Resen görevlendirilip cezalı duruma düştüm

Kodla Büyü

sonix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Ocaktaki açık lise sınavında resen görevlendirildim gidemediğimden dolayı ceza aldım. aynı durumla karşılaşan var mı?

Geçerli bir mazaretiniz yoksa resen veya istekli olmanız birşey değiştirmez, sınav verilmeme cezası hatta isterlerse soruşturma ve idari ceza almanız da mümkün.

Geçerli mazeretten sayırlır mı bilmiyorum ama 9 aylık çocuğum var bırakamadım bir yere o yüzden sınava gidemedim

geçen yıl eşimle ikimizi de teogda görevlendirdiler resen bakıcı da yok eşimle kızımı okula bıraktım okul idaresi yedek görevlendirdi eşimi de öyle çözdük

wertyu6' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
bt.ogretmeni' Alıntı:
Geçerli bir mazaretiniz yoksa resen veya istekli olmanız birşey değiştirmez, sınav verilmeme cezası hatta isterlerse soruşturma ve idari ceza almanız da mümkün.
Aynen

Peki biz görev isteyip çıkmazken resen görevlendirme nasıl oluyor Sayın Habib hocam sizce?
Hocam,

Re'sen görevlendirme 1. ve 2. yerleştirmelerde eksik kalan olursa yapılıyor ki bu genelde 1-2 kişidir. Burada puan aynen devam etmektedir.

yadigartbaykal' Alıntı:
bu konuyu anlamıyorum zaten. Hem zorla görevlendirirler hem de toplantılarda sınav süresince hata yapmayın, cevap kağıtlarını koyun, öğrenciyi rahatsız etmeyin vs. derler. Bir de tehdit eder gibi anlatılar bir öğretmen şöyle yapmış da 100.000 lira tazminat ödemek zorunda kalmış diye. Zaten 3 kuruş veriyorlardı bir de resen atama çıktı.
Re'sen atama sınav görevi isteyenlerden yapılır Hocam.

Geri