PROJE TABANLI BECERİ YARIŞMASI 2010

Kodla Büyü

rtyucel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yarın sabah yarışmaya katılacak tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

Yozgat'tan katılacak arkadaşlar varsa Yerköy End. Mes. Lisesi standına beklerim.

Herkese basarılar dilerim.İnsallah İlinizdeki jüri uyelerı işi bilen insanlardır ve herkes hak ettıgı dereceyı alır.Ben sahıdım gecen sene tubıtak genc bılım dergısındekı projeyle katılan arkadasımız bızım il de 1. oldu.
Yarısmadan sonra bilgi paylasımı ıcın projelerımızı paylasırsak ve bu sıtede de bır yarısma yaparsak ıyı olur dıye dusunuyorum.

Hocam şuan yapmış olduğumuz proje ile ilgili zaten bir tanıtım sayfası hazırlıyorum. ilerleyen günlerde paylaşacağım

hocam,bence arkadaşlar yarışmanın sonucunu bekliyorlar.Onun heyacanından yazmıyorlardır.Bizimkisi belli olunca yazdım bende.
:)

hocalarım aynı heyecan bende de var da o yüzden yazıp duruyom hehehehe :lol:

bana busene mansıyon odulu nasıpmıs.Herkesın farklı kafalardan farklı amaclara hıtap eden projelerın oldugu her zaman saıbelı jurılerden olusan bu yarısmaya benım son katılısım.Bundan sonra katılacaklara basarılar....

atmega16' Alıntı:
bana busene mansıyon odulu nasıpmıs.Herkesın farklı kafalardan farklı amaclara hıtap eden projelerın oldugu her zaman saıbelı jurılerden olusan bu yarısmaya benım son katılısım.Bundan sonra katılacaklara basarılar....

Projeniz neydi hocam, ayrıca hangi ilde girdiniz yarışmaya?

atmega16' Alıntı:
tevfık hocam ben nadır :) telefonla goruselım
akşam konuştuk ya seninle :D bu kaçıncı nickin kardeşim seninde :D

sağolsun jüri dün 1.yaptığı projemizi bugün 3.lüğe layık görmüşler. sebebleri ise projemizin bir benzeri internette mevcutmuş. ÖZGÜN değilmiş :p

canları sağolsun, makinacıları, işletmecileri üniversiteden bilirkişi diye getirirlerse armut ve elma arasındaki farkı bilemezler her ikisini de meyva görürlerse olacağı budur...

senın adına sevındım hayırlı olsun ben bu sene ınternet uzerınden nem ve sıcaklık takıbı lımıt yapmıstım daha bır suru detay var ama anlatmayayım sımdı.Tek basına pc olmadan ınternete gırebılen web server olarak davranan cıhaz yapıyoruz hala mansıyon odulu verıyorlar bugun parcaladım projeyı ne odulu alırım ne de seneye varım.

Geçen yıl sırası ile il 1. bölge 2.si ve Türkiye 2.si olmuştuk. Bu yıl bambaşka bir projeyle yine il birincisiyiz. Eskişehir bölgesinde yarışacağız. Hedefimiz Ankaraya gidip projemizi duyurmak. Bölge yarışmalarındaki tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

Arkadaşlar bizde Gümüşhanede birinci olduk. Erzurum a gideceğiz. Bölge finallerine katılan arkadaşlar ordaki havayı, formatı anlatabilirmi. İldekinin aksine bir stand kuracağız herhalde. Yarışma programı nasıl ilerliyor bölgelerde. Merak ediyorum. Hazırlığımızı ona göre yapalım. Sağolun.

2008 yılında bölgeye, Ankara'ya gitmiştik. Orada farklı bir uygulama yapılmıştı. Projeler tek tek bir toplantı salonuna, jüri önüne getirildi ve sunumlar salonda yapıldı. O zaman 10 dakika gibi bir süre vermişlerdi ama sanırım esnek davranabilirler. O zamanlar bölgelerde yarışan il sayısı daha fazlaydı (15 falan), bu nedenle her iller için belirli günler ayrılmıştı ve o gün gidip, projenizi sunuyordunuz. Şu an nasıl yapılıyor bilmiyorum ama bölgeden bölgeye değişebilir. Biz de kayseride yarışacağız, danışmanlığını yaptığım farklı kategorilerdeki 3 proje ve başka bir proje birinci oldu. Anlayacağınız 4 kategoride ilimizi temsil edeceğiz. Bakalım bölgede ne olacak?

Geri