Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Proje okuluna Atandım. İliçi tayin isteyebiliyormuyum?(Bilen arkadaşlar söylesin)

Konu, 'G.Doğu Anadolu Bölgesi İlleri' kısmında cyberrebir tarafından paylaşıldı.

1. cyberrebir

cyberrebir Site Gezgini

Selamlar geçen hafta bir proje imam hatip okuluna atandım. Bu hafta il içi atamaları açıldı. Evime yakın bir okul ve özel sebeplerden dolayı il içi tayin isteyebilir miyim.? Bu yeni atandığım okulda 3 yıl kalmak zorunda mıyım acaba? Tecrübeli kesin bilgi bilen arkadaşlar beni aydınlatabilir mi ? Teşekkür ederim ...

2. cyberrebir

cyberrebir Site Gezgini

Konu hakkında bilgisi olan yok mu?

3. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam bakanlık kanalıyla mı atandınız. Tayin isteyerek mi

4. gzegen

gzegen Seçkin Üye Seçkin Üye

5. mse

mse Süper Üye Süper Üye

Proje okulu görevlendirme hocam; bakenlık atasa bile. Eski görev yerinde 3 yılını doldurmuşsan istersin. Doldurmamışsan proje okulu göreve sayılmaz

6. bozo

bozo Seçkin Üye Seçkin Üye

D.2. de yazıyor hocam.proje okullarında da 3 yıl şartı var

7. eskisehir_bilisim

eskisehir_bilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

Il ici isteyemezsin. Sonucta kurum degistirdin. Ozur grubu isteyebilirsiniz ilce farkli ise

8. wellhi4

wellhi4 Aktif Üye

proje okullarında 1 sene deneme süreci var hocam il içi tayin nasıl isteyeceksin.. 1 sene sonra müdürün onay verdiği takdirde atandığın okulda kadroya geçiyorsun.. sonrasında bulunduğun ilde 3 sene dolmuşsa il içi isteyebilirsin. not : proje okulunda görev yapıyorum

9. eskisehir_bilisim

eskisehir_bilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

proje okulunda özür grubu istenebiliy değilmi hocam

10. bozo

bozo Seçkin Üye Seçkin Üye

proje okuluna atandım demiş arkadaş..kadrosu gelmiş demektir bu..1 yıllık deneme süreci farklı bir şeydir..görevlendirme olur deneme süreci..kendisi net ifade edememiş sanırım.ama anladığım kadarıyla kadrosu gelmiş olduğundan 3 sene geçmesi lazım il içi tayin isteme için.. D MADDESİ 2. Fıkrada yazıyor kılavuzda.

mse bunu beğendi.
  11. wellhi4

wellhi4 Aktif Üye

evet orayı kaçırmışım.. ama geçen hafta atandım yazmış arkadaş.. bir proje okulundan farklı bir proje okuluna geçiş benim anlattığım. sizinki tayin mi yoksa bakanlık ataması mı merak ettim açıkçası..

12. cyberrebir

cyberrebir Site Gezgini

Selamlar ancak bakabildim mesajlara. Cevap veren herkese teşekkür ederim. Milli eğitim üzerinde proje okullarına başvuru döneminde başvurarak atandım. Bakanlık ataması mı tam bilmiyorum bu olayı. Şuan sistemde kadromun bulunduğu okul proje okulu olarak gözükmekte.
    yer değiştirme çeşidi: "652 Sayılı KHK'nin 37.Maddesinin 9.Fıkrası " şöyle geçiyor

13. cyberrebir

cyberrebir Site Gezgini

37. Madde 9. :
    (9) (Ek: 1/3/2014-6528/22 md.) Yurt içi veya yurt dışında, yerli veya yabancı kurum ve kuruluşlarla veya başka ülkelerle işbirliği anlaşması çerçevesinde kurulan ve ulusal veya uluslararası proje yürüten okul ve kurumlar, Bakan onayı ile proje okulu olarak seçilen ve belirli eğitim reformu ve programları uygulanan okul ve kurumlar ile Bakan onayıyla doğrudan Bakanlık merkez teşkilatına bağlanan kurumlara yapılacak öğretmen atamaları ve yönetici görevlendirmeleri Bakan tarafından yapılır

14. gulcehak

gulcehak Üye

Arkadaşlar merhaba peki il dışı istemek için proje okulunda geçen üç yıl mı ilde geçen üç yıl mı baz alınacak

15. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

İldeki süren önemli ildışı için. O ilde 3 yıl çalış yeter hocam, ister 28 farklı ilçede 40 farklı okulda, son okulunda 1 gün çalış farketmez.

16. gulcehak

gulcehak Üye

Teşekkür ederim

17. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Proje okulunda çalışanlar istediği zaman tayin isteyebilir. Herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır.
    Yöneticilik ve öğretmenlik görevinden ayrılma

MADDE 15 – (1) Yönetici ve öğretmenler istemeleri hâlinde ya da görev sürelerini tamamladıklarında diğer okullara ilgili mevzuat hükümlerine göre öğretmen olarak atanabilirler.

18. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Bu dediğin atama ve yer değiştirme yönetmeliği. Ama arkadaş proje okulları yönetmeliğine tabi bir atama yapmış buna dikkat edelim

19. gulcehak

gulcehak Üye

Yani hocam klavuzda 30 Aralık 2020 itibariyle üç yılını doldurmuş olmak diyor kurumda değil ildedir diye düşündüm çünkü il dışı tayin sonuçta yine de sorayım dedim ilde 4. Senem hatta 4.5 olacak ama okulda 1.5 yılı tamamlamış olacağım

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal