Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Rastgele alan değişikliği yapanlar

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında mutlak_adeger tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. mutlak_adeger

  mutlak_adeger Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  280
  Beğeni:
  1
  Dün alan değişikliği başvurumu teknoloji tasarım için yaptım. İlçe onaylamış görünüyordu. Bugün ilçede yetkili memur okulumuzun memuruna demiş ki "bilgisayar öğretmeninin başvurusunu iptal edeceğiz. Çünkü sadece sınıf öğretmenleri başvurabilir." Memur beni aradı ben de ilçeye gittim. Kılavuzdaki ilgili bölümü gösterdim.
  (2- Diğer alan öğretmenleri aşağıdaki öncelik sırasına göre;
  a) Yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler
  öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yazılı olan yan
  alana ya da aylık karşılığı okutabilecekleri dersin alanına,
  b) Teknoloji ve Tasarım alanına
  alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir. )

  Önce kabul etmedi. Ben ısrar edince evet haklısınız dedi. Açıklaması da çok komik: Meğer benden önce başvuran bilişim teknolojileri öğretmenleri (artık kaç kişiyse) matematik öğretmenliğini seçmiş. Başvuru yapmış. Okul müdürleri de onaylamış. Ama adam bunu fark edince soruşturma korkusundan iptal etmiş. Artık kaç BT'ci başvurduysa benim başvurumu da görür görmez iptal etmeye karar vermiş. İşte sırf bu yüzden ilçeye gidip, 3 ayrı memura laf anlatmak zorunda kaldım. Kılavuzdaki madde açık, net.Eğer yine onayda sorun çıkarsa dava bile açabilirim yani çok sinirlendim.
  Bütün branşlar açılıyor nasıl olsa diye tercih yapan varsa hiç boşuna uğraşmasın. Var olan hakkımızı da yitireceğiz sırf bu yüzden.
   
 2. akrep026

  akrep026 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2010
  Mesajlar:
  623
  Beğeni:
  1
  Hocam iyi güzel yapmışsın da... seneye ne olacak. bir kere alan değişikliği hakkınız var. Seneye yine norm fazlası olacaksınız...
   
 3. mutlak_adeger

  mutlak_adeger Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  280
  Beğeni:
  1
  En azından zorunlu tamirci yapamayacaklar. Norm fazlası da olsam öğretmenlik yapacağım başka bir iş yapmayacağım. Ayrıca seneye norm fazlası olma ihtimalim yok hocam. Okulumuz büyük, seneye de 30 saat dersim olacak. Olmasa da çok önemli değil. Bilgisayar öğretmeniyken okul müdürü nasıl olsa formatörsün diye ders olsa da açmıyor, vermiyor. Teknoloji tasarım öğretmeni olunca en azından maaş karşılığı dersim olacak. Olmasa da başka okul ile tamamlarım. Ve en güzeli de kafam rahat olur. Sadece 2 okul tercihi yaptım, olma ihtimali çok düşük ama olursa da dünyalar benim olacak o kadar bıktım yani formatörlükten, tamircilikten, ayakçılıktan.....Ne olduğumuz belli olmadığı için nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum. Bana sorduklarında sadece öğretmenim demek istiyorum. Müdür yardımcısına benzeyen ama olmayan, biraz öğretmenliği anımsatan ama o da olmayan, kısaca tamircilik gibi bir şey bu formatörlük diye ifade etmeye çalışmaktan çok yoruldum. Hayırlısı inşallah. Bu arada tekrar dönme hakkımın olup olmadığını bilmiyorum farklı yorumlar var ama hak verseler de döneceğimi sanmıyorum.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal