Projeksiyon kumandası sorunu

Kodla Büyü

akin79

Aktif Üye
Okulumda her sınıfta farklı senelerde öğretmenlerin öğrencilerden topladıkları paralarla alınmış farklı markalarda 24 tane projeksiyon var. Projeksiyonların kumandaları projeksiyonları kendileri para toplayıp aldıkları için öğlenci grupta genel olarak. Sabahçı gruptaki öğretmenlerde derslerinde projeksiyonu kullanmak istiyor ve kumanda olmadığı için sıraların üzerine çıkıp açıyorlar projeksiyonu. Fikir danışmak istiyorum bu kumanda işi nasıl halledilebilir. Birkaç şey düşündüm. Örneğin bir kumanda dolabı öğrrtmenler odasına bütün kumandaların oradan alınıp bırakıldığı ancak böyle olunca kumandalar arada öğretmenler tarafından unutkanlıkla yerine bırakılmayabilir. Başka bir seçenek sabah grubundaki sınıflarda kumandalar sınıf başkanlarında kalacak ve isteyen öğretmene onlar açacak projeksiyonu. Öğlen çıkarkende memur odasına bırakacaklar öğlen grubu geldiğinde ordan alacak ama bundada problemler çıkabilir. Bir başka seçenekte bütün projeksiyonlar için çalışabilecek bir kumanda böyle bir kumanda icat oldumu bilen varmı.

Bizde Mitsubishi SD210U ve NEC NP200 projeksiyon makinelerinin kumadaları kayıp. Akıllı kumandalardan projeksiyon makinalarını kontrol edebilen bildiğiniz bir marka model varmı arkadaşlar? Nec in açma düğmesi var en azından ama mitsibishinin hiç bir düğmesi yok, cihazı hiç çalıştıramıyoruz. Distribütörü aradık 100TL Nec in kumandası için 300 TL Mitsubishinin kumandası için para istediler. Siz siz olun üzerinde tüm kontrol düğmeleri olmayan projeksiyon makinesi almayın. Biz şuan sıraların üzerine çıkmaya razıyız açmak için ama nerdeee...

Harun BARIŞ' Alıntı:
akıllı kumandalar var.. her yerde satılıyor. her cihazı kontrol edebilirsiniz.
Bizde de kayıp kumandalar var. Bu akıllı kumandalar (Tv. için olanlar) projeksiyonları tanıtabilir miyiz acaba? Hiç deneyen var mı? ya da marka önerecek olan?
(Projeksiyonlar Benq.)

Aynı sorunu ben de yaşıyorum
http://www.projeksiyonkumanda.com adresine girip inceleyebilirsin ben telefon ile görüştüm 30 tl ya akıllı kumanda yapıyorlar zaten akıllı kumandalar tek başına 15-20 tl arası ben almayı düşünüyorum eğer daha iyi bir yöntem bulamaz isem ancak son çare yine bu olacak gibi.

senjizu' Alıntı:
Harun BARIŞ' Alıntı:
akıllı kumandalar var.. her yerde satılıyor. her cihazı kontrol edebilirsiniz.
Bizde de kayıp kumandalar var. Bu akıllı kumandalar (Tv. için olanlar) projeksiyonları tanıtabilir miyiz acaba? Hiç deneyen var mı? ya da marka önerecek olan?
(Projeksiyonlar Benq.)

ben kumandası olöayan panasonic projeksiyonuma akıllı kumanda aldım. ama karamürseldeki bta elektronikten. kumandayı onlar programladı. 50 tl bayıldık.

Karaköy'de bu işi yapan kaptan elektronik var 25 tl ye yaptırdım eksik kumandaları. orjinali götürüyorsun bigün sonra hazır...

Banada kumanda lazım oldu. http://www.projeksiyonkumandasi.com/sitesinden sipariş verdim. Fiyatı 35 tl idi. Birincisi bozuk çıktı, çalışmadı. Geri iade istemeden ikincisini gönderdiler sağ olsunlar. İkincisi problemsiz çalıştı. Kumanda problemini bu şekilde halletmiş olduk.

Devir akıllı telefon devri. Okulumdaki projeksiyonların kumandaları telefonda tanımlı, tanımlı olmayanlarda öğrenme yoluyla tanitilabiliyorken dünya kadar para verip ekstra aparat almak hiç mantıklı değil.( ucuz birşey olsa reklamın sağına soluna fiyatta yazılırdı)

Devir akıllı telefon devri. Okulumdaki projeksiyonların kumandaları telefonda tanımlı, tanımlı olmayanlarda öğrenme yoluyla tanitilabiliyorken dünya kadar para verip ekstra aparat almak hiç mantıklı değil.( ucuz birşey olsa reklamın sağına soluna fiyatta yazılırdı)
Hocam Mitsubishi Projeksiyonu telefondan kontrol etmek mümkün müdür?

Bizim öğretmenlerin uzanmaktan boyu uzadı. Kumanda sorunumuz yok.

GOOGLE PLAY'den "SURE" isimli yazılımı indirin. Projeksiyon, Klima, TV, ... yönetilmeyen cihaz yok hocam.
Sadece öncelikli olarak kullandığınız marka için programın sunduğu farklı seçenekleri deneyeceksiniz. Olmazsa genel seçenekleri. O da olmazsa farklı markaların kumandalarını.
Ben de kara kara düşünüyordum bu projeksiyon kumandalarına ne yapacağım diye. İmdadıma yetişti. Evdeki klimayı bile telefonla yönetiyorum.

GOOGLE PLAY'den "SURE" isimli yazılımı indirin. Projeksiyon, Klima, TV, ... yönetilmeyen cihaz yok hocam.
Sadece öncelikli olarak kullandığınız marka için programın sunduğu farklı seçenekleri deneyeceksiniz. Olmazsa genel seçenekleri. O da olmazsa farklı markaların kumandalarını.
Ben de kara kara düşünüyordum bu projeksiyon kumandalarına ne yapacağım diye. İmdadıma yetişti. Evdeki klimayı bile telefonla yönetiyorum.
Çok teşekkürler hocam, sağolun.

Benim telefon lg marka kendi yazılımı ile mitsubishi kontrol etmek mümkün. Diyelim etmedi tuş öğrenme özelliği sayesinde çalışan bir kumandadan bir kereligine öğrenerek kayıt edebiliyor. Google playda bu iş için farklı bir çok program mevcut.

Geri