Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

projeksiyonu bağladım Ama monitörde görüntü yok

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında teacher_busra tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. teacher_busra

teacher_busra Site Gezgini

selam arkadaşlar siteyi yeni keşfettim.İçerik güzel cidden.Arkadaşlar sorunum şu projeksiyon aletini bağladım ve çalışıyor.Ama monitörde görüntü yok.Grafik özelliklerini kurcaladım ama değişmedi sonuç.Yardım edenlere teşekkür ederim şimdiden
    Herkese iyi çalışmalar

2. bilgisayarogrt

bilgisayarogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

tüm kabloları takdığınızdan emim misiniz hocam

3. teacher_busra

teacher_busra Site Gezgini

Sorunum monitör görüntü olmaması.Görüntü yanlzca projeksiyondan veriliyo.Yoksa projeskiyonu etkin kullanabiliyorum.

4. grapegate77

grapegate77 Aktif Üye

ekran kartı seçeneklerinde klonlama seçeneği olmalıı hocam. sağ tıklayıp grafik özellilerine bakarsanız görürsünüz.

5. girdab

girdab Seçkin Üye Seçkin Üye

Hoca hanım monitörden çıkan kabloyu Monitor out'a, projeksiyondan gelen kabloyu da computer1 girişine takıyorsunuz ve görüntü gelmiyor mu?

6. celebi1152

celebi1152 Aktif Üye

Hocam genelde projeksiyonlarda ekran girişi yer alır.
    Ekrandan görüntü alamamanızın sebebi bir kaç problemden kaynaklanabilir
    Sırası ile şunları yaparsanız sanırım probleminiz çözülebilir
    1-Projeksiyondan çıkan kabloyu kasa arkasındaki ekran kartı baglantısına baglayıp, monitör kablosunuda projeksiyon üstündeki uygun girişe takmalısınız
    sorun çözülmedi ise

2- Ekran kartının programından görüntüyü klonlamanız gerekiyor. Ndivia kartlarda sag alt köşedeki simgelerin üzerine sag tıklayarak bu ayarlara erişebilirsiniz

Sorun Çözülmedi ise

Bu degişikleri yapıp bilgisayarı yeniden başlatın

Eger hala bu sorununuzu halledemedi iseniz bir görüntü çoklayıcı alabilirsiniz 8'li bir çoklayıcı yaklaşık 40 ytl dir. Garanti ve sorunsuz bir çalışma istiyorsanız çoklayıcı en iyi yöntem

KOLAY GELSİN

:)

7. mahonyhacettepe

mahonyhacettepe Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam, girdab hocamın da dediği gibi projeksiyonun kablosunun bir ucunu bilgisayarın ekran kartına diğer ucunu da projeksiyonun computer 1 girişine bağladıktan sonra, ekran kartınızın projeksiyon özellikleri için masaüstünde sağ tıklayıp grafik özelliklerinden ya da Nvidia gibi ekran kartınızın ismini belirten kısma tıklıyosunuz. ve burada eğer varsa Laptop+Projeksiyon adı onu tıklıyosunuz. yoksa ekran kartınızın özelliklerini belirten (sağ tıkladıktan sonra) kısma girdiğinizde Ekran'la ilgili bölümde seçebilirsiniz.
    ya da bu bir Laptop ise bu işlemleri kısaca , Fn+F5 (benimkinde böyle - sizinkinde farklı bir tuş olabilir) kullanabilirsiniz.

8. ercan80

ercan80 Aktif Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal