS puanı ile kadroya geçip dava açarak yolluk alan var mı acaba formumuzda?

ilk atamada yolluk verilme uygulaması kaldırıldı hocam. sözleşmeli atanırken ve sözleşmeliden kadroya geçerken ilk atama sayıldığı için yolluk verilmiyor. dava açan var mı bilmiyorum...

sehzade84' Alıntı:
ilk atamada yolluk verilme uygulaması kaldırıldı hocam. sözleşmeli atanırken ve sözleşmeliden kadroya geçerken ilk atama sayıldığı için yolluk verilmiyor. dava açan var mı bilmiyorum...

Evet hocam normal şartlarda devlet yolluk vermiyor. Ama dava açarak yolluk alanlar var. Mesela bakın bu linkte bayağı örnek dava var.
http://www.memurlar.net/haber/214268/

hocam şubatta yeni yönetmelikle bu durumun düzelticeğini söylüyorlar bende bu konuda mağdur olanlardanım

bellagio' Alıntı:
hocam şubatta yeni yönetmelikle bu durumun düzelticeğini söylüyorlar bende bu konuda mağdur olanlardanım

Hocam bende bi düzenleme olur belki diye bekliyorum ama bişey olduğu yok bende dava açmayı düşünüyorum. Ama fikir almak istiyorum...

hocam bu konuda bir taslak yayınlandı bilmiyorum inceleme şansınız oldu mu

Hocam ben bunda yollukla ilgili bişey göremedim. Bunda zorunlu hizme muafiyeti falan var ama yollukla ilgili bi durum yok. Yada ben atladım...

ben de mağdurlardanım arkadaşlar. yani kpss puanıyla kadroya geçen talihsizlerdenim. ortalıkta birsürü söylenti var. birsürü yönetmelik taslağı var. ne zaman yayınlayacaklar esas yönetmeliği bilmiyorum. yönetmelik çıktığında da bizim durum düzelmezse mahkemeye başvuracağım.

dava açan arkadaşlarımız var. davaları devam ediyor. daha önce açılan davalar ise kazanıldı.
idareye dilekçe yazarak yolluğunuzu isteyin. olumsuz cevap geldiğinde ise (ki şimdiye kadar olumlu cevap verildiğini duymadım) süresi içinde davanızı açın. davayı kaybetme gibi bir durum söz konusu değil. ilgili mahkeme kararlarını isterseniz göndereyim size.

nafiacar' Alıntı:
dava açan arkadaşlarımız var. davaları devam ediyor. daha önce açılan davalar ise kazanıldı.
idareye dilekçe yazarak yolluğunuzu isteyin. olumsuz cevap geldiğinde ise (ki şimdiye kadar olumlu cevap verildiğini duymadım) süresi içinde davanızı açın. davayı kaybetme gibi bir durum söz konusu değil. ilgili mahkeme kararlarını isterseniz göndereyim size.

hocam ben yukarıda link ekledim ilgili mahkeme kararları var. kazanılmış davalar. dediğiniz gibi dava açan kazanıyo.
ben forumda böyle arkadaşımız var mı onu merak ediyorum. sanıyorum 6-8 ay arası sürüyomuş davalar

Bizim okulda ingilizce öğretmeni nisanda dava çmıştı. dava sonucu geçen ay geldi ve kazandı.

bilogrt38' Alıntı:
Sözleşmeli öğretmen olarak çalışmaktayken KPSS puanı ile kadroya geçip dava açarak yolluk alan var mı acaba formumuzda?

alan var...
bende dava açmaya hazırlanıyorum...
istersen örnek dilekçe yollayabilirim...

daha 2 hafta olmadı dava açtım ben de sendika aracılığıyla. gidin davanızı açın. bir gün erken olursa kâr kârdır. artvinden denizliye geldim. acaba km ye ne kadar veriyolar ki.

bende 2007 şubatta konya dan sivas'a geldim dava açılarak alındığını biliyorum fakat hep ihmal ettim ama bugünlerde düşünüyorum sendikanın avukatıyla görüşüp gereken neyse yapıcamm...

bilgisavar_38' Alıntı:
bilogrt38' Alıntı:

alan var...
bende dava açmaya hazırlanıyorum...
istersen örnek dilekçe yollayabilirim...

hocam ben bi ara okula dilekçe verdim red geldi ama o zaman düğünüm falan vardı uğraşamadım. daha sonra açarım davayı dedim. ben bi dilekçe daha vereyim o verilen redle de dava edeyim. ama sendikalı değilim. o yüzden ya bireysel dava açacam yada ayarlayabilirsem sendikalardan birini araya koyacam :)

yusufcuk51' Alıntı:
bende 2007 şubatta konya dan sivas'a geldim dava açılarak alındığını biliyorum fakat hep ihmal ettim ama bugünlerde düşünüyorum sendikanın avukatıyla görüşüp gereken neyse yapıcamm...

hocam görüşüp açtınız mı davayı sonuç ne oldu. bende geçen sene dilekçe vermiştim sendaikaya avukatlar aradılar artık geri dönüyo açsanız da kazanamazsınız diye ama yakınlarda bir kaç arkadaşla konuştum davayı kazanmışlar 2 hafta falan olmuş haber geleli alacaklarmış yolluklarını.

Yolluk için geçen yıl dava açtım. Olumsuz karar çıktı. Temyize gittim. Bu ay Avukat kazandığımızı söyledi. Şimdi beklemedeyim. Süreç nasıl işleyecek merak ediyorum.

Geri