power düğmesi yeşil yanıp yanıp sönüyor

Kodla Büyü

tuana_

Üye
arkadaşlar bilgisayarım çalışırken birden kapanıyor ve power düğmesi yeşil yanıp yanıp sönüyor. ne yapabilirim? :eek:

hocam makina kendini bekleme moduna alıyordur. bu yazılımsal veya donanımsal olabilir. öncelikle denetim masasındaki güç seçeneklerini kontrolet. eğer oradan değilse. kasadaki fanları kontrol et. ekran kartındanda kaynaklanabilir.

hocam biraz daha acikca yazsan?mesela powera bastiktan 10-15 saniye sonra mı kapanıyor? yoksa 2 saat açıkken durduk yere mi kapaniyor?

aakcakaza' Alıntı:
hocam biraz daha acikca yazsan?mesela powera bastiktan 10-15 saniye sonra mı kapanıyor? yoksa 2 saat açıkken durduk yere mi kapaniyor?

hocam durup dururken kapanıyor. ama yeşil ışık yanıp sönüyor power dediğin gibi 10-15 saniye bastıktan sonra kapatıyorum sonra tekrar açabiliyorum ancak.daha önce böyle yapmıyodu. ne olabilir sizce

hocam aklıma gelen ihtimaller power dugmesi takili kaliyor olabilir oyleyse makina kapaliyken sen powera bastiginda 5-6 saniye sonra makina kapanir, eger bilgisayar acikken mesela 1 saat cali,sti ve durduk yere kapaniyorsa donanimsal bir ariza olabilir, islemci fani saglikli calisiyor mu? bence bi kontrol et!

tuana_' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

hocam durup dururken kapanıyor. ama yeşil ışık yanıp sönüyor power dediğin gibi 10-15 saniye bastıktan sonra kapatıyorum sonra tekrar açabiliyorum ancak.daha önce böyle yapmıyodu. ne olabilir sizce

tuana hocam bahsettiğin yeşil ışık ekranda mı?benim de aynı şey oluyor eğer öyleyse. kasanın ışığı yanıyor, ekranın ışığı yanıp sönüyor. tuşlara bas, resetle hiç birşey olmuyor. taki kasanın düğmesine basılı tutp kasayı kapatıp tekrar açana kadar. Fikri olan var mı arkadaşlar?

Geri