Resim Boyutu

Kodla Büyü

goksirine

Aktif Üye
Arkadaşlar idare web sayfasına atayım diye resim gönderiyor. 4000 x 3000 boyutunda, 4 mb bir resim. öyle atmaya içim elvermiyor her seferinde photoshopla boyutu ayarlayıp web ve aygıtlar için kaydediyorum. tek tek baya oyalıyor beni. bunun kolay bir yolunu bilen var mı?

Office paketi yüklü ise orada microsoft picture manager var. Resmi sağ tıkla birlikte aç de orada listede var tıkla aç.
Resim açılınca en solda küçük resim butonu var buraya tıkla bu yolla klasördeki tüm resimleri görürsün buradayken ctrl+A yap bu şekilde klasördeki tüm resimleri seçmiş olursun daha sonra resimleri düzenle butonuna tıkla sağda bir menü açılacak allta Yeniden Boyutlandır seçeneğini göreceksin buraya tıkla önceden tanımlanmış yüksekli genişlik açılır listeden 600x480 pikseli seç tamam de daha sonra programı kapat kapatırken kayıt etmek istediğini soracak burada kaydet de.
Bu şeklide tek kalemde tüm resimleri küçültmüş olacaksın.

hocam sanırım resim galerisi için souruyorsun office picture manager ı kullanarak resim boyutunu 800*600 yap siteye ekle. eğer manşet haber için istiyorsan bu programı kullanıyorum ben forumda bi arkadaş paylaşmıştı.

Ekli dosyalar

• Photo 432-270 Mebweb formatında.rar
    211.1 KB · Görüntüleme: 53
teşekkürler arkadaşlar. valla Hasari hocamın dediğini tuttum. denedim, güzelmiş geçekten. pratik. ben artık son yol olarak javaalbüm benzeri albüm programlarıyla albüm olusturup onun hazırlamış olduğu resimleri alıyordum ama bu office olayı daha iyi. cevap yazan herkese teşekkürler...

Geri