Programclığı ağır basan arkadaşlardan rica.

Kodla Büyü

sapphire

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli meslektaşlarım merhaba.
Faz 2 okuldayım ve ETlerin kabulleri onumuzdeki gunlerde başlayacak, malumunuz ET lerin kabulleri yapılırken kontol edilmesi gereken adımlarda;
CPU modeli
RAM ve SSD boyutları vs gibi mutlaka gerekli olanların yanında
OPS seri numarası, değişim yapılmışsa yeni OPS nin seri numarası
Sistemin kurulduğu tarih, sistemin etkinleştirip etkinleştirilmediği ve benzeri daha da çoğaltılabilir başlıklar gibi..

Bu durumları tek bir uygulama dosyası ile okuyup göstertecek, işlemleri hızlandıracak ilgili bir arkadaşımız aramızda varmı?

Evet bu ürünler kismen bu çozumleri sağlıyor ancak benim dediğim bize ozel tek tıkla çalışan yalnızca bize lazım olanları tek ekranda gösteren bir yazılım

Hocam ops seri NO dediğin nerden öğrenilir onu yazarsan yardımcı olmaya çalışayım

ops nin seri numarası tahtaların ve ops modulunun uzerinde etiket olarak bulunuyor.
Cpu-z ile rapor aldığımda "DMI System Information başlığı altında "Seri al" olarak bulunuyor".
Regedit i taradım bu numara yok yada kodlanmıs(hex) olarak var bilemiyorum.
Özetle bilgisayarda bir yerde tutuluyor ama nerde bilmiyorum.

hocam istediklerinin hepsini alt alta yazarsan program ile öğrenebildilerimin hepsini programa kodlarım iyi çalışmalar

teşekkür ederim hocam, istenilenler aslında
CPU modeli
Ram kapasitesi
SSD kapasitesi (bölümlenmiş ise kaç bölüm ve kapasiteleri)
Bilgisayarın Seri Numarası
Bilgisayar Adı
İşletim sistemi adı, kurulum tarihi, etkinleştirme durumu

takip edenler çok şimdiden teşekkürler.

hocam şimdilik bunu yazdım bir tahtada dene olmuş olmamış ne lazım bunları nereye kaydedeceksin gibi soruları cevaplarsan geliştiririz kolay gelsin

Ekli dosyalar

• ET Kontorl v1.0.rar
    19.4 KB · Görüntüleme: 57
Tahta da değil kendi bilgisayarımda denedim, Cpu RAM HDD gösteriyor ama böyle de bi hata verdi

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    89.5 KB · Görüntüleme: 452
Geri