projeksiyon renk sorunu

Kodla Büyü

missilver

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ingilizce öğretmenimiz projektörü tavana bağlatmış daha sonra görüntüyü ters çevirmeye çalışmış. görüntü ters dönmüş fakat görüntü kırmızımsı ve soluk bir hal almış. renk ayarlarıyla oynadım ama ayarlayamadım. neler yapabilirim?

forumda aradım ama bizdekinde görüntüyü ters çevirdikten sonra olmuş yani kablo,lamba vs olamaz sanırım. yok mu fikri olan?

Projeksiyona giren veya bilgisayardan çıkan kabloyu biraz sağa sola oynatın. Görüntüde düzelme oluyorsa kontak spreyle temizlemeniz gerekir. Olmuyorsa sokete yakın yerde kabloda kopma olabilir. İki ucu ölçülerek o da düzeltilebilir. Kolay gelsin.

RGB kablosunda sorun var bağlantı yerlerinin oturduğundan emin olun kabluyuda kontrol edin kırık olabilir.

Arkadaşlar bende projeksiyonu tavana bağladım. Görüntüyü ters çevirmeliyim. Biraz uğraştım ama bulamdım nerden olduğunu?

Ben de BT sınıfında Hitachi marka projektör var
3 senenin ardından dün akıllı tahta sayesinde bağlanabildi sınıfa
Renklerde benim de problemim var
kırmızı renkleri göstermiyor
RGB kablosundan olduğunu düşündüm ve yeni bir RGB kablosunu denedim
Ancak problem düzelmedi

Önerileriniz nelerdir?
Yardımcı olursanız sevinirim

sekeroglantr' Alıntı:
Ben de BT sınıfında Hitachi marka projektör var
3 senenin ardından dün akıllı tahta sayesinde bağlanabildi sınıfa
Renklerde benim de problemim var
kırmızı renkleri göstermiyor
RGB kablosundan olduğunu düşündüm ve yeni bir RGB kablosunu denedim
Ancak problem düzelmedi

Önerileriniz nelerdir?
Yardımcı olursanız sevinirim

Bizde de HITACHI marka projeksiyon var. Aynen görüntü tamamı pembe bir tonda. Ben direk ankaraya servisine götürdüm. Orada Lamba değil görüntü biriminde sorun dediler. Makine sıcakken hareket ettirmekten ve sarsıntıdan dediler. Yeni big görüntü birimi yaklaşık 1500$ mış. Onun için 118$ a bakım yapıldı sadece.

Benim Labımdada Hitachi projeksiyon var. Görüntü pembeye döndüğü zaman kasa girişindeki bağlantının gevşediğini anlıyorum artık. Bağlantılara bakmanızı pinlerin eksik olup olmadığını kontrol etmenizii öneririm.

peki arkadaşlar bilgisayar açıldıktan sonra projeksiyondan görünen masaüstü rengi normal, fakat sunu çalıştırıldığında renkleri ve yazı tipini bozuk gösteriyorsa nasıl çözebilirim sizce?ACİL

Epson marka projeksiyonumuzda renk soluk ve bulanık. VGA kablosu değişti başka kurulu sistemde denendi sorun aynı. Lambanın üstündeki ayarlarıyla oynadım aynı. Renk ayarlarıyla alakalı değil.
Fikri olan va mı? Bizim de mi görüntü birimi uçmuş acaba?

Öğretmen27' Alıntı:
Epson marka projeksiyonumuzda renk soluk ve bulanık. VGA kablosu değişti başka kurulu sistemde denendi sorun aynı. Lambanın üstündeki ayarlarıyla oynadım aynı. Renk ayarlarıyla alakalı değil.
Fikri olan va mı? Bizim de mi görüntü birimi uçmuş acaba?
Başka bilgisayara takıp denediniz mi projeksiyonun kendisi sorunlu olabilir.

Sayın hocam,

Bazı projeksiyon cihazları bilgisayarda yüklü işletim sisteminden veya ekran kartından kaynaklanan renk sorunları oluşturmaktadır.

Bilgilerinize..

hocam bu tarz problemler genelde kablodan kaynaklanmaktadır. bazen kablolar dış mantosunda herhangi bir deformasyon olmasa dahi renk problemi göstermektedir.. bir bilgisayarda kablo bir laptopda denediğimde normal görüntü verirken sınıf bilgisayarında görüntü vermemkte idi. kablo değişikliğiyle o problemi çözdük. teknik olarak ne kadar doğrudur bilmem ama sanırım eski kablolardaki iletkenlik azalmasından görüntü problemi çıkartabilmekte.

Kablo denendi. Kablo da sorun yok. Başka sınıfda sistemde sorun yok orada da denedik kabloda sorun yok. Başka kabloda da denedik sorun aynı. Ayrıca XP, windows 7 bilgisayarlarda denendi sonuç aynı.

şimdi buradaki sorularınızın tek bir cevabı olmadığı için pek yardımcı olunabileceğini sanmıyorum. her projeksiyonda ayar yeri ve yöntemi farklı olabilir...

menü tuşuna basarak ve muhtemelen sekmeler halinde gelecek ayarları ve simgelerini takip ederek ayar yapabilirsiniz...

fabrika ayarları genelde en sonda ve en altta olur...

Fabrika ayarları denendi. Menüdeki diğer ayarları da kontrol ettim. Sonuç aynı. Sanırım ya lambadan ya da elektronik karttından

Geri