projeksiyon ve bilgisayarda ayrı görüntü

Kodla Büyü

ismailbcr

Üye
bilgisayar ve projeksiyonda aynı anda farklı görüntüler alabilmek için ne yapmalıyım?ekran kartı ile alakalı olduğu söylendi.Ekran kartım intel.

ekranı klonlama, genişlet. o zaman ayrı görüntüler olur. birde ben projeksiyonun freeze özelliğini kullanıyorum. çocuklara yapacaklarını projeksiyondan açıyorum, freeze tuşuna bastıktan sonra o ekranda kalıyor ben bilgisayarda istediğimi yapıyorum

Ekran kartı nvdia chip setli olanlarda sorun yok..işletim sisteminde ise; windows7 de denedim sorunsuz oluyor.Ekran çözünürlük ayarı yaptığımız sekmede Genişlet seçeneği ile yapıyoruz.projeksiyondan film izletip,monitöründen başka işle uğraşabilirsin.

ben projeksiyonda film açıp kendim okulla ilgili işleri halledebiliyorum ekran kartım ati intel ise muhtemelen klon özelliğini kullanırsan sorun olmaz

evet yaaa ekranı dondurmayi ben bu yıl farkettim ve çoook büyük rahatlık, yapandan Allh razı olsun

hocam bu özellik çoğu dizüstü bilgisayarda var. üstte de yazdığı gibi. ekran kartı ayarlarından masaüstünü genişlet özelliğini ayarlaman gerekiyor. masaüstü bilgisayarlarda ise ekran kartının çift çıkışı olması gerekiyor. bazı kartlarda biri vga diğeri dvi. böyle olsa da olur. yeterki iki çıkış olsun. ben genişletme özelliğini kullanıyorum. çokta işime yarıyor. bu arada projeksiyonun pause özelliği hiç aklıma gelmemişti. güzel fikir...

win7 kullanıyorsanız "Windows Tuşu+p" ile genişlete gelin ve bırakın böylece ekranınızı genişletmiş olacaksınız. ana ekranda(monitörünüz) masaüstü ve başlat menüsü olacak, diğer ekranda(bu da projeksiyon oluyor) film izletebilir veya sürükleyerek başlattığınız bir uygulamayı buraya kaydırabilirsiniz(uygulamayı sağ veya sol kenarlara doğru kaydırarak bu işlemi yapacaksınız). Bunları yukarıda yazılanlar gibi ekran kartının kendi ayarlamalarından yapabileceğiniz gibi win7'de bu şekilde yapabilirsiniz. Kullandığınız işletim sistemi XP ise ayarlardan kurcalamanız gerekebilir.

cogullu' Alıntı:
win7 kullanıyorsanız "Windows Tuşu+p" ile genişlete gelin ve bırakın böylece ekranınızı genişletmiş olacaksınız. ana ekranda(monitörünüz) masaüstü ve başlat menüsü olacak, diğer ekranda(bu da projeksiyon oluyor) film izletebilir veya sürükleyerek başlattığınız bir uygulamayı buraya kaydırabilirsiniz(uygulamayı sağ veya sol kenarlara doğru kaydırarak bu işlemi yapacaksınız). Bunları yukarıda yazılanlar gibi ekran kartının kendi ayarlamalarından yapabileceğiniz gibi win7'de bu şekilde yapabilirsiniz. Kullandığınız işletim sistemi XP ise ayarlardan kurcalamanız gerekebilir.
:++:

Arkadaşlar benim Labda kullandığım masaüstü PC nin ekran kartı tek çıkışlı. Splitter kullanarak projeksiyondan görüntü alıyorum. Görüntü ayarları kısmında masaüstünü yinele ya da genişlet seçeneği yok. Bu durum XP den mi kaynaklanıyor? Ekrankartı illa 2 çıkışlı mı olması gterek splitter işi çözmezmi? Yardımcı bir programla da olsa bu durumu çözemezmiyim?

Geri