Powerpoint müzik bittikten sonra sonraki slayta geçme

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar powerpointte müzik ve ya video bittikten sonra otomatikman sonraki slayta nasıl geçiyor. Bir çok deneme yapmama rağmen bulamadım. (Powerpoint 2010 sürüm)

Önceden söyleyeyim müzik 4 dakika

animasyonlar menüsünde en sağda müzik ekli olan sayfanın süresini müziğin süresine ayarlayın hocam sonrasında otomatik geçer 2007 ye göre ama 2010 da da aynıdır galiba.

zencefil58' Alıntı:
animasyonlar menüsünde en sağda müzik ekli olan sayfanın süresini müziğin süresine ayarlayın hocam sonrasında otomatik geçer 2007 ye göre ama 2010 da da aynıdır galiba.
Dediğin gibi yaptım oldu. Aslında 4 tane müziğim var. Hepsinin sıradan çalmasını istiyorum tek sayfada ama malesef bunu başaramadım. Powerpointe öyle yabancı da değilim açıkcası.
Daha önce saygı duruşundan sonra istiklal marşının başladığı bir uygulama yapmışım. Başarılı da oldum. Anladığım kadarıyla ben şu yargıya vardım:
Benim kullandığım istiklal marşı ve saygı duruşu wav formatında. Ama şimdiki yapmaya çalıştığım müzikler mmpp33 formatında. Galiba 2010 da mmpp33 de aynı slaytta yapamıyorsun art arda müzikleri ben böyle anladım.

otomatik çalma waw formatında çalıştığına göre.... onlarda waw formatında olmalı.... daha olmazsa müzikleri video prg. ile birleştirp tek bir waw dosyası yap öyle koy sunuya.

ilon' Alıntı:
otomatik çalma waw formatında çalıştığına göre.... onlarda waw formatında olmalı.... daha olmazsa müzikleri video prg. ile birleştirp tek bir waw dosyası yap öyle koy sunuya.

Edit : Olayı bu sefer %100 çözdüm. Arka arkaya olan iki müziği animasyonlar bölmesinden öncekinden sonra başlat diyoruz. Buraya kadar olan kısmı zaten herkes biliyor. Bizim işi çözemediğimiz nokta sabırsızlığımız. Biz o slayttaki 4 dk lık ilk müziği kendimiz fare ile ilerletiyoruz. Eğer fare ile ilerletirsek sıradaki müziğe geçmiyor. Yani o müzik bittikten sonra slayt duruyor. Oysaki ilk müziği başlattıktan sonra hiç ileri almadan beklerseniz ilk müzik bittikten sonra 2. müziğe de geçiyor. 5. müziğe de. Yani mmpp33 , mp4 ya da wav olması hiç önemli değil...

Yardımcı olanlara teşekkürler

hocam ben de geçen gün hazıurladım 2013 te tamam dedik istediğim gibi oldu
baska bilgisayarda müzik açılmıyo 2010 olduğundanmıdır nedir niye uyumlu değil anlamıyorum
tahtadada müzik çalışmadı viewer vardı 2010

Genellikle bu tür dosyaları c sürücünün içine atarım müziklerle beraber

mayhem' Alıntı:
baska bilgisayarda müzik açılmıyo 2010 olduğundanmıdır nedir niye uyumlu değil anlamıyorum
Eklediğiniz müzik sunu haricinde klasörde de varmıydı?

ilon' Alıntı:
mayhem' Alıntı:
Eklediğiniz müzik sunu haricinde klasörde de varmıydı?

vardı hocam

Müziğin veya videonun olup olmaması formatlara göre değişiyor. Örneğin powerpoint içinde mpg formatında bir video başka bir bilgisayarda açıldığı anda video yok olarak görünüyor. mpg formatında olan müzik flash içinde olsa bile. Ama c sürücünün içinde tasarımlar yapılıp, yine başka bilgisayarlar içinde c sürücü içinde açılırsa video ya da müziğin açılacağı kanaatindeyim. Tabiki ilgili müzik ve videolar da aynı sürücünün içinde olması gerekli. Yer değiştirmeden.

Örneğin bizim bilgisayarımızdaki C:\12 Mart\12_Mart.pptx belgesi o zaman başka bilgisayarda yine aynı yolda olacaktır.
Ama C:\Users\Ahmet\Desktop\12_Mart.pptx üzerindeki dosya başka bilgisayarda C:\Users\Mehmet\Desktop olarak görünecektir. Bu durumda dosya yolunu bulamayacaktır.

sertokus' Alıntı:
Müziğin veya videonun olup olmaması formatlara göre değişiyor. Örneğin powerpoint içinde mpg formatında bir video başka bir bilgisayarda açıldığı anda video yok olarak görünüyor. mpg formatında olan müzik flash içinde olsa bile. Ama c sürücünün içinde tasarımlar yapılıp, yine başka bilgisayarlar içinde c sürücü içinde açılırsa video ya da müziğin açılacağı kanaatindeyim. Tabiki ilgili müzik ve videolar da aynı sürücünün içinde olması gerekli. Yer değiştirmeden.

Örneğin bizim bilgisayarımızdaki C:\12 Mart\12_Mart.pptx belgesi o zaman başka bilgisayarda yine aynı yolda olacaktır.
Ama C:\Users\Ahmet\Desktop\12_Mart.pptx üzerindeki dosya başka bilgisayarda C:\Users\Mehmet\Desktop olarak görünecektir. Bu durumda dosya yolunu bulamayacaktır.
anladım hocam çok mantıklı :++:

Geri