projeksiyon görüntüsü soluk,mavimsi, görüntü küçük

Kodla Büyü

teknomann

Aktif Üye
arkadaşlar forumda arattım tam cevap göremedim...sorunum şu:
tavana monte edilen projeksiyonun (kablolar yeni) görüntüsü soluk,mavimsi pembemsi gibi yazılar hiç doğru dürüst okunmuyor.
mause un hareketleri ve nerede olduğu bile hiç belli olmuyo,,yani ders anlatabilecek giibi değil...

ne yapabilirim projeksiyon çok yüksekte merdivensiz kavuşamıyorum,kumanda nın menüsünden girip bakıyorum renk ayarları var parlaklık,karşıtlık gibi ama bu netliği değiştirmiyor daha doğrusu beyaz aydınlık bir görüntü yok,mor ya da mavi gibi parlatsam da yine zor görünüyor.
görüntü de küçük, şimdiye kadar kullandığım projeksiyonlar da yaklaşık aynı mesafe uzaklıktaydı,bilgisayarın çözünürlüğü 1024*768 di ama böyle değildi.. zoom dışında büyültme yeri var mı,

kumandanın menüsünde çok bişey yok,projeksiyon üzerindeki düğmelerden ekstra birşey yapılabiliyormu,yüksek olduğu için kurcalayamıyorum....yapılabiliyorsa en azından merdiven getirtirim...ve bir de görüntü çok yüksekte,yine kumandanın menüsünde bunla ilgili pek bişey yok....çok az alçaltabiliyorum..
-----görüntünün böyle renkli ve net olmaması,beyaz olmaması ne ile ilgili
-----lamba ömrünü gösteren bir yer varmı
-----zoom dışında görüntüyü nasıl büyütebilirim
-----görüntüyü aşağı nasıl çekebilirim

yardımcı olursanız duacınız olurum,çok bunalmış durumdayım....

Sanırım sorularınızdan ikisinin çevabını biliyorumm. Umarım işnize yarar.
Soru1:tavana monte edilen projeksiyonun (kablolar yeni) görüntüsü soluk,mavimsi pembemsi gibi yazılar hiç doğru dürüst okunmuyor.
Cevap1: Buna benzer bir olay ben de de olmuştu projeksiyonun bilgisayara bağlandığı kısım da sorun vardı. Kablo tam oturmadığı için görüntü soluk mavi geliyordu.

Soru2: --görüntüyü aşağı nasıl çekebilirim
Cevap2 : Görüntüyü aşağıya çekmek için Projeksiyonun tavana bağlandığı mekanik parçalar kullanılıyor. Yani merdiveni getirip projeksiyona fiziksel müdahele etmeniz gerekir.

görüntü bozukluğu kablo kaynaklı olabilir.. başka bir kablo ile deneyin isterseniz..lamba ömrünü gösteren bir projeksiyona denk gelmedim şimdiye kadar.. zoom konusunda ise bilgisayarınızın çözünürlüğünü düşürmek işinizi görecekse öyle yapın..

Geri