Robot Yarışması İçin Öneri ve Bilgi

Kodla Büyü

mgüneş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. İlçe içinde düzenlenecek Robot Yarışması için,
-Mini Sumo
-Hızlı Çizgi İzleyen
-Labirent Ustası
-Yumurta Toplayan
(Caretta Caretta) kategorilerinden katılmak istiyoruz (LİSE) ama daha önce hiç tecrübemiz ve bilgimiz yok. Hangi kategoriler bütçe ve kodlama için kolay olur. Tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkür ederim.

Hızlı çizgi izleyen robot alımı için, Aydın Robotik ve Robothobi siteleri önerildi, farklı tavsiyelere de açığız :)

Bende robot satişi yapan biri olarak söylüyorum. İki öneride iyi öneriler güvenle alabilirsiniz fakat ben yerinizde olsam işi öğrenmek çocuklarda katkı vermek istiyor iseniz desdek alıp kendiniz yapın.
Gelelim katagorilere
M.sumo ekstra pist gereksinimi duymayan maliyeti düşük kodlaması ise biraz desdek ile halledilebilir bir kategoridir. Dezavantajı ise katılanlar çok tecrübeli ve ileri seviye rakipleriniz çok olacaktır.
Hızlı çizgi pist masrafı çok olan bir yarışma yapımı kodlaması kolay fakat malzeme seçimini iyi yapmalısınız. Tabi rakiplerde eskki ve tecrübeli.
Labirent kodlaması problemli ama az masrafli bir kadagori. Rakipler yeni katagori olduğu için çok fazla ileride degiller.
Caretta en zevkli katagori masraf normal ama rakipleriniz sizden ileride olacaktır.

Not olarak : ARALİK AYİNDA kodeli24 yarışması olacak uluslar arası bekleriz.

Teşekkür ederim hocam.,her kategoriyi çok güzel açıklamışsınız, bizim için çok kıymetli oldu;)

Bende robot satişi yapan biri olarak söylüyorum. İki öneride iyi öneriler güvenle alabilirsiniz fakat ben yerinizde olsam işi öğrenmek çocuklarda katkı vermek istiyor iseniz desdek alıp kendiniz yapın.
Gelelim katagorilere
M.sumo ekstra pist gereksinimi duymayan maliyeti düşük kodlaması ise biraz desdek ile halledilebilir bir kategoridir. Dezavantajı ise katılanlar çok tecrübeli ve ileri seviye rakipleriniz çok olacaktır.
Hızlı çizgi pist masrafı çok olan bir yarışma yapımı kodlaması kolay fakat malzeme seçimini iyi yapmalısınız. Tabi rakiplerde eskki ve tecrübeli.
Labirent kodlaması problemli ama az masrafli bir kadagori. Rakipler yeni katagori olduğu için çok fazla ileride degiller.
Caretta en zevkli katagori masraf normal ama rakipleriniz sizden ileride olacaktır.

Not olarak : ARALİK AYİNDA kodeli24 yarışması olacak uluslar arası bekleriz.
Hocam sumo için yedek parçalarla beraber şuanda ne kadarlık bir maliyet var

Hocam sumo için yedek parçalarla beraber şuanda ne kadarlık bir maliyet var
Hocam tamamen tasarımıniza sensör sayısına ve kendi üretim şeklinize bağlı açıkçası 16mm bir motor mu yoksa 20mm finale gidecek bir motormu( 20mm için özel teker yapmaniz gerekir ) . Ben gövdeyi 3d den basıp metal blokla güçlendiriyorum. Ama tamamı metal CNC gövde daha iyi fakat masraflı. Yani tamamen seçiminize bağlı.

Bu arada robot yarışmaları için danışman ogretmenlere ozle telagram grubumuz var. Özelden davet bağlantısı atıyorum bekleriz.
Ufuk hocama(robothobi)
Caglar hocama(aydın robotik)
Kanaldan ulaşabilir ayrıca desdek alabilirsiniz uyelerden

Son düzenleme:
Geri