Renault Megane-1 hakkında yorumlarınız

Kodla Büyü

erh@n

Üye
Arkadaşlar Renault Megane Station Wagon 2000-2003 arası araba bakıyorum. Nasıl bir arabadır? Kullananlarınız var mı?
Bakım, arıza vs nasıl olur?

Abimde var, 5 yıldır kullanıyor STW'sini. Rutin bakımları dışında hiçbir arıza vermedi. Megane II lerden daha sağlam olduğu söyleniyor. İyi bir tercih.

2007 den bu yana sedan 2000 model 1.6 rxt kullanıyorum.
60 binde almıştım. arabam şu an 160 bine yaklaştı. rutin bakımları dışında büyük masrafı ve parça değişimi olmadı çok şükür.
yakıt konusunda ise arabayı alır almaz brc tüp taktırdım. uzun yolda ortalama 100-110 arası gidiyorum. arabam klima açıkken 7.5 lt. gaz yakıyor. stationı da çok fazlı olmaz diye düşünüyorum. Yakıtından çok memnunum. aynı sınıfta olan birçok arabadan daha az yakıyor. başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

ilkerkorkusuz20' Alıntı:
2007 den bu yana sedan 2000 model 1.6 rxt kullanıyorum.
60 binde almıştım. arabam şu an 160 bine yaklaştı. rutin bakımları dışında büyük masrafı ve parça değişimi olmadı çok şükür.
yakıt konusunda ise arabayı alır almaz brc tüp taktırdım. uzun yolda ortalama 100-110 arası gidiyorum. arabam klima açıkken 7.5 lt. gaz yakıyor. stationı da çok fazlı olmaz diye düşünüyorum. Yakıtından çok memnunum. aynı sınıfta olan birçok arabadan daha az yakıyor. başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

hocam açıklamalarınız gayet net. teşekkür ederim.

bu yaştaki araçların km anlaşılamaz bunun için km önemli değildir
araçın genel duruşu masrafları iyi bir tamirciye motoru ayrı kaportayı ayrı göster
sonra yağ ve triger kayışını değiştir bin
teyze oğlu taksi aldı 550.000 km de hor kullanılıp kullanılmadığı daha önemli

renault'un yaptığı gelmiş geçmiş en sağlam arabası.
Ama lgp lisini bilemem kullanmadım.

Geri