Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Rize Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü - İzlenimler-

Konu, 'Her Telden' kısmında bridget tarafından paylaşıldı.

1. bridget

bridget Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu konuyu da sona erdireyim istedim bu sebeple Rize Hizmetiçi Eğitim izlenimlerimden bahsedeceğim. Gidecek olanlara belki yol gösterir :)
    1- Rize -Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü konum itibarı ile çok güzel bir yerde. Odaları fena değil, yemekleri , çalışanların güleryüzlü ve yardımsever olması ++ özelliklerinden sadece birkaçı.
    2-Rize -Çayeli=> Ben sadece öğle yemeklerini aldığım için akşam yemekleri için farklı mekanlar keşfetme şansım oldu ve iyi ki dışarıda yemişim dedim:) Enstitüye çok yakın mesafede Lale Lokantasının kavurması ve lahana sarması tek kelimeyle efsane..Kurufasulyesi ise orta kararda. Kurufasulye yiyecekseniz tercihiniz kesinlikle biraz daha ileride yer alan Meşhur Hüsrev Lokantası olmalı üzerine de bol fındıklı sütlaç yemeden dönmeyin kesinlikle:)
    2-Rize -Merkez=> Rize merkezde sadece sabah saatlerinde(saat 11'e kadar bitmiş oluyor erken gidin:) yaptıkları kavurmayla meşhur olan bir Liman Lokantası var ki övgüyü fazlasıyla hakediyor. Yine Rize merkezde yer alan Huzur Lokantasıda gayet başarılı hatta burada yediğim kendi deyimleriyle Turbo(Kadayıflı Sütlaç) harikaydı.
    3-Geziler=> Semineri en geç saat 1 de bitirip 3 gün boyunca geziye götürdüler bizi:)
    Rize=> Salı günü Rizeyi gezdik.Şahin Tepesi,Botanik Çay Bahçesi ve Rize Kalesi. Özellikle Rize Kalesinden panaromik Rize manzarası görülmeye değer.
    Ayder=> Çarşamba günü aydere çıktık fazlasıyla kar olduğu için hayallerimdeki o yeşil tabloyla karşılaşamadım ama yinede güzeldi. Özellikle Fırtına deresi üzerindeki taş köprüler harika.
    Uzungöl=> Perşembe günü Uzungöle gittik. Kalabalık olmadığı için ve buna bağlı olan sakinlikten dolayı en çok burayı sevdim . karların içerisindeki göl manzarası güzeldi.
    4-Alışveriş=> Rizeden tabiki de çay ve kavurma almadan dönmeyin.Çay için Çayelinde bulunan Neşe Çay'ı önerebilirim.Her köşe başında Çaykurun mağazası var ama Çaykurun çayları yaşağım şehirlerde marketlerde bulunduğu için ordan taşımak istemedim açıkçası daha yerel markalara yöneldim. Ama illede Çaykur alacağım diyorsanız Altınbaşak ve Tirebolu:42 numaralı çayını alabilirsiniz.
    Kavurma,Tereyağı içinde Çayeli çarşıda bulunan Kopuz Gıdayı öneririm.

* Eğer İlçeden ıslak imzalı "yurtdışına çıkmasında mani yoktur" ibareli belge alırsanız günübirlik Batum gezisine de katılabilirsiniz.

bilisim-tef bunu beğendi.
  2. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

Re: Rizeli arkadaşlardan mekan ve alışveriş tavsiye istiyorum

hocam yaylalara çıkın kendi arabanızla gidiyorsanız orada et de satıyorlar taze yeni kesilmiş mangal yapabilirsiniz

3. taha6565

taha6565 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam Rizeli değilim ama geçen kurban bayramında gezmek nasip oldu.ağaran şelalesi var bu mevsimde nasıl olur bilmem ama çok güzel bir yer.tavsiye ederim

4. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hangi kursa gidiyorsunuz hocam

5. bridget

Kendi arabamla gitmediğim için yaylalara çıkabilir miyim? bu konuda fikrim yok gezi olarak düzenlerlerse gidebilirim büyük ihtimalle.
    Sınıf Yönetimi kursu @karinca_52 Hocam

6. bridget

7. xk-2

xk-2 Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı kursa gidiyorum, gezi için pek uygun zaman değil sanırım. Herhalde normal havalarda Ayder e falan götürüyorlarmış ya da Sümela ya. Ama şimdi zor gibi.

8. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

geçen hafta arkadaşlar ordaydı... bir gün ayder yaylasına diğer gün uzun göle gezii düzenlemişler.... bende sizinleyim bu arada :)

9. bilisimci61

bilisimci61 Süper Üye Süper Üye

hocam idare değişmediyse, Rize Çayeli hizmet ve gezi konusunda en iyi hizmetiçidir. Gidilecek her yere götürürler sizi. ayder yaylası, uzun göl, Sümela manastırı, ağaran şelalesi(zaten çayelinde) botanik bahçesi Rize kalesi. size ekstradan fazla yer kalmıyor.

10. bridget

Gayet açıklayıcı olduğunu düşünüyorum ama bunların dışında varsa bir sorunuz yanıtlayabilirim.

11. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

Hocam resmen arşivlik paylaşımlar yapmış. :alkis:

12. narses

narses Aktif Üye

tebrikler

13. klmno

klmno Süper Üye Süper Üye

Guzell

14. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Faydalı paylaşım teşekkürler