ROBOT SÜPÜRGE

Kodla Büyü

hnur

Üye
Hocalarım merhabalar
Robot süpürge alacağım. Ne marka ne seri nasıl bir süpürge alacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim...

Hocalarım merhabalar
Robot süpürge alacağım. Ne marka ne seri nasıl bir süpürge alacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim...
Hocam bizde Roborock Q7 Max var. Biz memnunuz, evde karınca sorunu vardı yemekten sonra temizlik yaptırıyoruz yerde kırıntı falan olmayınca karıncalarda gelmedi. Haftada bir defa evin her tarafını hem temizliyor hem de mop yaptırıyoruz.

Hocam, kayınvalideme Roborock S5 max, kendime ise Xiaomi Mop 2 Pro almıştım. Kağıt üstünde teknik özellik bakımından Xiaomi üstün gözükse de temizlik performansları hemen aynı idi. Yalnız, yazılım yönünden Roborock daha üstün, mobil uygulaması daha hızlı çalışıyor ve robot daha akıllı. Bu arada donanım olarak daha üstün olmanın, yazılım, yeterince iyi değilse bir önemi olmadığını anladım. Yaklaşık bir buçuk senedir, yerine göre bazen günde bir, bazen iki günde bir kullanıyoruz. Genel olarak ikisinden de memnunuz, fakat bu gün tekrar almak zorunda kalsam Roborock'u tercih ederim. Özellikle evinizin metrekaresi büyükse , Roborock Q7 Max öneririm. Tek şarjda, maksimum emiş gücü ayarında, bütün evi temizletebilirsiniz.

Hocalarım merhabalar
+360 ve Roborock en iyileri. Ne kadar bütçe ayırdığınızı bilmiyorum ama +360 S10 ya da Roborock S5 Max çoğu ev için fazlasıyla yeterli. S10'un şarj olması daha uzun sürer, biraz tedarikçi kaynaklı parça sıkıntısı var. Hazneleri ise geniştir. S5 Max'ın şarj olması daha kısa ve parça tedariki noktasında baya iyi. Hazneleri daha küçük ama işini güzel yapıyor.

Bende roborock s7 sonic mopping var. Kayınvalide de bizden gördü yeni çıkan s8 modelini aldı. Evde normal süpürge de miele marka var. Aldığımızdan beri neredeyse hiç mieleye ihtiyaç olmadı. Her gün bir kez tüm evi siler süpürür. Üzerine arada gerektiğinde yine çalışır. Bana mısın demiyor maşallah :D Bundan önce homend alex vardı ancak o bu kadar verimli değildi. Süpürme ve silmeyi ayrı ayrı yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bir de bir ay olmadan su haznesi halılardan geçerken temassızlık yapmaya başlayınca onu iade edip s7 aldım. Tavsiye ederim.

s8 yazılımsal olarak çok daha iyi gibi geldi bana. Alacaksanız s8 modellerini öneririm. Bir de kullanıcı tavsiyesi olarak biraz daha paraya kıyıp su ve toz istasyonlu model almanızı öneririm. Günlük temizliğini de kendi yapmış olur.

Paspaslı alacaksanız halının üstüne gelince paspası kaldıran modellerden alın. yoksa her paspas attığınızda ya halıları kaldıracaksınız ya da tüm halılarınızda paspaslanacak.

3 senedir xiaomi mop pro kullanıyorum, çok sık çalıştırmam. ama ekmek ufakları ve çok çok küçük taneleri yani susam gibi,alma da başarısız. hani süpürtünce tertemiz görmek istiyor insan. haznesi tozla doluyor ama
yine alacak olsam paspassız çekiş gücü iyi çok pahalı olmayan bişey alırdım.
geçen sensörü bozuldu 1500 tl ye yaptırdım

3 senedir xiaomi mop pro kullanıyorum, çok sık çalıştırmam. ama ekmek ufakları ve çok çok küçük taneleri yani susam gibi,alma da başarısız. hani süpürtünce tertemiz görmek istiyor insan. haznesi tozla doluyor ama
yine alacak olsam paspassız çekiş gücü iyi çok pahalı olmayan bişey alırdım.
geçen sensörü bozuldu 1500 tl ye yaptırdım
o konuda roborock s serisi çok iyi hocam. Hele bir de iki üç tur yapacak şekilde başlatırsanız tertemiz oluyor.

roborock s5 max kullanıyorum. çok sorun yaşamadım. tavsiye ederim. yalnız şunları belirteyim. Temizlikten beklentiniz de önemli. Asla elle süpürme gibi performans alamazsınız. Ayrıca mop olayı kullanışlı değil. Evi kendiniz sildiğinizde sildiğiniz apartı vs. çok defa temizliyorsunuz. Robot ise tek bir bezle tüm evi dolaşıyor. Ben mop kısmını tamamen çıkardım.
Evde küçük çocuk varsa hali ile yerde oyuncak vs çok olur. evi süpürmeden önce tüm evi toplamalısınız. Yani siz dışardasınız dur şu evi temizleyeyim derseniz ve eviniz dağınıksa iyi bir iş ortaya çıkaramaz ve ayrıca özelliklle ip, kablo, küçük çorap vs robota takılır veya çöp haznesini tıkar.

Özetle bütçeniz varsa tabiki alın. fakat alacağım süpürme derdinden tamamen kurtulum gibi düşüncelere kapılmayın.

Paspaslı alacaksanız halının üstüne gelince paspası kaldıran modellerden alın. yoksa her paspas attığınızda ya halıları kaldıracaksınız ya da tüm halılarınızda paspaslanacak.
Teşekkür ederim hocam. Hocam ilk defa alacağım paspası kaldıran derken halının altına giriyor anlamadım.

Teşekkür ederim hocam. Hocam ilk defa alacağım paspası kaldıran derken halının altına giriyor anlamadım.
Paspas yapmadığı/yapmayacağı zaman paspası kendisi kaldırıyor. Örneğin halı üzerinden geçerken paspası kaldırmalı. Yoksa halı ıslanabilir.
Roborock S7 (bizde o var), yarım santim paspası kaldırıyor. Halınızdaki havlar yüksek değilse işe yarıyor.
Ama en güzeli paspas yaparken halıları kaldırmak veya robotun halıların üzerine geçmesini engellemek.

Kendime roborock s7 aldım gayet memnunum halı tanima ozelligi vesaire gayet işe yarıyor . anneme Xiaomi vacumm mopping Pro 2 aldık makine güzel daha güçlü ve sessiz çalışıyor fakat telefon uygulaması çok yavas

Roborock S7 alın. Para önemli değil ise S8 ni alın. Hatta temzilik yuvalısını alın rahat edin.

Geri