Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Programcılık ???

Konu, 'Her Telden' kısmında cinefil tarafından paylaşıldı.


 1. cinefil

  cinefil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  868
  Beğeni:
  37
  şu anda ben bilgisayar öğretmenliğinde okuyorum...öğretmen olarak atanamaz isem programcı olmak istiyorum... şu anda düşük düzeyde programcılık biliyorum... size bir sorum olacak... düzenli olarak günlük ortalama 15 dakika C# programlama dili çalışsam bir yıl sonra c sharp ile otomasyon yapabilecek düzeye gelebilir miyim?(15 Dakikadan fazla programcılık için çalışamam çünkü derslere çalışamam bu yüzden fakülte dersleri aksayabilir) (15 dakika küçük bi zaman gibi duruyor ama bir yıl sonunda en az toplam 80 saat ediyor) (bu yazdıklarım komik de olabilir ama işsiz kalma korkusu yüzünden içimi bi sıkıntı bastı.. mantıklı düşünemiyor da olabilirim ama bana bi abi abla tavsiyesi verin LÜTFEN?)
   
 2. systran

  systran Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  601
  Beğeni:
  40
  günlük 15 dk naptın yaaa, o vakit tuvalet için anca yeter, ders nezaman çalışacaksın. toplam 80 saatlik kursları 1 haftada veriyorlar. hiç çalışma daha iyi bence.
  .net açılıyo diyene 5dk gider daha güzel bi zaman planlaması yapman lazım hem derslerini aksatmayacak, hem de kendini geliştirecek şekilde
   
 3. SoftGe

  SoftGe Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.210
  Beğeni:
  5
  programcılığı günde şu kadar dk çalışarak öğrenirsin diye bişey yok,
  kendine bir proje belirlersin çalışabildiğin kadar çalışırsın. bazen kafanda algoritmalar uçuşur, aklına gelen kodları yazmadan uyuyamazsın.
  özetle progracılığı öğrenmek isityorsan kendine bir proje belirle onu yapmaya çalış, bu piyasada olan herhangi bir program olabilir aynısını yap ama yap.
   
 4. sanalomer

  sanalomer Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  950
  Beğeni:
  17
  Programcılığı öğrenin, 15 dk yeterli olacağını sanmıyorum. En azından günde 1 saat olmalı. Bilgisayarınızı virüslerden iyi koruyun ki sürekli format atıp işlemlere baştan başlamayın. Tek başınıza bazı programları yapın. Referansınız olsun. Ama kolay kolay artık günümüzde tek tabanca işler yürümez. İlerde ekiplerle beraber program parçacıklarını yazacak şekilde kendinizi geliştirmelisiniz. Artık bireyler değil, ekipler bu sektörde daha rahat ayakta kalabiliyor.

  Muvaffakiyetler dilerim.
   
 5. cinefil

  cinefil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  868
  Beğeni:
  37
  teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate aldım ve düzenlemeler yaptım... tekrardan teşekkür...
   
 6. cinefil

  cinefil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  868
  Beğeni:
  37
  Bir tane daha sorum var : şimdi ben kitaptan veya videodan çalıştığım zaman kitapta,videoda ne deniyorsa yapıyorum, kendi başıma farklı olarak bir tane alıştırma da yapıyorum ama yarım saat sonra nasıl yaptığımı, hangi kodları kullanarak yaptığımı unutuyorum, kitaba bakmadan yapamıyorum... mesela c#da bir projede iki form kullanma komutunu kitaptan uyguladım, farklı bi örnek de yaptım ama yarım saat sonra unuttum.. Bu normal bir şey mi? normal bir şey değilse daha mı fazla alıştırma yapmam lazım, ne yapmam lazım? :?: :?
   
 7. repocket

  repocket Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2010
  Mesajlar:
  422
  Beğeni:
  8
  Bedava da olsa çalışabileceğin bir iş bulmaya çalış. Kendi kendine çalışırken iradene sahip olman lazım ve alanları parça parça öğrendikten sonra bir araya getirmek en baştan başlamak gibi oluyor.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal