Robotik Kursu Hakkında Bir Soru

Kodla Büyü

sezar10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Meslek lisesinde görev yapıyorum. Daha önce bir ilköğretim okulu öğrencilerine Halkeğitim merkezi üzerinden Robitik kursu verdik. Öğrenciler ve velileri devamını talep ediyorlar. Devamını açacağız. Ancak sefer bu kursu DYK üzerinden açmak istiyoruz. Böyle birşey mümkün müdür? Yani ortaokul öğrencilerine DYK üzerinden Robotik Kursu verebilir miyiz? Kursa gelecek öğretmen meslek lisesinden olacak. ve kurs meslek lisesinde verilecek.

İlköğretimlerde çocuk kulübü diye bir şey var. Veliler kursun parasını veriyor. Toplanan paranın Bir kısmı hocaya, bir kısmı okula, ilçe mem'e, il mem 'e falan aktarılıyor.
Oranlar değişmekle birlikte, Hocaya %50 - %60 gibi bir kısmı kalıyor gibi düşünebilirsiniz.

Genel olarak 20 öğrenci gelince, öğretmen ek dersten daha fazla ücret kazanmış oluyor.

Öğretmenin, farklı okul hatta farklı ilçeden geliyor olması önemli değil. Kurs açılabiliyor.

İlköğretimlerde çocuk kulübü diye bir şey var. Veliler kursun parasını veriyor. Toplanan paranın Bir kısmı hocaya, bir kısmı okula, ilçe mem'e, il mem 'e falan aktarılıyor.
Oranlar değişmekle birlikte, Hocaya %50 - %60 gibi bir kısmı kalıyor gibi düşünebilirsiniz.

Genel olarak 20 öğrenci gelince, öğretmen ek dersten daha fazla ücret kazanmış oluyor.

Öğretmenin, farklı okul hatta farklı ilçeden geliyor olması önemli değil. Kurs açılabiliyor.
Hocam ona ne gerek var ki? Halk eğitim üzerinden kurs açılır öğretmen ek ders ücretini alır.

Birinden haftada 10 saat ek ders ücreti alıyorsun, diğerinden (duruma göre) ek ders ücretinden alabileceğinden 4-5 kat daha fazlasını.
Haftada 200TL mi kazanmak istersin, 1000 TL mi?
Yanlış anlamayın hocam ama ben genelde gariban öğrencisi olan okullarda çalıştığım için veli den istenen her ücrete karşıyım. Çoğu veli zar zor okutuyor.

Yanlış anlamayın hocam ama ben genelde gariban öğrencisi olan okullarda çalıştığım için veli den istenen her ücrete karşıyım. Çoğu veli zar zor okutuyor.
Bende bu sene çevremde görmeye, duymaya başladım bu kadar para kazanan öğretmenleri. Ondan böyle söylüyorum, yeri geldikçe.
Ancak şunu da ekleyeyim, süreklilik de önemli. Parasını vermek isteyen veli de her ortamda bulunabiliyor. Bir sınıf ek ders, bir sınıf özel kurs da aynı anda yürütülebilir.

biz de ilk defa bu sene açtık çocuk kulübünü. ortalama 20 öğrenci ile haftada 5x2=10 saat 1350tl gibi bir para yapıyor ilgilenen arkadaşlar için. öğretmene sanırım %45 gibi bir pay düşüyor.

biz de ilk defa bu sene açtık çocuk kulübünü. ortalama 20 öğrenci ile haftada 5x2=10 saat 1350tl gibi bir para yapıyor ilgilenen arkadaşlar için. öğretmene sanırım %45 gibi bir pay düşüyor.
anaokuluna verıryorsunuz sanırım materyal paylasımı yaparsanız sevınırım

bu sene bızım mudur de velılere verılecek demıs İhale bende kaldı tosbaa ve koordinat boyama etkınlıklerı ıle basladık öğrenciler boyamayı (bıreysel yapabıldıklerı etkınlıkler) sevıyorlar ama bırısının yapıp dıgerlerının onu bıtırmesı gereken etkınlıklerde sıkılıyorlar. bız bır dersı 30 30 ıkıye bolduk yanı her sınıfa ıkı defa gırıyorum ucret konusunu sormadım bıle eğlenceli olacagını dusundum kendı cocugumunda yası o cıvarlarda onada ogretmemde bana yon gosterır dıye dusunuyorum

anaokuluna verıryorsunuz sanırım materyal paylasımı yaparsanız sevınırım

bu sene bızım mudur de velılere verılecek demıs İhale bende kaldı tosbaa ve koordinat boyama etkınlıklerı ıle basladık öğrenciler boyamayı (bıreysel yapabıldıklerı etkınlıkler) sevıyorlar ama bırısının yapıp dıgerlerının onu bıtırmesı gereken etkınlıklerde sıkılıyorlar. bız bır dersı 30 30 ıkıye bolduk yanı her sınıfa ıkı defa gırıyorum ucret konusunu sormadım bıle eğlenceli olacagını dusundum kendı cocugumunda yası o cıvarlarda onada ogretmemde bana yon gosterır dıye dusunuyorum

ortaokul hocam, öğrencilerde hiç temel olmadığı için code.org etkinlikleriyle başladık.

Geri