Power Point ile ilgili yardıma ihtiyacım var

Kodla Büyü

elfi

Aktif Üye
Meraba arkadaşlar, power point ile hazırlayacağım sunuya müzik dosyası eklemek ve bunun ileri geri slaytlar arasında bir bütün olarak çalmasını nasıl sağlarım ve bu hazırladığım sunuyu cd ye kaydettiğim zaman otomatik olarak açışlmasını nasıl sağlarım acaba bilgisi olan var mı?lütfen bunu acilen yapmam gerek.

Arkadaşlar sitede aradım ama bulamadım. pp Sunuya nasıl ses dosyasıı eklerim ve sunu cd ni otomatik olarak nasıl başlatırım.Bilen var mı?

Normalde ses eklemeyi biliyorum ancak bir önceki slayta geldiğimde müzik susyor :( :( :eek: nasıl yapabilirim bilen var mı?

1. slaya sesi ekleyin hocam. sonra Slayt Gösterisi menüsünden Özel Animasyıona tıklatın.Yandan bi pencere açılacaktır ve sesi orada görebilirsiniz. sonra ses dosyasına çift tıklayın Ses Yürüt adlı bir pencere gelecek burada Efekt sekmesinde Yürütmeyi duyrdur bölümünde 3.seçenek . ...... slayt sonra diyor ya . oraya kaç slaytrınız varsa onu yazın. mesela 10 slayt sonra gibi. ses 10 slayt boyunca kesintisiz çalaccaktır. umarım anlatabildim :lol:

grünüm menüsünde asıl>asıl slayt var. ilk olarak asıl slayt oluş ve sesi oraya ekle.

Teşekkür ederim esal hocam çok güzel açıklamışsın. anladım sayende:):)

Eğer arkada ses dönsün slayt gösterisi olarak klaydettiğin zaman ses dosyasını yaptığın dosyaya gömmesini istiyorsan ek dosyada anlatılanı yapmalısın.

Rar dosyasını indir aç ve flash animasyonunu izle.

Ekli dosyalar

• powerpoint.rar
    1 MB · Görüntüleme: 94
leaderone' Alıntı:
Eğer arkada ses dönsün slayt gösterisi olarak klaydettiğin zaman ses dosyasını yaptığın dosyaya gömmesini istiyorsan ek dosyada anlatılanı yapmalısın.

Rar dosyasını indir aç ve flash animasyonunu izle.
teşekkürlerr

direk sunu olarak açılmasını istiyorsan .pps formatında kaydetmelisin...

resim ekte... pps dolarak kaydetmek için kayıt türünden powerpoit gösterisini seç...

Geri