Projeksiyon u klavyeden açma-kapama ?

Kodla Büyü

cevher---

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar projeksiyon u istediğim zaman klavyeden kapatıp tekrar açmak istiyorum, böyle bir şey şey var mı? Nss ile kontrol ediyorum, yaptığım işlemleri öğrencilerin görmesini istemiyorum.

projeksiyonun freeze düğmesi ekranı dondurur. Siz de bu arada işinizi yaparsınız. klavyeden kontrol duymadım.

hcam projeksiyonun dondurma özelliğini kullan ekranı dondur yaptığın işleri öğrenciler görmesin

Projeksiyon cihazınıza sadece VGA kablosu bağlı olduğundan, bahsettiğiniz tarz bir sistem şu anki teknolojiyle mümkün değil.

Re: Ynt: Projeksiyon u klavyeden açma-kapama ?

Win+P ile sadece monitöre görüntü verebilirsiniz.

cevher---' Alıntı:
Arkadaşlar projeksiyon u istediğim zaman klavyeden kapatıp tekrar açmak istiyorum, böyle bir şey şey var mı? Nss ile kontrol ediyorum, yaptığım işlemleri öğrencilerin görmesini istemiyorum.

Merhaba;

Eğer Laptop ile görüntü paylaştıracaksanız, projeksiyon ekranına uzaltılmış görüntü vererek sorununu çözebilirsniz. Laptop ekranında kendi işleriniz Projeksiyon ekranında da göstermek istediğiniz şeyler.

Eğer Bir bilgisayar kullanarak bu işlemi yapıyorsanız erkan çoklayıcı ile çözebilirsiniz.

Diğer bir çözüm için arkadaşlar zaten Ekran dondurma özelliğini belirtmişler.

İyi çalışmalar.

win + p ile ekran ayarları.
Power point 2007 ve sonrasında sunum görünümünde monitörü mouse veya klavye kısayol tuşları ile kontrol edebilirsiniz.
"B" tuşu ekranı kapatır açar.

burhansenyuva' Alıntı:
cevher---' Alıntı:

Merhaba;

Eğer Laptop ile görüntü paylaştıracaksanız, projeksiyon ekranına uzaltılmış görüntü vererek sorununu çözebilirsniz. Laptop ekranında kendi işleriniz Projeksiyon ekranında da göstermek istediğiniz şeyler.

Eğer Bir bilgisayar kullanarak bu işlemi yapıyorsanız erkan çoklayıcı ile çözebilirsiniz.

Diğer bir çözüm için arkadaşlar zaten Ekran dondurma özelliğini belirtmişler.

İyi çalışmalar.

hocam zaten vga çoklayıcı ile hem monitör hem de projeksiyon dan görüntü alıyorum, istediğim klavyeden projeksiyonu istediğim zaman kapatabilmek

cevher---' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
hocam kumandasi yokmu? Masaüstü mü kullanıyor sunuz?

kumandası yok ne yazık ki, masaüstü kullanıyorum hocam
Çoklayıcı ile görüntüyü projeksiyona aktarıyorsanız ve kumandanız yoksa bahsettiğiniz şeyi ya da benzeri bir şeyi yapmanız mümkün değil.
Yapabileceğiniz tek şey, projeksiyonun kablosunu çoklayıcıdan çıkarıp, takmak. Sizin için başka yolu yok.

yakuphan' Alıntı:
cevher---' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
hocam kumandasi yokmu? Masaüstü mü kullanıyor sunuz?

kumandası yok ne yazık ki, masaüstü kullanıyorum hocam
Çoklayıcı ile görüntüyü projeksiyona aktarıyorsanız ve kumandanız yoksa bahsettiğiniz şeyi ya da benzeri bir şeyi yapmanız mümkün değil.
Yapabileceğiniz tek şey, projeksiyonun kablosunu çoklayıcıdan çıkarıp, takmak. Sizin için başka yolu yok.

hocam kumandasını yıllar önce kaybetmişler , evet galiba yapacak bir şey yok, kumandasını satın alabilir miyiz ki acaba, bi araştırayım .

kalelibilişim' Alıntı:
win + p ile ekran ayarları.
Power point 2007 ve sonrasında sunum görünümünde monitörü mouse veya klavye kısayol tuşları ile kontrol edebilirsiniz.
"B" tuşu ekranı kapatır açar.

win+p çalışmıyor ama, power pointte B tuşu çalışıyor, onu bilmiyordum :) . Fakat benim istediğim tüm ekran üzerinde kontrol

win + p çalışmıyorsa windows 7 masaüstüne sağ tık "Ekran çözünürlüğü" açılan pencerede "Projektöre bağlan" --> Genişlet.
Power point sunum görünümü sunumu projektörde gösterir masaüstündeki diğer uygulamalarınızı projeksiyonda göstermez.

kalelibilişim' Alıntı:
win + p çalışmıyorsa windows 7 masaüstüne sağ tık "Ekran çözünürlüğü" açılan pencerede "Projektöre bağlan" --> Genişlet.
Power point sunum görünümü sunumu projektörde gösterir masaüstündeki diğer uygulamalarınızı projeksiyonda göstermez.

xp kurulu hocam makinede , win 7 de genişletme meselesini biliyorum, bunu xp de uygulayamıyoruz sanki, ya da ben yapamadım

Ekran kartı ayarlarında olabilir dizüstü notebook ta intel ekran kartı için bu işlemler ekran kartı programı arayüzünde vardı.

Geri