projeksiyon çalışmıyorr

Kodla Büyü

heymizmiz

Aktif Üye
okuldaki benq projeksiyon makinasını gayet sağlıklı bir şekilde kullanabiliyorduk ...zaten lab yeni kuruldu .... ertesi gün kullanmak için denediğimde sinyal yok diye bir mesaj var ekranda sebebi ne olabilir kablolarıı kontrol ettim ama anlayamadım herşey normal gözüküyor pc yi görmüyor anlıcanız yansımıyor nedendir sizcee

hocam kabloda sorun olabilir ayrıca projeksiyona bağlanan giriş yanlış olabilir. Laptop ise bilgisayar onun ayarlanması gerekebilir. Yani görüntüyü projeksiyona aktarmanız gerekir. Ama siz projeksiyona takılan yeri değiştirin deneyin olmuyorsa muhtemelen kabloda sorun vardır.

hocam eğer pojeksiyonunuz sinyal yok diyosa bilgisayarı görmüyodur,benim de başıma aynı sorunlar geldiği için şu yöntemle halletttim .Bilgisayarınızda masaüstü sağtuş/grafik özeliklerinden ekran kartınızın özelliklerinden ayarlayabilirsiniz.kolaygelsin.yinede yapamayınca tekrar yazın yardımcı oluruz.

exemcli' Alıntı:
source secenegini kontrol edin hocam
source baktım kablo bağlantı türleri varr normalde zaten otamatik olarak algılıyordu benim anlayamadığım prıojeksiyon sabitt kasadaki bağlantı kablolarına baktım normal gözüküyor benden başka lab sınıfını kullanan bir sınıf hocası var sabah o kullanmış bende görüntü yokk bir gün sonra geliyor ben projeksiyonu çalıştıramadım diye sanki ben çalıştırdımda elektronik cihaz sonuçta olabilir bozulcaksa bozulur ama bende aama başkasında benim kızdığım nokta okulda bir öğretmenin teknolojiyle arası ii olduğunu söyleyip bana onun bakabileceğinii ima ediyor .........kablolara baktım ama şuan sorunu bulamadım dedim istediğim zamandı herkes kendinii düşündüğünden dolayı malum dersleri aksayacak ....dersleri bende onda işliyordum ama şimdi bağırarak ders anlatmak zorundayım yağcak bişey yok sıkıntım okulun yeni lab . tuvarı üzerime kalıcak canım ona sıkkın .. pazartesi bir kablo yoklaması yapalım labç temizlettirmiştim kasadan kaynaklanan bir sorunda olabilir hepsini çıkarıp bir deniyeyim barii üffff sağol hocamm

king' Alıntı:
hocam eğer pojeksiyonunuz sinyal yok diyosa bilgisayarı görmüyodur,benim de başıma aynı sorunlar geldiği için şu yöntemle halletttim .Bilgisayarınızda masaüstü sağtuş/grafik özeliklerinden ekran kartınızın özelliklerinden ayarlayabilirsiniz.kolaygelsin.yinede yapamayınca tekrar yazın yardımcı oluruz.
tamam hocam sizin önerinizi pazartesi deniyebileceğim malum tatil pozisyonundayız teşekkürler.......

heymizmiz' Alıntı:
king' Alıntı:
tamam hocam sizin önerinizi pazartesi deniyebileceğim malum tatil pozisyonundayız teşekkürler.......
ya hocam hangi ayarlarına nasıl bakıcam detaylı anlatabilirmisiniz

Hocam Ekran kartından da olabilir ekran kartı ayarlarından da olabilir. Grafik özelliklerinden ayarlarınızı kontrol ( en azından birinci ikinci ekran ayarlarını değiştirerek projeksiyonu birinci ekran olarak gösterin) edin eğer oradan olmuyorsa grafik kartınızın programından da ayarlaya birlirsiniz. Ama kabloda da sorun olabilir.

Arkadaşlar bizim okulda BENQ marka projeksiyonda da aynı sorun var. Ekran kartı ve ekran ayarları diyorsunuz ama bu arkadaştaki sorun bu ayarlarla çözülmez sanıyorum. Çünki bizim cihazı 5 bilgisayarda ayrı ayrı denedim yaptıgı sadece cihaz aramak. Bir türlü görüntü alamıyor. Diğer bağlantı (SVideo) noktalarından görüntü aldığım halde VGA dan bulamıyor. Servisi aradım VGA çıkışında sorun olabilir dediler. Göndermemizi istediler. İdareyi ikna ettiğim anda göndereceğim :)

mahari' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okulda BENQ marka projeksiyonda da aynı sorun var. Ekran kartı ve ekran ayarları diyorsunuz ama bu arkadaştaki sorun bu ayarlarla çözülmez sanıyorum. Çünki bizim cihazı 5 bilgisayarda ayrı ayrı denedim yaptıgı sadece cihaz aramak. Bir türlü görüntü alamıyor. Diğer bağlantı (SVideo) noktalarından görüntü aldığım halde VGA dan bulamıyor. Servisi aradım VGA çıkışında sorun olabilir dediler. Göndermemizi istediler. İdareyi ikna ettiğim anda göndereceğim :)
ya kablolar normal geliyor ayarlarla uğraşılmadıı ona rağmen sinyal arıyorr garibimm bulamadıı... bir öğretmen arkadaş ekran kartını değiştirmemi söyledii kuran kişileri aramayı düşünüyorumm .. idareye kesin bişey söylemedim sorundan emin olmak istiyorum projeksiyonda lazımm yanii....göndermek istemeyebilirler

fareadam' Alıntı:
Hocam Ekran kartından da olabilir ekran kartı ayarlarından da olabilir. Grafik özelliklerinden ayarlarınızı kontrol ( en azından birinci ikinci ekran ayarlarını değiştirerek projeksiyonu birinci ekran olarak gösterin) edin eğer oradan olmuyorsa grafik kartınızın programından da ayarlaya birlirsiniz. Ama kabloda da sorun olabilir.
sağol arkadaşımda bakıyorum bakıyorumda bir çözüm bulamıyorum :) kafayı yiyecem

ya bu benq markalarda hep aynı sorun mu var bu başlığı görmeden bende aynı şeyi sordum düzgün çalışır halde bırektım ertesi gün sinyal yok dio çözünürlükle ilgili uyarı verio pc çıkış çözünürlüğünü 1024x768 yapın dio ki zaten öle ya buna bi çözüm bulalım projeksion olmadan çok zor oluo 1.
2. idareyede laf anlatılmaz daha geleli 2 ay olmadan makinayı bozdun diecekler
nasıl çözücez yahuuu

bote_sevinc' Alıntı:
ya bu benq markalarda hep aynı sorun mu var bu başlığı görmeden bende aynı şeyi sordum düzgün çalışır halde bırektım ertesi gün sinyal yok dio çözünürlükle ilgili uyarı verio pc çıkış çözünürlüğünü 1024x768 yapın dio ki zaten öle ya buna bi çözüm bulalım projeksion olmadan çok zor oluo 1.
2. idareyede laf anlatılmaz daha geleli 2 ay olmadan makinayı bozdun diecekler
nasıl çözücez yahuuu
benQ makinalarda olan bir sorun ilk ben değilim anladım:) çözemezsem yerine göndercem idareye söyledim bilee

Okullara daha iyi bir marka, daha dayanıklı projeksiyon gönderemezler mi?
Benim okulumda ikili eğitim var ve labda günde 14 saat ders oluyor. Emektar BENQ sık sık ısınma nedeniyle görüntüye ara veriyor. Web Tasarımı ve Flash tahtada anlatılmıyor ki. :cry:

şu ben q lardan nedir çektiğimiz sebep bulumıyorum sizin dediklerinizide yaptim normal ayarların nasıl olması gerekiyor ......kablosuz bağlantı diyor otamatik arayıp en sonunda sinyal yok.... hiçbir değişiklik yokk

fahrican' Alıntı:
Okullara daha iyi bir marka, daha dayanıklı projeksiyon gönderemezler mi?
Benim okulumda ikili eğitim var ve labda günde 14 saat ders oluyor. Emektar BENQ sık sık ısınma nedeniyle görüntüye ara veriyor. Web Tasarımı ve Flash tahtada anlatılmıyor ki. :cry:
hocam siz ne yaptınız aslında ne yapabilirim konusunda kesin karar vermiş değilim idareye söyledik ama lab kuran kişileri mi arasak ... öğretmenler sıkıştırıp duruyor derdimi anlatamıyorumm bu zamana kadar bir çözüm bulurum diye halledilecek bişeyse ufak tefek şeyler için ortalığı ayağa kaldırmakta istemiyorum yardımcı olun bir çözüm var isee :shock:

fareadam' Alıntı:
ya ben bulamadım bişey grafik özellikleri yokkk öğrenci pcden sağ tuşla ulaşabiliyorum ama kendi makinamdan yerini bulamadım

...

arkadaşlar aynısı başıma geldi ben Q marka projeksiyonda görüntü alamadım.sorun görüntü ayarlarından çözülüyo.masaüstünde sağ tıkla-özellikleri tıkla ayarlar sekmesinden projeksiyonu ana ekran olarak ayarla görüntü alabilirsin.Hem monitörden hem de projeksiyondan aynı anda görüntü almak istersende ekran kartının özelliklerinden ayarlaman gerekiyo.kolay gelsin

Re: ...

RaFi55' Alıntı:
arkadaşlar aynısı başıma geldi ben Q marka projeksiyonda görüntü alamadım.sorun görüntü ayarlarından çözülüyo.masaüstünde sağ tıkla-özellikleri tıkla ayarlar sekmesinden projeksiyonu ana ekran olarak ayarla görüntü alabilirsin.Hem monitörden hem de projeksiyondan aynı anda görüntü almak istersende ekran kartının özelliklerinden ayarlaman gerekiyo.kolay gelsin
ekran kartı özelliklerinii nasıl değiştirecem vista kullanıyorum bir farklılık olurmuu

arkadaşlar aynı BENQ marka bizde de sorun yaptı.
yeni kurulan lab. 3. hafta bi geldim bağlantı sorunu diyo kablo falan herşeyi kontrol ettim tık yok..
bide vista var her acılışta mavi ekran önce güvenli modda acıyorum sonra yeniden başlat diyorum öyle acılıyo..
yeniden kurdum guvenlik kartını yükledim bu sefer hepten gitti. ne yapcam şaşrırdım.
bide üstünde vista pro yazıyo.. gelen CD start edition mu herneyse öğrenci bilgisayarlarındakiyle aynı..

arkadaşlar benim benq da sizlere ömür... Ama çok şükür ki lab a netsupport kurmuştum dersleri öğrenci bilgisayarlarına kendi ekranımı yansıtarak işliyom.ben problemi çözemeyince aidatanın servisini aradım (çünkü projeksiyonda problem yok kendi lebtobumda çalışıyo) kasadaki monitor girişi problemli sanırım dedim, birilerini göndereceklerini söylediler..ama ne zaman gelirler orası meçhulll..bizim lab da bir de 2 bilgisayar bozuk birininin kasasına hiç elektrik gelmiyo, diğerine de format atamadım o öğrenci ürün kurtarma dvd-rom larıyla, bunu da ilettim servise inşallah en kısa zamanda gönderirler şu elemanı..

Masaüstü-sağtuş-NVIDA kontrol paneli >
heriki ekranda aynı seçili olmalı >
Monitörünü listeden seç
Güle güle kullan

arkadaşım görsel olarak ta yolluyorum

devamı eklerde

Ekli dosyalar

• benq projeksiyon.rar
    65.4 KB · Görüntüleme: 231
ugy' Alıntı:
arkadaşlar benim benq da sizlere ömür... Ama çok şükür ki lab a netsupport kurmuştum dersleri öğrenci bilgisayarlarına kendi ekranımı yansıtarak işliyom.ben problemi çözemeyince aidatanın servisini aradım (çünkü projeksiyonda problem yok kendi lebtobumda çalışıyo) kasadaki monitor girişi problemli sanırım dedim, birilerini göndereceklerini söylediler..ama ne zaman gelirler orası meçhulll..bizim lab da bir de 2 bilgisayar bozuk birininin kasasına hiç elektrik gelmiyo, diğerine de format atamadım o öğrenci ürün kurtarma dvd-rom larıyla, bunu da ilettim servise inşallah en kısa zamanda gönderirler şu elemanı..
evett hemen hemen herkesin sorunu aynıı milletli papaz olacaktım nerdeysee neyseki sorun kendiliğinden hal olduu bugün öylesine bir açtımm... çalıştıı..benden başka laba giren varmı bilmiyorum çalışmasına sevindimm kasanın yanındaki istanbul numarasını aradım süreklii meşgull çalıyor bizim pc lerin kasaı aidata :)

ozkaan' Alıntı:
Masaüstü-sağtuş-NVIDA kontrol paneli >
heriki ekranda aynı seçili olmalı >
Monitörünü listeden seç
Güle güle kullan

arkadaşım görsel olarak ta yolluyorum

devamı eklerde
sorunum kendi kendine benim halloldu ama dediğiniz gibi yapıyorum kontrol paneli seçeneği yok bendee merak ettim ilerde olursaa yaparım diyee :)

Arkadaşlar bahsettiğiniz gibi bir problem de şu anda bende var. Projeksiyon cihazım BenQ-720p. Asus F3 laptopuma bağlıyken bir problem yok. Bundan 1 aydan önce Palit 8600 GTS ekran kartım vardı ve ondan görüntü almamda da bir problem yoktu. 1 ay önce bu ekran kartını Palit 8800 GT super+ 1GB ekran kartıyla değiştirdim. Şimdi bu ekran kartı üzerinden projeksiyon cihazı ne yaptıysam görüntü almıyor.

Sizleri okuduğum kadarıyla problem kendiliğinden çözülmüş; yani sanırım bilgisayarı açıp kapatırken işletim sistemi olayı çözmüş gibi gözüküyor. Ben bunu da 15 gün sürekli denedim. Yani projeksiyon cihazı makinaya hep takılı idi ama olmadı. Acaba olay BenQ mu?.

Benim problemime bir çözüm bulan arkadaşlar olursa çok memnun olurum. Bir arkadaşımız masaüstü görüntü ayarlarından BenQ'yu ana ekran olarak seç demiş. Onu bir deneyeceğim.

HEM MONİTÖRDEN HEM PROJEKSİYONDAN NASIL GÖRÜNTÜ ALIYORSUNUZ ARKADAŞLAR...

Eyer aynı bilgisayarda daha önce çalıştıysa çözünürlükle alakalıdır. Kişiselleştir-özelleştir oradan çözünürlüğü değişik ayarlar verin düzelmesi lazım. Eyer düzelmezse başlat çubuğunda sağda saatin yanında ekran çözünürlüğü ikonu vardır. Ekran ikonunun üstünde sağ tıkla. Çıkan pencerede en üstteki seçeneği(adını hatırlamadım) aç. Orada ikincil görünümü seçiyorsunuz uygula diyorsunuz. Düzelir. Eyer oda olmadıysa 25 ytl ye görüntü paylaştırıcı cihaz vardır. 1,2,3,4 monitor birden bağlayabiliyorsunuz.

Güvenlik kartı çıkardınız mı? Eyer öyleyse bazı ayarlarda değişme olabiliyor. Buna çözünürlükte dahildir. 1. Sağ tıklayıp kişiselleştirmeden çözünürlükleri ayarlayın. 2. Başlat çubuğundaki saatin yanında ekran kartınız kısa yolu vardır. Oradan ayarlamalar yapılabilinir. Ama sinyal yok genellikle çözünürlükle alakalıdır.

Geri