ram yükseltme

Kodla Büyü

albatrik

Üye
merhaba hp masaüstü bilgisayarımın rami 512,bu rami yükseltmek için hp merkeze başvurdum.PC2 3200 ve PC2 4300 ram belleklerini kullanabileceğim söylendi.araştırdım baktım bu bellekler bir bilgisayar fiyatında.nedenini merak ettim.birde ucuza ya da bana teknik destek verecek(bilgi) ve bu bellek türlerini bulabileceğim(ucuza olması sevindirir) yer tavsiye eder misiniz? albatros.emre@hotmail.com

:) :) :) :) Hocam ne yapcan sen teknik desteği ya...sen bi teknik destek olmalısın.kolay gelsin:)

sayın sedom buraya takılan herkesin bilgisayar öğretmeni olmasınımı bekliyorsunuz.yardım istedim garip bir cevap verdiniz.şaşırdım.iyi akşamlar

hocam bellek fiyatları senin dediğin kadar pahalı değil. taş çatlasa 512 lik ram 50-100 ytl arasındadır.

hocam yanlışın var gibi geliyor bana sök rami cl sine ve hızına bak . alır takarsın rami kendin.

vatanda iyidir fiyatlar...

hocam anakartının kitapçığına bir bak ram slotları ne imiş diye. ddr2 ddr 3 falan bir de frekansa bak

arkadaşlar bende ram yükseltcem
256 mb 333MHZ DDR ram var
anakartın sitesine baktım (GA- 8ST800)
DDR 333 / 266 / 200
3 x DIMM slotu yazıyo
ben aynı frekansda bir 256mb birde 512 mb lık 2ddr ram alsam 1 gb ram yapabilirmiyim
yada direk 1 gb lık ddr ram taksam olurmu

Her iki Ram sorusuna yanıt:
Arkadaşlar anakartın ram desteği dışında elinizdeki rami de kullanacağınız için mutlaka aynı frekans hızlarında ram almalısınız öncelikle.Elinizdeki 333 MHz ise alacağınızda öyle olmalı Aksi takdirde ayarlamayı bios yapacaktır ve sağlıklı olmayacaktır.
DDR2 ramler en ucuz olanlarıdır çünkü güncel teknolojidir. stokta bolca vardır
DDR eski teknolojidir artık ve diğerinin birkaç katıdır.
DDR3 ise yeni teknoloji olduğu için pahalıdır.
YAPILACAK en mantıklı iş laptopun ramini söküp üzerindeki değerleri ve mümkünse markayı öğrenmektir.
Bu şekilde daha iyi yardım alabilirsiniz.
destek@bilgisayarvar.com a yazarsanız sizleri yönlendiririm.

Arkadaşlar kasadaki ram aynı kalmak şartıyla bazı ayarlamalarla bunu yükseltmek mümkün mü? Böyle bir şey duydum da...

alit' Alıntı:
Arkadaşlar kasadaki ram aynı kalmak şartıyla bazı ayarlamalarla bunu yükseltmek mümkün mü? Böyle bir şey duydum da...

Kasaya yeni bir RAM ilave etmeden toplam belleği artıramazsınız

Sadece ekran kartınız onboard ise, BIOS tan ekran kartı belleği için ayrılacak alanı düşürerek işletim sistemine kalacak belleği artırabilirsiniz.

Eski okulumda aşağıdaki değişikliği yapmıştım;
Bilgisayarlarda 256 MB RAM takılı idi ve ekran kartları onboarddı . Standart BIOS ayarlarında 32 MB ekran kartı için, 224 MB işletim sistemi için kullanılıyordu.
Tüm makinalarda ekran kartları için ayrılacak kısmı 16 MB ta düşürüp, işletim sistemine 240 MB kalacak şekilde değiştirmiştim. XP yüklü makinada az da olsa performansı artırmıştı.

albatrik' Alıntı:
merhaba hp masaüstü bilgisayarımın rami 512,bu rami yükseltmek için hp merkeze başvurdum.PC2 3200 ve PC2 4300 ram belleklerini kullanabileceğim söylendi.araştırdım baktım bu bellekler bir bilgisayar fiyatında.nedenini merak ettim.birde ucuza ya da bana teknik destek verecek(bilgi) ve bu bellek türlerini bulabileceğim(ucuza olması sevindirir) yer tavsiye eder misiniz? albatros.emre@hotmail.com
Masaüstü Bilgisayarınızın modeli nedir. Yada Everest Programında RAM belleğinizin ve Anakart tipine bakıp sorununuza daha net yanıt alabilirisniz.

Ne yazıkki bilgisayar piyasası böyle en yeni çıkan ve ömrü tükenmekte olan ürünler hep pahalıdır, bundan dolayı sahip olduğunuz bilgisayara donanım güçlendirmesi yapmak yerine satarak teknolojiyi yakalamak daha mantıklı... 8)

Ram çok fazla önemli değil hocam anakart ne kadar desteklerse yükseltebilirsiniz, gerçekten bir performans artışı istiyorsanız CPU (işlemci) yükseltilmelidir.

Geri