Remote Administrator 2.1--Uzaktan Yönetim

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Uzak bilgisayar bağlantısıyla bilgisayarları yönetebilen programlar arasında bence en iyisi....

İster okuldan evi yönetin ister okulda öğrenci bilgisayarlarını.

Netsupport çok kapsamlı, bu işide fazlasıyla yapıyor ancak, emin olun işin uzmanı R.admin. arkadaşlar.

gerçi net bilgim yok ama duyduğum kadarıylaonda kurulum yok, netten erişim olanağı sunuyomuş
ikisinide denicem , tşk.lerr ghost

uzaktaki bilgisayrı tüm denetimiyle kontrol etmek için kullanılan bir prg. denemek için internet baglantısı olan yada agdan da kullanabilirsin 2 PC lazım. evdeki bilg. okuldan kullanmayı deneyeiblirsin yada okuldaki ogrenci pclerine baglanmak icin de ideal bir prg bencede.

hocam teşekkürler
programı incelemedim bu programı öğrenci bilgisayarlarına da kurmak gerekiyor mu?
sistem nasıl çalışıyor

erhan hocam hem öğretmen bilgisayarına hemde öğrenci bilgisayarlarına kuruyoruz.Ama okulda kullanım için Netsupport tavsiye ediyoruz.Eğer netsupport gibi detaylı değilde sadece öğrenciyi izleyim ve öğrenci bilgisayarlarını kontrol ediyim diyorsan bu program sorun çıkarmadan çalışan en iyi program..

Biz radmin i daha çok işten evi veya evden işi yönetmek, ağ üzerinde kimsenin ulşamasını istemediğimiz şifreli erişimlerde kullanıyoruz.

Bazı arkadaşlar hem bizim forumda hemde bazı forumlarda sormuşlardı.Müdür bilgisayarını paylaşıma açmak istemiyorum ama içindeki bilgileride ağdan kullanmak istiyorum diye..Bu program bu işler için kullanılmaktayım...

Remote programının kontrol edilecek uzaktaki bilgisayara da kurulması gerekiyormu? birde; programı kurduktan sonra uzak bilgisayarın ip sini girmek yeterlimi, program penceresinde port vs ayarları girmek gerekiyormu? saygılar....

her iki bilgisayarada kuruyorsunuz.. sonra ip giriyorsunuz..Bu işlem için sabit ip gerekli..güvenlik olarak şifre girmeyi unutmayın.Eğer bağlantıda problem yaşarsanız, bilgisayarınızın güvenlik duvarını kaldırın veya özel ayarlardan radmin e izin verin..

ghost hocam, değişken ip ile olmazmı? o zaman uzak şehirdeki bilgisayara bağlanmak için bana bir yol göster?

Hocam bağlanacağın bilgisayarın ip si sabit olmalı..bağlandığın bilgisayarın ip si önemli değil..

değişken ip ile hiç denemedim yapılabilirmi bilemiyorum..Yapılamayacağını düşünüyorum.Başka bir programla belki veya değişken ip için no-ip.com dan alacağınız dns hizmeti ile bir program kullanarak olabilirmi? onuda denemedim..:)

ama radminle yapılamaz..

yapılamaz dedim ama şimdi biri çıkar hadi ordan der, tedbiri elden bırakmayalım..bilmiyorum :D

biraz komik bulabilrsiniz ama sorum şu ki: windows 98 de çalışırmı?
benim okul 10 sene geriden geliyorda.

hocam çok zor bi soru sordunuz 98 ?
denemedim ama sanırım çalışır hocam. Bu program TCP/IP protokolünü kullanıyor 98 de de TCP/ IP olduguna göre çalışır diye düşünüyorum. Winxp nin uzak masaustu baglantısını kullanıyorsa çalışır... Sen bi dene sonucu bize söyle bizde öğrenelim bence :)

denemedim ama çalışmayacağını düşünüyorum onun için farklı yöntemler olduğunu duymuştum.

bir forumda okumuştum arkadaşın biri ana makinası xp olan bir bilgisayara öğretmen diğer 98 olan bilgisayarlar da student kurmuş ve sorunsuz çalışıyormuş, yani bence de olur

Arkadaşlar ben 98 nin yaygın olduğu zamanlar da radmin kullanıyordum şimdi ise yönetim bilgisayarlarına kurmak istiyorum ama başaramadım Bu program hangi portu kullanır.Modem us robootics de hangi ayarlar yapılmalıdır veya netop school da farklı bir sınıf olarak mı göstersem ?
Ne dersiniz

falsac hocam modemden bahsetmişin anladıgım kadarıyla dışardan kotrol için soruyosun? local ağdan değil yani.

modemde yapman gerkekn port yönlendirmeler mevcut. NAT bölümünde port yönlendirme var ordan 21-80 yazarsan aradaki tüm portları yönlendirmiş olursun. Bu da senin her işini görür. DMZ den de direk yönlendirme yapabilrsin ancak NAT ı tavsiye ederim daha güvenli frewal devrede olur aynı zamanda.

halacli' Alıntı:
Remote programının kontrol edilecek uzaktaki bilgisayara da kurulması gerekiyormu? birde; programı kurduktan sonra uzak bilgisayarın ip sini girmek yeterlimi, program penceresinde port vs ayarları girmek gerekiyormu? saygılar....

hocam,karşıdaki pc kardesimin pc si ve bana ip nosunu verse (her bana ihtiyaç duydugunda) ben bu şekilde müdahale edebilirmiyim.. Bakım yapmam gerekiyorda pc sinde....

r.admini kullandım modem ayarları nat ayarlarında bilgisayarın ipsini ve r.adminin kullandığı portu yazmak gerekiyor. ip ye gelince de o anki ip yazabiliyorsunuz sorun değil, sabit ip zorunlu değilsınız. ama ben radmin yerine logmeni şiddetle tavsiye ederim hem daha hızlı ve çözünürlüğü daha iyi. ben şu an logmein i kullanıyorum. ayrıca modem ayarları yapmaya da gerek yok. karşı tarafa destek için çok daha kolay oluyor kurulumu.

Hangisi daha avantajli

NetSupport mu Netop Mİ?,
Netop school da öğrenciler klavyeden çıkabiliyorlar

NetSupport kullanıyorum ve hiç bir şikayetim yok, netop hiç kullanmadım deneme ihtiyacım bile olmadı

Geri