Projeksiyonmu Akıllı Tahtamı Arkadaşlar?

Kodla Büyü

sezginozturk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumda bir sınıf öğretmeni sınıfına projeksiyon sistemi yada akıllı tahta sistemi kurmak istiyor. Benden bilgi istedi bu konuda.
Bu iki sistemide kullanan arkadaşlar bu sistemlerin kullanım ve fiyat avantajlarını belirtebilirlermi?
Siz sınıf öğretmeni olsanız bu sistemlerden hangisini sınıfınıza kurardınız. Neden? ( sınav sorusu gibi oldu ama yardımcı olursanız sevinirim.)
Şimdiden teşekkürler...

akıllı tahta projeksiyon olmadan bir işe yaramaz zaten... Çalışma mantığını kısaca izah edeyim. görüntüyü akıllı tahta üzerine yansıttıktan sonra, akıllı tahtanın kalibrasyon ayarını yaparsınız. Bu ayar akıllı tahtanın doğru yeri algılaması için yapılır. 5 noktaya kalemle dokunmanız istenir bunlar köşeler ve ortada bir nokta. (dokunmatik ekran cep telleri gibi) bence işe yaramaz bir alet akıllı tahta... Sınıf öğretmeni arkadaşa harflerle ilgili videolardan sunu yapmasını tavsiye ederim. Projeksiyon yeterli yani...

Bizim müdür de istiyor almayı ben gerekli görmediğimi söyledim. Doğru mu yaptım bilmiyorum ama..

akıllı tahta öğretmeni bilgisayarın başında durmak zorunda bırakmıyor, hareket özgürlüğü veriyor. kullanışlı bence. porogramıyla birlikte gelen ders materyalleri de işe yarıyor. ama aman aman lazım bir alet de değil. çok da pahalı üstelik.

Şahsi Fikrim Akıllı Tahtaya Veiren Paraların Heba Olduğudur.
Sebebine gelince birincisi aktif olarak kullanmak için iyi bir teknik birikim gerekli, 2 beraber kullanılacak materyal eksikliği var.

Projeksiyon daha aktif ve yararlı kullanılan bir araç bence .

Projeksiyonu da daha aktif kullanmak için işin içine etkileşim katmak için aşağıda yer alan grafik tablet de bence hem iş görür hem israfı engeller sonuçta alınan akıllı tahtaların bir çoğunun tabiri caiz ise yattığnı gördüm . Yazık milli servete. bence altta linkte yer alan tabletler lablardada her pcye takılmalı . hoş ve düşük maliyetli kullanışlı cihaz.

http://www.hepsiburada.com/uc-logic-lap ... tid=bd4158

bu arada söylemden edemeyeceğim tam kullanımda akılı tahta mükemmel . ama hem kullananı hemde materyal desteğini bulmak sorun

daha önce de forumda yer almıştı, wii remote, Ir kalem ile projeksiyon istenildiği zaman akıllı tahtaya dönüştürülebiliyor. Bence bu alternatifi de düşünün. Ben de sınıfıma projeksiyon cihazı alacağım, wii ile akılı tahtaya da dönüştürmeyi düşünüyorum.

arkadaşların da dediği gibi projeksiyon olmadan akıllı tahta bi işe yaramıyo. üstelik o kadar da gerekli değil sınıf öğretmeni için. ama hocama şunu da önerin. projeksiyon fiyatına baya bi bi geniş ekran lcd tv alsın (piyasada uygun fiyatlı markalar var). hem daha uzun ömürlü hem de daha kullanışlı olur.

önemli olan akıllı tahta değil. akıllı tahtayla birlikte verilen yazılım. yazılım kötü ise tahta hiç bir işe yaramıyor. müfredata uygun etkileşimli animasyonlar olmalı. ben iki farklı akıllı tahta yazılımı inceleme fırsatı buldum. açıkçası yazılımları ikisinde de zayıf kaldığını düşünyorum.ayrıca müfredata göre güncelleme desteği de olmalı. kullanıcıya detaylı şekilde kullanım eğitimi verilmeli. (ki bu nokta çok önemli. genelde nasıl kullanıldığı yüzeysel olarak anlatıldığından öğretmenler verimli olarak kullanılamıyor.)

Geri