projeksiyon görüntüsü 5 dk sonra gidiyor.

Kodla Büyü

CeDort

Site Gezgini
Arkadaşlar xp yüklü bilgisayara hitachi projeksiyon bağladım . projeksiyon direk kasaya bağlı monitor kullanmıyorum. pc ve projeksiyon normal acılıyor ve goruntu geliyor ancak 5 dk sonra goruntu gidiyor ve no input mesajı geliyor sebebi ne olabilir yardınlarınızı bekliyorum.

ekran kartının projeksiyona bastığı görüntünün frekansı ve projeksiyonun çalışma frekans değerlerini kontrol edebilirmisiniz ?
tabi bu frekans değerleri çözünürlüğe bağlı olarak değişir.çözünürlük arttıkça, frekans düşer diye biliyorum.
ayrıca,
frekans değerleri dikkate alarak başka bir bilgisayar (laptop vs..) denediğinizde de aynısı oluyor ise, projeksiyonda donanımsal bir azıra olabilir (mi) ?

vala bi fikrim yok hocam yarın bi deneyim , optimum frekans değerleri nedir bunun için yada cozunurluk?

o 5 dk lık görüntü esnasında,
-ekran karını en düşük çözünürlük ve frekans değerine getirin. bekleyin, eğer görüntü kaybolmuyor ise,
-sırasıyla bir ust çözünürlük değerine ve frekans değerine ayarladığınızda, yeni ayar adımlarının hangisinde görüntü kayboluyor ise sınır değerleri yakalamış sınız demektir.
1. adımdaki şeyi yaptığınızda görüntü gene kayboluyo ise (çözünürlük yada frekans değerinin otomatik değişmeyip ayarladığınız gibi kaldığını var sayar isek)
projeksiyon arızalı diyebiliriz. belki fanı bozuldu lambayı soğutmuyor cihaz kendini kapatıyor..
belki bekleme konumuna geçiyor, lamba ömrü birmiştir.
bir çok secenek olaibilir.
belki ekran kartında bir problem var, (ki bende böyle bir pc var, ekran kartı "çöküyor", makina soğuduğunda geri düzleliyor.)
daha deneyimli arkadaşların farklı fikirleride olabilir.ilk aklıma gelen görüntü / frekans değerleri.
ayrıca,
görüntü kaybolduğunda vnc tarzi uzak erişim programı ile bağlanabilirseniz, çalışmayan çözünürlük ve frekasn değerlerini görebilirsiniz.Bu değerler çalışan değerler ile aynımı farklımı ?

3 bileşen var sistemde. projeksiyon, kablo, bilgisayar kasası. Üçünüde sırası ile değiştirip dene. birde menüde kullanım süresi var. Ona da bakabilirsin.

harici ekran kartı kullanıyorsanız soğutma problemi yaşıyorsunuz demektir. ancak ekran giderken pc de kendini yeniden başlatıyorsa ozaman işlemcin ısnıyor olabilir bunada bios ekranından bakabilirsin. ancak şu durumda pc nin ekran kartı arızalı gibi görünüyor. monitör bağla eğer bundada yaparsa kesin ekran kartında. yapmıyorsa projeksiyonda sadece yapıyorsa projeksiyonun lambasının soğutması vardır bunda bir problem olur ondan görüntüyü keser arkası falan kapalımı bak koyduğun yere.

Bizim kablo sorunlu çıkmıştı. Aynı şekilde gidiyordu, bazen kabloyla oynayınca geliyordu, bazen gelmiyordu, bazen kendi geliyordu, bazen gelmiyordu. Kabloyu değiştirerek deneyin. Kablo başka bir pc ile sorunsuz çalışabilir, yine de değiştirip deneyin.

bizim okulda ki projeksiyonlarda aynı sorun olmuştu serviste sabaha kadar çalıştırmışlar sorun yokmuş sonra sınıfta iki tane priz vardı baktık ki birinde sorunsuz çalışıyor birinde ise dediğiniz gibi kendini kapatıyor bunu denemeyide ihmal etmeyin

Geri