projeksiyonu açıyorum ekranda görüntü yok!

Kodla Büyü

cloudd

Üye
arkadaşlar okuldaki bilgisayarım exper. projeksiyonla bilgisayardan aynı anda görüntü alamıyorum ne yapmalıyım. bi de eskiden görüntü alabiliyolarmış formata göndermişler bilgisayarı ondan sonra görüntü alamamışlar ben de yeni geldim. sorunu bulamadım. bir de öğrenci bilgisayarlarıyla ekran kartı farklı acaba ekran kartı değişmiş mi yoksa ana bilgisayarın farklı mı olur?

ekran kartı yüklü mü hocam.Ekran kartı sürücüsü yüklenmemiş olabilir

arkadaslar bu baslıgı gorunce bende sorumu sorayım arkadaslar benim laptop ta nvidia ekran karti var 512 lik projeksiyon cihazına goruntuyu aktaramıyorum ekran kartı ayarlarını kurcaladım gene olmadı. fn + f3 te denedim gene olmadı.fikri olan varmı

Hocam eğer ekran kartı yüklenmiş ise ekran kartı ayarlarında klonlama seçeneği var. Orada ekranı klonla (çoğalt) seçeneği var. Bu ayarı yapabilirsen, monitöre gelen görüntünün aynısını projeksiyona da gönderebiliyorsun. Bizim okulda ATİ ekran kartlarında böyle yapmıştık ve olmuştu. Gerçi bu dediğimi dizüstü bilgisayarlarda denedik ama belki masaüstü bilgisayarlarda da durum böyledir.

Hocam sağ altta bulunan simgelerden ekran kartının simgesine tıkla orada ayarlardan halledebilirsin diye düşünüyorum.Clone sekmesi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Sürücüyü güncellemekde çözüm olabilir.

hocam sağolun cevaplarınız için ama ekran kartı sürücüsünü yükledim yeniden ki aygıt yöneticisinden sorunsuz görünüyo. Ama ekran kartı ayarları nedir nerede bulunur bunu bilmiyorum radeon hocam ekran kartı da tekrar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam eğer ekran kartı yüklenmiş ise ekran kartı ayarlarında klonlama seçeneği var. Orada ekranı klonla (çoğalt) seçeneği var. Bu ayarı yapabilirseniz, monitöre gelen görüntünün aynısını projeksiyona da gönderebiliyorsun. Bizim okulda ATİ ekran kartlarında böyle yapmıştık ve olmuştu. Gerçi bu dediğimi dizüstü bilgisayarlarda denedik ama belki masaüstü bilgisayarlarda da durum böyledir.

Bazı masaüstü bilgisayarlarda grafik driver oluyor. Bunu yüklemeniz gerekiyor. Yükledikten sonra;

masaüstü -> sağ tuş -> grafik seçenekleri -> çıkış -> monitör + bilgisayar (ya da bilgisayar + monitör) şeklinde bir yol izlemeniz gerekiyor.

kemal_kamil35' Alıntı:
Hocam sağ altta bulunan simgelerden ekran kartının simgesine tıkla orada ayarlardan halledebilirsin diye düşünüyorum.Clone sekmesi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Sürücüyü güncellemekde çözüm olabilir.

hocam ben de sağ altta simgesi yok nerden bulabilirim özelliklerini?

hocam masaüstünde iken sağ tıkla ekran kartı ile ilgili bir yer var
nvıdıa kontrol paneli olabilir yada benzeri bişi ordan ekran kartı ayarları gelecktir tıkladıgında
sonra görüneme gel orada olması lazım çoklu ekran gibi ordan olması lazım benim bildigim benimde başıma gelmişti böyle halletim

Geri