projeksiyonu bağladım Ama monitörde görüntü yok

Kodla Büyü

teacher_busra

Site Gezgini
selam arkadaşlar siteyi yeni keşfettim.İçerik güzel cidden.Arkadaşlar sorunum şu projeksiyon aletini bağladım ve çalışıyor.Ama monitörde görüntü yok.Grafik özelliklerini kurcaladım ama değişmedi sonuç.Yardım edenlere teşekkür ederim şimdiden
Herkese iyi çalışmalar

Sorunum monitör görüntü olmaması.Görüntü yanlzca projeksiyondan veriliyo.Yoksa projeskiyonu etkin kullanabiliyorum.

ekran kartı seçeneklerinde klonlama seçeneği olmalıı hocam. sağ tıklayıp grafik özellilerine bakarsanız görürsünüz.

Hoca hanım monitörden çıkan kabloyu Monitor out'a, projeksiyondan gelen kabloyu da computer1 girişine takıyorsunuz ve görüntü gelmiyor mu?

Hocam genelde projeksiyonlarda ekran girişi yer alır.
Ekrandan görüntü alamamanızın sebebi bir kaç problemden kaynaklanabilir
Sırası ile şunları yaparsanız sanırım probleminiz çözülebilir
1-Projeksiyondan çıkan kabloyu kasa arkasındaki ekran kartı baglantısına baglayıp, monitör kablosunuda projeksiyon üstündeki uygun girişe takmalısınız
sorun çözülmedi ise

2- Ekran kartının programından görüntüyü klonlamanız gerekiyor. Ndivia kartlarda sag alt köşedeki simgelerin üzerine sag tıklayarak bu ayarlara erişebilirsiniz

Sorun Çözülmedi ise

Bu degişikleri yapıp bilgisayarı yeniden başlatın

Eger hala bu sorununuzu halledemedi iseniz bir görüntü çoklayıcı alabilirsiniz 8'li bir çoklayıcı yaklaşık 40 ytl dir. Garanti ve sorunsuz bir çalışma istiyorsanız çoklayıcı en iyi yöntem

KOLAY GELSİN

:)

Hocam, girdab hocamın da dediği gibi projeksiyonun kablosunun bir ucunu bilgisayarın ekran kartına diğer ucunu da projeksiyonun computer 1 girişine bağladıktan sonra, ekran kartınızın projeksiyon özellikleri için masaüstünde sağ tıklayıp grafik özelliklerinden ya da Nvidia gibi ekran kartınızın ismini belirten kısma tıklıyosunuz. ve burada eğer varsa Laptop+Projeksiyon adı onu tıklıyosunuz. yoksa ekran kartınızın özelliklerini belirten (sağ tıkladıktan sonra) kısma girdiğinizde Ekran'la ilgili bölümde seçebilirsiniz.
ya da bu bir Laptop ise bu işlemleri kısaca , Fn+F5 (benimkinde böyle - sizinkinde farklı bir tuş olabilir) kullanabilirsiniz.

Geri