Rot Başı, Rot Mili ve Alt Saçak Değişimi

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
bugün arabamın ön fren balatalarını değiştirirken ustaya görünürde bir arızası var mı diye sordum.

aracın ön tekerleklerini yerine takarken ileri geri oynattı, baktı. rot mili arızalı dedi. boşluk var dedi. ne yapmamız lazım dedim. kesinlikle değiştir dedi. böyle iyi olmaz, çok riskli filan dedi.

sonra rot mili, rot başı ve alt saçak değişmeli dedi. alt saçak ne tam anlayamadım ama (belki de salıncağı kastetmiştir) tmm dedim. (parça maliyeti toplam 190 lira dedi)

yarın değiştireceğim ama bu ustaya ilk defa gidiyorum. kafadan mı salladı bilmiyorum. dediği arızaya göre bu parçaların değişmesi gerekir mi? ne yapmam lazım?

aracımın markası: corsa 1.3 cdti dizel 2004 model.

bilgilendirirseniz sevinirim delianlılar.

o parçalar şayet bozuk ise siz zaten bunu kullanım esnasında anlamalısınız. rot mili ve rot başı arızalı ise araba çekme yapar, ses yapar. bence farklı bir ustada teşhisi doğrulayın. rot balansçılar o parçaların bozuk olup olmadığını daha iyi anlar

hocam direksiyon kutusunda benim de bir problem var benim de bu parçaları değişmem gerekiyor 250tl yani bunlar çok önemli

eğer arıza varsa gerçekten önemli yaptırmanız lazım. ancak gerçekten arıza olup olmadığını servisteki bir konrolle öğrenebilirsiniz. sadece kontrol için ücret almıyorlar sanırım. arıza varsa fiyatını söylerler, ister servise ister diğer oto tamircilerine yaptırırsınız. yada servis yoksa diğer bir uğtaya kontrol ettiriniz.

Buzkırıcı' Alıntı:
hocam direksiyon kutusunda benim de bir problem var benim de bu parçaları değişmem gerekiyor 250tl yani bunlar çok önemli

direksiyon kutusu ile alakalı yani bu parçalar. şimdilik başka bir ustaya da göstermeye karar verdim ama inşallah bozuk değildir.

HOCAM KESİNLİKLE EN AZ 3 USTAYA GÖSTERMEDEN KARAR VERME ÇÜNKÜ SANAYİ ESNAFI ELİNE DÜŞTÜN MÜ YANDIN. ARIZAYI YAPAR DÜZELMEZ GİDERSİN BAŞKA BİŞEY DER KESİNLİKLE EN AZ 3 USTAYA GÖSTERMEDEN KARAR VERME

akyu68' Alıntı:
HOCAM KESİNLİKLE EN AZ 3 USTAYA GÖSTERMEDEN KARAR VERME ÇÜNKÜ SANAYİ ESNAFI ELİNE DÜŞTÜN MÜ YANDIN. ARIZAYI YAPAR DÜZELMEZ GİDERSİN BAŞKA BİŞEY DER KESİNLİKLE EN AZ 3 USTAYA GÖSTERMEDEN KARAR VERME

EYVALLAH HOCAM. öyle yapacağım. 1-2 ustaya daha göstereceğim.

Geri