Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

"Receiver disk" Hatası

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ergin_tastan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ergin_tastan

ergin_tastan Seçkin Üye Seçkin Üye

Değerli arkadaşlar paylaşılan belgelere yaklaşık 1,14GB lık veri attım. sonra güvenlik kartında şifreyi girip değişiklikleri kaydettim %100 oldu ve "Fat Dosya biçimi hatası" gibi bir hata verdi.Bende yeniden başlattım ve bir daha ki açılışta "Receiver Disk (Burasını tam hatırlamıyorum) " hatası verdi. Biosa giremiyordum ve güvenlik kartı menüsü de gelmiyordu. Bende güvenlik kartını söktüm.Yeniden başlattığımda Xp'ye girdim sorunsuz bi şekilde . Ama kartı takıp yeniden açtığımda bu sefer kasa çalışıyor ama monitöre görüntü hiç gelmiyor. POS yaparken bile. Bu şekilde 4 bilgisayarm gitti. Ekran kartından yada başka bi donanımdan olacağını sanmıyorum.Yani donanım temassızlığından kaynaklanmıyor sanırım. Bi yol gösteren olursa çok sevinirim :twisted: :roll: :(

2. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

hocam güzenlik kartı için ayrılan bölüm yeterli gelmedi gibi sanırım.Şuan okulda değilim ama böyle bir ayar varsa, buradan ayrılan hafıza bölümünü arttırabilirsek diyeceğim ama, ekran kartıyla bağlantısını çözemedim.

vaktiniz varsa hocam güvenlik kartlarını yeniden takın ve raid disketi ini kullanarak bilgisayarları yeniden formatlayıp bi kurun derim.detaylı bilgi için..

http://bilgisayarbilisim.net/viewtopic.php?t=87

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal