RAW olan HDD'yi Kurtarın !!!

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Bu konuda en çok muzdarip olanlardan biriyim. Aramalarım sonucu şu sonuca ulaştım. Bilenler olabilir ama bilmeyen arkadaşlar da var ise faydalı olması dileğiyle...

Öncelikle şu programı indiriyoruz, bendeki ***** yapmadan full çalışıyor ama ücretli mi değil mi anlamadım. Siz indirince eğer full çalışmazsa ***** yaparsınız.

http://www.icare-recovery.com/download.html Buradan Professional olanı indirin.

Programı kurumca şöyle bir ekran açılacak.

Buradan Advanced Recovery diyoruz. Tabii bu arada kapasitesi en az kurtaracağımız HDD'nin kapasitesi kadar olan başka bir HDD takmalıyız. Ben 80 GB'lık HDD'deki bilgileri 120 GB'lık yedek HDD'ye kurtardım.

Advanced Recovery deyince bize kurtarılacak HDD'yi seçmemiz için bir ekran gösteriyor. Buradan RAW olan HDD'yi seçtiğimizde içindeki tüm dosya ve klasörleri görebiliyoruz. Hepsini seçip kaydedeceğimiz HDD'yi işaretleyip Recovery diyoruz. Benim 80 GB'lık veri 4 saatte geldi.

Kolay gelsin. Umarım ihtiyacı olanların işi görülür.

Ekli dosyalar

• iCare_1.jpg
    iCare_1.jpg
    74.2 KB · Görüntüleme: 1,634
inanması güç ama
ben 1GB lık diskimi RAW olunca basit bir dos komutu ile kurtarabilmiştim
chkdsk :)

herkeste durum farklı oluyor hocam verileri görüp kurtarmakta sorun yaşamadım da daha sonra o raw olan belleğin dosya türünü değiştirmede sıkıntı var. bununla ilgili bir program var mı?

Hocam Easeus Partition Recovery diye bir program var hatta Easeus Data Recovery de var.

Easeus Data Recovery sözümona RAW olan HDD'deki verileri kurtarıyor ama ben yapamadım. Fakat Easeus PArtition Recovery işini iyi yapıyor dosya sistemini NTFS'e hemen çeviriveriyor.

Bunu kullanabilirsiniz.

Geri