Real Time Clock Error- Check Date and Time Settings Mesajı

Kodla Büyü

bsrböteci

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayar 15 gündür Real Time Clock Error- check Date and time Settings

Press F1 to Continue or F2 to Enter Setup mesajı alıyor, bilgisayar her açıldığında tarih değişiyor.

Cmos pilinin bittiğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce doğru mu tespit etmişim, yoksa kasayı açmadan farklı bir çözümü var mı? Fikir verirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-24 at 11.33.26.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-24 at 11.33.26.jpeg
    94.6 KB · Görüntüleme: 18
Arkadaşlar merhaba,

Press F1 to Continue or F2 to Enter Setup mesajı alıyor, bilgisayar her açıldığında tarih değişiyor.

Cmos pilinin bittiğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce doğru mu tespit etmişim, yoksa kasayı açmadan farklı bir çözümü var mı? Fikir verirseniz sevinirim.
Bilgisayar Casper marka, leptop.

Arkadaşlar merhaba,

Evet en iyi ihtimal bios pilinin bitmiş olması, en kötüsü ise cmos zarar görmüş ihtimali ama pile göre daha düşük bir ihtimal.

Arkadaşlar merhaba, laboratuvarımda eski vestel marka promega bilgisayarlar var. İşlemcisi 3 ghz üstü fakat farklı Ramlerle 1 Gb Ram var. Win 7 işletim sistemi yükledim hard diskine. Bios pili tarih hatası veriyor ve biosa giriş yapmadan açılmıyordu. Bios pilini değiştirdim tarih sorunu düzeldi fakat hala biosa giriş yapmadan bilgisayar açılmıyor. Bios ekranına geliyorum esc yapıp çıkış yapıyorum işletim sistemi başlıyor. Bu şekilde yapmadığım da da ekranın sol üstünde bir çizgi çıkıyor ama açılmıyor. Ramleri çıkardım taktım, yine aynı sorun devam ediyor. Üzerine takılı usb fare dışında yok, ps2 girişli klavyeyi de çıkartıp deniyorum. Olmuyor. Bir tavsiyeniz var mı?

Geri