Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Powerpoint müzik bittikten sonra sonraki slayta geçme

Konu, 'Ofis Programları ve Uygulamaları' kısmında sertokus tarafından paylaşıldı.

1. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar powerpointte müzik ve ya video bittikten sonra otomatikman sonraki slayta nasıl geçiyor. Bir çok deneme yapmama rağmen bulamadım. (Powerpoint 2010 sürüm)

Önceden söyleyeyim müzik 4 dakika

2. zencefil58

zencefil58 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

animasyonlar menüsünde en sağda müzik ekli olan sayfanın süresini müziğin süresine ayarlayın hocam sonrasında otomatik geçer 2007 ye göre ama 2010 da da aynıdır galiba.

3. sertokus

Dediğin gibi yaptım oldu. Aslında 4 tane müziğim var. Hepsinin sıradan çalmasını istiyorum tek sayfada ama malesef bunu başaramadım. Powerpointe öyle yabancı da değilim açıkcası.
    Daha önce saygı duruşundan sonra istiklal marşının başladığı bir uygulama yapmışım. Başarılı da oldum. Anladığım kadarıyla ben şu yargıya vardım:
    Benim kullandığım istiklal marşı ve saygı duruşu wav formatında. Ama şimdiki yapmaya çalıştığım müzikler mmpp33 formatında. Galiba 2010 da mmpp33 de aynı slaytta yapamıyorsun art arda müzikleri ben böyle anladım.

4. ilon

ilon Süper Üye Süper Üye

otomatik çalma waw formatında çalıştığına göre.... onlarda waw formatında olmalı.... daha olmazsa müzikleri video prg. ile birleştirp tek bir waw dosyası yap öyle koy sunuya.

5. sertokus

Edit : Olayı bu sefer %100 çözdüm. Arka arkaya olan iki müziği animasyonlar bölmesinden öncekinden sonra başlat diyoruz. Buraya kadar olan kısmı zaten herkes biliyor. Bizim işi çözemediğimiz nokta sabırsızlığımız. Biz o slayttaki 4 dk lık ilk müziği kendimiz fare ile ilerletiyoruz. Eğer fare ile ilerletirsek sıradaki müziğe geçmiyor. Yani o müzik bittikten sonra slayt duruyor. Oysaki ilk müziği başlattıktan sonra hiç ileri almadan beklerseniz ilk müzik bittikten sonra 2. müziğe de geçiyor. 5. müziğe de. Yani mmpp33 , mp4 ya da wav olması hiç önemli değil...

Yardımcı olanlara teşekkürler

6. mayhem

mayhem Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ben de geçen gün hazıurladım 2013 te tamam dedik istediğim gibi oldu
    baska bilgisayarda müzik açılmıyo 2010 olduğundanmıdır nedir niye uyumlu değil anlamıyorum
    tahtadada müzik çalışmadı viewer vardı 2010

7. sertokus

Genellikle bu tür dosyaları c sürücünün içine atarım müziklerle beraber

8. ilon

ilon Süper Üye Süper Üye

Eklediğiniz müzik sunu haricinde klasörde de varmıydı?

9. mayhem

vardı hocam

10. sertokus

Müziğin veya videonun olup olmaması formatlara göre değişiyor. Örneğin powerpoint içinde mpg formatında bir video başka bir bilgisayarda açıldığı anda video yok olarak görünüyor. mpg formatında olan müzik flash içinde olsa bile. Ama c sürücünün içinde tasarımlar yapılıp, yine başka bilgisayarlar içinde c sürücü içinde açılırsa video ya da müziğin açılacağı kanaatindeyim. Tabiki ilgili müzik ve videolar da aynı sürücünün içinde olması gerekli. Yer değiştirmeden.

Örneğin bizim bilgisayarımızdaki C:\12 Mart\12_Mart.pptx belgesi o zaman başka bilgisayarda yine aynı yolda olacaktır.
    Ama C:\Users\Ahmet\Desktop\12_Mart.pptx üzerindeki dosya başka bilgisayarda C:\Users\Mehmet\Desktop olarak görünecektir. Bu durumda dosya yolunu bulamayacaktır.

11. mayhem

anladım hocam çok mantıklı :++:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal