Resmi olmayan duyum haberlere son-[Yönetim]

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar

Hepimiz temmuz ayından beri çok bunaldık, derslerimiz kaldırıldı, norm fazlası sıkıntıları oldu, bt sınıflarının durumu, bt formatörlügü sıkıntılarımız oldu vs vs.
Bu süreçte hepimiz birşeyler söyledik kendi kendimizi bunalttık. Hiçbir şeyden haberi olmayan müfettişlerin görüşlerini bile tartıştık burada. BT sınıfları dagıtılıyor diye onlarca başlık açıldı, resmi yazı yok, böyle bir uygulama yok dediysekte olmadı. Sonuç ne oldu, bakanlık yazı ile illeri bilgilendirdi böyle bir olay olmadıgı anlaşıldı bizde sinir stresimizle kaldık. Bunun gibi birçok hadiseye can sıktık, derdi olan da dertlendi olmayanda.

Hepimiz kabul ediyoruz, branşımız kimi arkadaşlar için, kimi okullar için çok sıkıntılı fakat sürekli kötü haberlerle, sürekli sıkıntıları, asılsız resmi dayanagı olmayan duyumları anlatmakla elimize ne geçiyor. Birbirimizin moralini motivasyonu artırmak yerine habire sinir küpü haline getiriyoruz. Yaptıgımız işin hiç mi güzel tarafı yok, bu meslek böyle gitmez arkadaşlar, sıkıntımız varsa hakkımızı arayalım, sesimizi duyuralım fakat birbirimize degil, yetkililere duyuralım. Her gün aynı sıkıntıları aynı konuları okumaktan sanırım herkes bıkmıştır. Tek sıkıntı bizim branşımızda yok, her branşın kendine göre sıkıntısı var.

Lütfen rica ediyoruz, artık resmi dayanagı olmayan duyumları paylaşmayınız. Biraz moral bulalım artık.

Saygılarımızla, iyi forumlar

Re: Asparagas haberlere son-[Yönetim]

hakketten canıma yetti, forumu açmaya korkar oldum, yine felaket haberlerini görüp moralimi bozucam diye

Nihayet. Güzel ve yerinde bir karar yönetimi tebrik ediyorum.

kesinlikle içimi karartmaya başladı artık son günlerde..

hakkımızı aramanın tek yolu toplanıp medyanın ilgisini çekmekle olabilir onun dışında maille falan çözülecek iş konumunda değil maalesef

:alkis:

"sıkıldım ve bunaldım" başlığım geldi aklıma. 3 hafta girmedim ben de. Daha sonra toplantıları duyurmak için tekrar geldim. Yırtındım. Ama gelen sayı çok yetersiz. Eğitim Bir sen bizi 3.5 saat dinledi, çıkışta bir Allahın kulu bize gel seni üye yapalım demedi diyorum. Hala öyle bakıyorsunuz. Ben sizleri anlayamıyorum. Bu ülkede bu tür durumları sadece sendikalar çözer bunu anlayabilecek kadar MEB'de çalışmadınız mı arkadaşlar?
Adamlar ilgilendi haber yaptırıyor sağı solu arıyor diyoruz. 50 kişiyi bulamıyoruz. Ben şöyle anlıyorum bunu. "Ben esnettim okulumda bazı şeyleri. saatlerim fena değil. Elimde tornavida üstümde açık kahverengi ile gri karışımı bir önlük(aslında beyaz) her yola gelirim. Saatlerimi esnetti ya idarem. Ben de her türlü esnerim. Milletin çocuğunu ben mi düşüncem? Bana ne nerde öğrencekse öğrensin. İşler yürürse müdürün has adamı da benim. Kral da benim. Herkes benim elime bakar. Benle iyi geçinmek zorundadır çünkü dedim ya kral benim. ek dersim full. varsın hocam da demeyiversinler."

Bir kavanoza kurbagayı koymuşlar, alttan da ısıtmaya başlamışlar. İlk başlarda kurbagaya hoş gelmiş ılık ılık, mayışmaya gevşemeye başlamış. Isı artmaya başladıkça kıpırdamaya bile takati kalmamış, yerinden bile kalkamamış...

Biz şu anda kavanozun ılık halindemiyiz sıcak halindemiyiz...Bakalım beraberce göreceğiz..

the_korsan' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar

Hepimiz temmuz ayından beri çok bunaldık, derslerimiz kaldırıldı, norm fazlası sıkıntıları oldu, bt sınıflarının durumu, bt formatörlügü sıkıntılarımız oldu vs vs.
Bu süreçte hepimiz birşeyler söyledik kendi kendimizi bunalttık. Hiçbir şeyden haberi olmayan müfettişlerin görüşlerini bile tartıştık burada. BT sınıfları dagıtılıyor diye onlarca başlık açıldı, resmi yazı yok, böyle bir uygulama yok dediysekte olmadı. Sonuç ne oldu, bakanlık yazı ile illeri bilgilendirdi böyle bir olay olmadıgı anlaşıldı bizde sinir stresimizle kaldık. Bunun gibi birçok hadiseye can sıktık, derdi olan da dertlendi olmayanda.

Hepimiz kabul ediyoruz, branşımız kimi arkadaşlar için, kimi okullar için çok sıkıntılı fakat sürekli kötü haberlerle, sürekli sıkıntıları, asılsız resmi dayanagı olmayan duyumları anlatmakla elimize ne geçiyor. Birbirimizin moralini motivasyonu artırmak yerine habire sinir küpü haline getiriyoruz. Yaptıgımız işin hiç mi güzel tarafı yok, bu meslek böyle gitmez arkadaşlar, sıkıntımız varsa hakkımızı arayalım, sesimizi duyuralım fakat birbirimize degil, yetkililere duyuralım. Her gün aynı sıkıntıları aynı konuları okumaktan sanırım herkes bıkmıştır. Tek sıkıntı bizim branşımızda yok, her branşın kendine göre sıkıntısı var.

Lütfen rica ediyoruz, artık resmi dayanagı olmayan duyumları paylaşmayınız. Biraz moral bulalım artık.

Saygılarımızla, iyi forumlar

Ne denilebilir ki. Provakatör ve felaket tellalcısı olmaya meraklı üyeler dışındaki herkesin düşüncesini yansıtıyor.
:alkis: :alkis:

Bu arada bir müdür Bakanlıktan bir yetkiliyle konuşmuş, BT sınıfları dağıtılacak,formatörlük kalkacak, 6-7-8 lerde BT dersi kalkacak 15 saati dolduramayan BT öğretmenleri Almanyaya gönderilecekmiş ve... Okullara yakında yazı gelecekmiş. :puhaha: :puhaha:

herkes zor duruma düştüğünde kendisine teselli verecek moralini düzeltecek bir yorum bekliyor arkadaşlardan oyüzden de konu açıyor ama yine de yerinde ve güzel bir karar olmuş :+1:

Geri