'removable drive' virüsü belasından nasıl kurtuluyoruz?

Kodla Büyü

malkolm

Site Gezgini
bu baş belası virüsü flash bellekten attrip komutu ile temizledik. tamam.
Ama tahtaya takınca yine virisü kapıyor, tahtadan kaldırmak için antivirüs programları fayda etmiyor total360, avg, avira.. denedim yarama deva olmuyor. tahtlardan virüsü nasıl temizleyeğiz format atmadan?
ne yapayım başımı nerelere vurayım? yok mu bir bilen ? yardım.

Ekli dosyalar

• A1dsız.png
    A1dsız.png
    61.9 KB · Görüntüleme: 593
hocam Combofix i bi dene. Düzelmezse Kaspersky Rescue Disk Kesin Çözer.

Bu virüsü "SOPHOS Home Antivirus" kullanarak temizledim. Tavsiye ederim. Üstelik ücretsiz
En güzel yanı da; virüsün bulaştığı usb belleği takar takmaz temizleyerek, dosyaları tekrardan görünür yapıyor ve isimsiz klasörü kaldırıyor.

Ben bu yöntemi kullanıyorum. Hatta 64 gb flaş bellek almıştım. ET imajını buraya yükledim. Yüklemeden sonra flaş belleğin içine "program evrak vs" diye bir klasör oluşturup gösterilen ayarları bu klasöre uyguladım. İmaj 20 küsür gb yer kaplıyor. bana da 40 gb kalıyor... mutlu mesut geçinip gidiyoruz.

Temel mantık virüs kök dizine saldırdığı için erişim haklarını kısıtlıyorsunuz. %99 işe yarıyor. Başka virüsleri de kısıtlıyor...

Tek olumsuz yanı bilgisayarda "sağ tık ->taşınabilir belleğe gönder" devre dışı kalıyor.

Bu dosyayı da yine burada bulmuştum, yapanların ellerine sağlık..

Ekli dosyalar

• Flash Diski Güvenli Yapma programsız.rar
    838 KB · Görüntüleme: 116
  • taşınabilir belleğim.png
    taşınabilir belleğim.png
    18.8 KB · Görüntüleme: 539
Bu çalışmayı yapanlar programını da yapmışlar... Buraya ekleseler güzel olurdu..
disk_format_GüvenliYapma.exe

hasan' Alıntı:
Ben bu yöntemi kullanıyorum. Hatta 64 gb flaş bellek almıştım. ET imajını buraya yükledim. Yüklemeden sonra flaş belleğin içine "program evrak vs" diye bir klasör oluşturup gösterilen ayarları bu klasöre uyguladım. İmaj 20 küsür gb yer kaplıyor. bana da 40 gb kalıyor... mutlu mesut geçinip gidiyoruz.

Temel mantık virüs kök dizine saldırdığı için erişim haklarını kısıtlıyorsunuz. %99 işe yarıyor. Başka virüsleri de kısıtlıyor...

Tek olumsuz yanı bilgisayarda "sağ tık ->taşınabilir belleğe gönder" devre dışı kalıyor.

Bu dosyayı da yine burada bulmuştum, yapanların ellerine sağlık..
güzel

Re: Ynt: 'removable drive' virüsü belasından nasıl kurtuluyoruz?

E yani. :mrgreen:
Çok etkili.Bizzahiti denedim.

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1487933900179.jpg
    uploadfromtaptalk1487933900179.jpg
    67.1 KB · Görüntüleme: 386

COBOL' Alıntı:
E yani. :mrgreen:
Çok etkili.Bizzahiti denedim.
Hocam gezginlerde-tamindirde aradım desem inanır mısın. :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Hocam
Resim montaj değil.Kutu görselini cep telefonum ile çektim.
Memnun kaldım ve tavsiye ediyorum.
Ayrıca;
Antivirüs bu. Bedavamı sandınız? Para verip aldık yani.
Siz yanlış yerde aramışsınız.

Geri