Programcılık ???

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
şu anda ben bilgisayar öğretmenliğinde okuyorum...öğretmen olarak atanamaz isem programcı olmak istiyorum... şu anda düşük düzeyde programcılık biliyorum... size bir sorum olacak... düzenli olarak günlük ortalama 15 dakika C# programlama dili çalışsam bir yıl sonra c sharp ile otomasyon yapabilecek düzeye gelebilir miyim?(15 Dakikadan fazla programcılık için çalışamam çünkü derslere çalışamam bu yüzden fakülte dersleri aksayabilir) (15 dakika küçük bi zaman gibi duruyor ama bir yıl sonunda en az toplam 80 saat ediyor) (bu yazdıklarım komik de olabilir ama işsiz kalma korkusu yüzünden içimi bi sıkıntı bastı.. mantıklı düşünemiyor da olabilirim ama bana bi abi abla tavsiyesi verin LÜTFEN?)

günlük 15 dk naptın yaaa, o vakit tuvalet için anca yeter, ders nezaman çalışacaksın. toplam 80 saatlik kursları 1 haftada veriyorlar. hiç çalışma daha iyi bence.
.net açılıyo diyene 5dk gider daha güzel bi zaman planlaması yapman lazım hem derslerini aksatmayacak, hem de kendini geliştirecek şekilde

programcılığı günde şu kadar dk çalışarak öğrenirsin diye bişey yok,
kendine bir proje belirlersin çalışabildiğin kadar çalışırsın. bazen kafanda algoritmalar uçuşur, aklına gelen kodları yazmadan uyuyamazsın.
özetle progracılığı öğrenmek isityorsan kendine bir proje belirle onu yapmaya çalış, bu piyasada olan herhangi bir program olabilir aynısını yap ama yap.

Programcılığı öğrenin, 15 dk yeterli olacağını sanmıyorum. En azından günde 1 saat olmalı. Bilgisayarınızı virüslerden iyi koruyun ki sürekli format atıp işlemlere baştan başlamayın. Tek başınıza bazı programları yapın. Referansınız olsun. Ama kolay kolay artık günümüzde tek tabanca işler yürümez. İlerde ekiplerle beraber program parçacıklarını yazacak şekilde kendinizi geliştirmelisiniz. Artık bireyler değil, ekipler bu sektörde daha rahat ayakta kalabiliyor.

Muvaffakiyetler dilerim.

teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate aldım ve düzenlemeler yaptım... tekrardan teşekkür...

Bir tane daha sorum var : şimdi ben kitaptan veya videodan çalıştığım zaman kitapta,videoda ne deniyorsa yapıyorum, kendi başıma farklı olarak bir tane alıştırma da yapıyorum ama yarım saat sonra nasıl yaptığımı, hangi kodları kullanarak yaptığımı unutuyorum, kitaba bakmadan yapamıyorum... mesela c#da bir projede iki form kullanma komutunu kitaptan uyguladım, farklı bi örnek de yaptım ama yarım saat sonra unuttum.. Bu normal bir şey mi? normal bir şey değilse daha mı fazla alıştırma yapmam lazım, ne yapmam lazım? :?: :?

Bedava da olsa çalışabileceğin bir iş bulmaya çalış. Kendi kendine çalışırken iradene sahip olman lazım ve alanları parça parça öğrendikten sonra bir araya getirmek en baştan başlamak gibi oluyor.

Geri