Proje/Performans Konuları

Kodla Büyü

esenordelarthe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bunlar da benimkiler... Biraz ağır olabilir.

POPÜLER OYUNLAR ve BAŞARILI OYUNCULAR ANKETİ
Word programında anket hazırlanacak, Excel programında veriler ve grafikler düzenlenecektir.
Okulumuzda oynanan en popüler oyunları, en iyi oynayanları ve oyuncuların harcadığı süreleri tespit etmeye yönelik bir anket Word programında hazırlanacak ve öğrencilere uygulanacaktır. Veriler Excel programına girilecek ve grafikleri çıkarılacak, raporu hazırlanacaktır.

RÖPORTAJ
Movie Maker vb. video düzenleme programında ya da clipgenerator.com gibi bir site yardımı ile yapılan röportajların videoları düzenlenecektir.
Okulun en başarılı bilgisayar kullanıcıları ile, bilişim teknolojileri alanında çalışan yetişkinler ile veya derslerinde teknolojiden etkin faydalanan öğretmenler ile röportaj yapılacaktır. Röportajlar video düzenleme programında düzenlenecektir.

İNTERNET HAFTASI PANOLARI
Publisher programından ya da kerpoof, postermywall, glogster vb. sitelerden faydalanılarak afiş ve karikatürler hazırlanacak/düzenlenecektir.
İnternet haftasında panolarda kullanılmak üzere karikatür, afiş, resim vb. malzemeler toplanacak, düzenlenecek ya da hazırlanacaktır.

WEB SİTESİ
Wix, wobenode vb. bir siteden faydalanarak site hazırlanacaktır.
BTY Dersi günlükleri, başka bir dersin proje ya da performans konularına ilişkin bir web sitesi oluşturulacaktır. (Konu öğrenci tarafından seçilebilir, eğitim amaçlı olması gerekmektedir)

ANİMASYON
Pivot vb. bir program ya da goainmate vb bir site kullanılarak animasyon hazırlanacaktır.
Konu serbest. . Powerpoint ya da prezi kullanılmak istenmesi durumunda konu öğretmen tarafından verilecektir.

VİDEO
Movie Maker vb. video düzenleme programında ya da clipgenerator.com gibi bir site yardımı ile çekilen videolar düzenlenecektir.
BTnin etkili ve güvenli kullanımına ilişkin bir senaryo yazılacak ve canlandırılacaktır.

Teknoloji Satın Alma Rehberi
Yazı, sunu, afiş, video materyal seçimi öğrenciye bırakılmıştır.
Fiyat performans, kıyaslama vb. dikkat edilmesi gerekenler ilişkin bir rehber hazırlanacaktır.

OYUN TASARLAMA
Scratch ya da Game Maker vb. bir program kullanılacaktır.
Konu serbest.

İSMİNİZİ VE SEÇTİĞİNİZ PROJEYİ ÖĞRETMENİNİZE BİLDİRİNİZ. PROJESİNİ ÖĞRETMENE BİLDİRMEMİŞ ÖĞRENCİLER GÖREVİNİ YAPMAMIŞ SAYILACAKTIR

SON TARİH
20 NİSAN 2014

Ekli dosyalar

• proje konuları 2013-2014.rar
    12.6 KB · Görüntüleme: 326
paylaşım için teşekkürler hocam, bizde yararlanırız.

hocam güzel konular olmuş. Benim öğrenciler için zor tabi. 5. ve 6. sınıflar için daha basit konular belirleyen var mı?

Ben de şu konuları vermiştim proje konuları olarak:

• Bilgisayarın ve İnternetin Bilinçli Kullanımı (Sunum-Powerpoint)
    Bilişimde Öncü İsimler (Sunum-Powerpoint)
    Klavye Kısayolları (Sunum-Powerpoint)
    Sınıf Gazetesi (Masaüstü Yayıncılık-Publisher)
    Okulumu Tanıtıyorum (Video Düzenleme-Moviemaker)
    Klavye Tuşları (Poster-Publisher)
    Okul Yıllığı (Kitapçık-Adobe Acrobat)
    Teknolojik Gelişmeler (Web Güncesi-Blog)
    Bilgisayarın Tarihçesi (Sunum-Powerpoint)

Geri