Robotik ve Kodlama Egzersizi açabilir miyiz?

Kodla Büyü

Akyürekli

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar Hafta sonu egzersiz açabiliyor muyuz? Daha doğrusu egzersiz yapmamıza izin var mı?

Halk eğitim modüllerini inceleyin. Bazıları ortaokul öğrencilerine de uygun olabiliyor.

Örneğin;
1662741866596.png

90 saatlik Blok Tabanlı Robotik Ve Kodlama Eğitimi foet kodu 482 program no 136019100

Benzer isimli bir kurs daha var aynı niteliklerde. Haftada 10 saat üzerinden açarsanız 9 haftada biter. Yaz tatiline kadar 3-4 kurs rahat açarsınız bu şekilde.

Açilan halk eğitim kurslarında hafta sonu kurs ücreti ne kadar acaba? Ben de blok tabanlı kurs açmayı düşünüyorum.

dyk iki katı ek ders ücreti.

halk eğitim ve diğer egzersiz tarzı etkinlikler normal ek ders ücreti

Açilan halk eğitim kurslarında hafta sonu kurs ücreti ne kadar acaba? Ben de blok tabanlı kurs açmayı düşünüyorum.
hafta içi saat 18'den önceki kurslarda normal ekders ücreti, hafta içi 18'den sonra ya da hafta sonu olanlarda da normal ek ders ücretini 3-5 tl fazlası kadar ek ders alınır. Vergi dilimine göre değişiyor neti.

Arkadaşlar meslek lisesinde kendi alanımıza alakalı egzersiz açabilir miyiz? Yoksa yine Tubitak v.s. gibi bir durum mu gerekli?

Arkadaşlar meslek lisesinde kendi alanımıza alakalı egzersiz açabilir miyiz? Yoksa yine Tubitak v.s. gibi bir durum mu gerekli?
tübitak 2204-b ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmasına bilişim alanında hazırlanmak için açılabilir. Mart-Nisan civarı başvurular sonuçlanıyor. Ön başvurunuz geçmezse sene sonlanmadan egzersizi kapatıyorlar. Bölge sergisine kalırsanız sene boyu devam eder.

Hocam geçen sene açtım 6 saat üzerinden projede öğrenci hazırlamak için ,bu yıl yine açacağım
hocam benim de öğrencilerim hem meb robota, hem bilim olimpiyatlarına katılacaklar ayrıca başka başka projeler de var. merak ettiğim egzersizin başlık ve planını sadece tübitak bilim olimpiyatları olarak mı yoksa istediğimiz şekilde geniş kapsamlı hazırlayabiliyor muyuz?
yani ben meb robota ya da teknofeste katılacağım diye egzersiz açabiliyor muyum yoksa tübitak bilim olimpiyatları deyip kılıfına mı uydurmam bekleniyor:)

ortaokul seviyesinde de bilgisayar bilim olimpiyatları var egzersiz açabiliriniz 1 öğrenci bile yeterli gelmekte
O da bir seçenek. Egzersiz en fazla haftalık 6 saat olabiliyor. Halk eğitim üzerinden kurs açarsanız 10 saate kadar olabiliyor. Yarışmalara öğrenci hazırlıyorsanız, 4 saat az çalışmak sorun olmayacaksa egzersiz daha iyi bir seçim olabilir.

Bu baslikta tubitak ile iliskilendirmesi ibaresi var ama her yil tubitak olmuyor. Tubitak degil de harici gerceklesen projelere katilmak icin basvuramiyormuyuz ?
TÜBİTAK 4006 okul fuarları her sene olmayabilir ancak her sene tübitak bölge yarışmaları oluyor. lise ya da ortaokul olmanıza göre uygun 2204 projesine hazırlık yapabilirsiniz.

Geri