Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Rüyada olduğunu fark etmek.

Konu, 'Her Telden' kısmında engin724 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. engin724

engin724 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu sabaha karşı benim için ilginç olan bir deneyim yaşadım. Sıcağı sıcağına sizinle paylaşıyorum.
    Rüyamdayken, rüya gördüğümü fark ettim :) Aslında ne zamandır bunun hayalini kuruyordum. Rüyada olduğumu anlamaya çalışıyordum. Bu sabaha kısmetmiş. Yalnız, heyecandan olsa gerek, farkına vardıktan sonra rüyam fazla uzun sürmedi. Uyandım hemen.
    Çok harika bir duyguydu.
    Hiç benzer bir deneyim yaşayan var mı arkadaşlar?

2. serkanaytekin

serkanaytekin Süper Üye Süper Üye

Hocam rüyada değil yakaza alemindeymişsiniz dediğinize göre, uyanıklıkla uyku halinin ortasında.

3. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Harika duygu olan tam olarak ne? :|

4. Bahadır1980

Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende iki kere oldu. Yanlız ben çok zorlandığımı hatırlıyorum. Önce rüyünın içindeki rüyamden uyanmıştım ve "ohh be rüyaymış" demiş ardından da kendi rüyamdan uyanmıştım. O gün sanırım yorulmuştum diye hatırlıyorum. Bayaa bi derine iniyor insan. Ben şahsen korkmuştum...

5. faruk8542

faruk8542 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bende rüya görürken bi olay oldu hatırlamadığım "hadi len bu nasıl bir saçmalık rüyadır bu dedim" tabi hayırı hikmeti kalmadı uyandım.. saate baktım kalkmama daha 1 saat var sonrada uyku tutmadı..biz 5 dk fazla uykunun hesabını yaparken 1 saat acı oldu.. bi daha saf ayağına yatacam. ne görürsem eyvallah.. :mrgreen:

6. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

ben cok yasadim bunu (en az 50 kez)
    özellikle kabus gibi kötü seyler gördügümde
    bunlarin gercek olamayacagi hissi duyuyor ve biraz kendimi kastigimda
    yani nefesimi tutuyor gibi yaptigimda uyaniyorum

hatta rüya gördügümü anladigimda rüyadaki senaryo(film) devam ediyor.
    yani beyin hem rüya görüyor diger taraftan rüyadasin oglum diyor :)

7. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

bende ortaokuldayken öyle bir rüya gördüm....hatta nasıl olsa rüyadayım diye bakkala koşup çikolata alacaktım ama o heyecanla uyanmışım...harika bir duygu olduğu kesin.. :)

8. ozahit

ozahit Aktif Üye

Bendede çok kez oldu artık uyanma vaktidir deyip uyandığım çok oldu, bazen rüyada olduğumu fark edip rüyayı yönlendirmeye çalışıyorum.
    bazende çok uğraşmama rağmen uyanamadığım olmuştur , özellikle de üzerime karabasanların çöktüğü zaman. :verymad: . 7 kez ayetel- kürsi okumam gerekiyor bazen. :mrgreen:

9. hakanarya

hakanarya Aktif Üye

Inception'ı yakında izlediniz sanırım :D

10. ozlem22

ozlem22 Süper Üye Süper Üye

inception filmindeki gibi olmuş.. :)

11. kaybil

kaybil Süper Üye Süper Üye

o ne ki ben rüya içinde rüya görüyorum içinde olduğum rüyanın rüya olduğunu biliyorum sonra sarsıyorum kendimi uyanıyorum sonra deprem oluyor ev yıkılıyor sonra birdaha uyanıyorum :)

Benim rüyalarım inception gibi valla..
    şuda çok oluyor mesela bir rüya görüyorum çok hoşuma gidiyor uyanıyorum sonra tekrar uyuyorum rüya kaldığı yerden devam ediyor :D

12. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

karabasan diye birşey yok hocam onun adı uyku felci :)

Karabasan Nedir ?
    Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?
    Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

13. faruk8542

faruk8542 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

kasmayın arkadaşlar yorganı biraz daha üstünüze çekin bi yerler açık kalmış olmalı :mrgreen:

14. wanagot

wanagot Aktif Üye

Birkaç kez olmuştu. Güzel duygu gerçekten. Biri hariç farkına varır varmaz uyandım hepsinde. Sadece bir seferinde bir süre daha rüyada olduğumun farkında olarak devam etmiştim.. Bir hocamın dediği gibi rüyadaki senaryo devam ediyordu, isteidğim halde müdahale edemiyordum, az yürüyüp sonra da durup izlemiştim bir süre.. uyanmak için kendimi sıkıp uyandım.. En ilginç rüya deneyimimdir:)

15. Srebrenica

Srebrenica Seçkin Üye Seçkin Üye

Dikkat et, arafa düşme. :mrgreen:

16. sinan36

sinan36 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

reklam arasıdır hocam.

17. yaka

yaka Seçkin Üye Seçkin Üye

hakikaten filme gerek yok inception hayatta var mış da haberimiz yok filmin başlangıcında rüya içinde rüya yapılıyordu bazılarımızın gizli sırlarını almaya çalışılıyor sanırım :)
    birde ilk başlığı açan arkadaş yarı uykulu kısmını söylüyor gerçek ile rüyayı ayırt ettiğiniz ender anlar arasında olan,

18. engin724

engin724 Seçkin Üye Seçkin Üye

Harika olan; gördüklerinin aslında gerçek olmadığının, hepsini beyninin oluşturduğunun farkında olmak. Bazen de gerçekte yapamayacağın şeyleri rüyanda istediğin gibi yapabilmek :)

Inception'u izledim ama yakın bir tarihte değil hocam :) Ayrıca bu benim ilk farkına varmam değil. Daha önce 2 kez daha görmüştüm. Çok çok önceden. Ama bunu sadece tesadüfen anladığımı düşünmüştüm. Son zamanlarda bu konuya biraz merak saldım. Acaba istediğim zaman farkına varabilir miyim diye. Küçük bir araştırma yaptım. Tabi yine hemen göremedim. Araştırmalarımdan sonra ilk kez bu kadar net gördüm bu sabah. Başarmak çok güzel. Bakalım daha görebilecek miyim ya da görme sıklığım artacak mı merak ediyorum.

O bende de oldu. Çok komikti :) Rüyada olduğumu hissettiğim anla uyanmam bir olmuştu. Lan dedim ne güzel farketmiştim rüya gördüğümü dedim. Sinir oldum. Biraz sonra gerçekten uyandım. Meğer hâlâ rüyadaymışım :puhaha:

19. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hayatım boyunca gördüğüm rüyaların sayısı 5-10 olmadı 20 tanedir.

20. sregy

sregy Aktif Üye

bende rüyada olduğumu anladığımda uyanıyorum hemen. hatta bazen rüyadan rüyaya uyanıyorum :)aynı rüyayı değişik zamanlarda gördüğüm oldu. yada rüyanın devamını başka bir zaman gördüğüm de oldu. bazen anında uyuyup devam ettiğim de oldu :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal