Polo Classic'i Nasıl Bilirsiniz

Kodla Büyü

ygencay

Aktif Üye
Arkadaşlar uzun zamandır araba arıyordum. Bir öğretmen arkadaş arabasını satıyor.
Araba 1998 model Polo Classic 1.6 100 hp sedan
Arabada küçük birkaç boya var, onun haricinde çok temiz.
Araba 63.000 km'de (zaten ben kullanan 3.kişi olacam, önceden kullanan 2 kişide öğretmendi, fazla binmiyorlardı)
Arabada sıralı sistem LPG var.
Arabaya 13.000 tl istiyor.(Pazarlık payı var :) )
Allah kısmet ederse ilk arabam olacak, o yüzden bir türlü karar veremiyorum.
Daha önceki tercihlerim corolla, civic, polo, fiesta, astra, corsa, 206, accent şeklinde devam ediyordu.
Özellikle corolla bakıyordum ama onlarında temizleri çok pahalı.

Şimdi bu arabayı alsam nasıl olur?
Özellikle bu arabayı kullanan arkadaşlar varsa yönlendirirlerse sevinirim. İlerde satmak istesem bir sorun olur mu?

Bildiğin gördüğün arabayı almak daha mantıklı hocam 63.000 km çok iyi poloyu pek sevmem ama sonuçta wolksvagen.

Polo Wv'nin en itibarsız aracıdır.
Birçok ülkede böyle bir model çıkartılmaz zaten.
Bildiğim kadarıyla Classicler de Çek üretimi; Alman değil.

13 Milyar çok artık bu arabalar için ayrıca. 12 yaşında araba.

Ne bileyim, temizse eğer sen bilirsin. Fiyat yüksek ama. 9-10 olsa bişey diyemem.

Geçen sene 98 HB'sini müdür yardımcımız 9 milyara verdi.

o fiyata yüksek model fiesta alırsın. 98 model polo en fazla 11000 eder.

azaz' Alıntı:

İnternette fiyatlar 12-13 arasında değişiyor, internet beni yanıltıyor mu acaba. Ayrıca fiestaların eski kasaları flair olanlar çok tipsiz duruyor, yeni kasası heralde 2003'ten başlıyor, onlarında fiyatları 15.

Hocam araç doluysa fiyat iyi .
seat cordoba ve poloyu inceleme fırsatım olmuştur.
hatta cam mekanizmasını değiştirmiştim cordobanın ,seat bulamadık adam polonunki birabir olur dedi.
araştırdım ikiside aynı araç seat imajı iyi olmadığı için aracını daha dolu halde satmak zorunda kalmış.
2002-2003 cordoba alınabilir.
Cordoba signoda bulursan tadından yenmez...

şunuda not olarak ekleyeyim. Eğer arabayı çok iyi tanıyorsan kafam rahat eder diyorsan poloyu al.
ama onu almazsan polo değil cordobaya bak...

ygencay' Alıntı:
azaz' Alıntı:

İnternette fiyatlar 12-13 arasında değişiyor, internet beni yanıltıyor mu acaba. Ayrıca fiestaların eski kasaları flair olanlar çok tipsiz duruyor, yeni kasası heralde 2003'ten başlıyor, onlarında fiyatları 15.
internette yazan fiyatlara bakma hocam 1-2 milyar daha ucuza alırsın nette yazandan. 13 istiyo diye 13 verilmez biran önce elden çıkarmak istiyosa götürsün bir galeriye bakalım ne kadar verecek 10dan fazla vermez.

suferi' Alıntı:
Hocam araç doluysa fiyat iyi .
seat cordoba ve poloyu inceleme fırsatım olmuştur.
hatta cam mekanizmasını değiştirmiştim cordobanın ,seat bulamadık adam polonunki birabir olur dedi.
araştırdım ikiside aynı araç seat imajı iyi olmadığı için aracını daha dolu halde satmak zorunda kalmış.
2002-2003 cordoba alınabilir.
Cordoba signoda bulursan tadından yenmez...

şunuda not olarak ekleyeyim. Eğer arabayı çok iyi tanıyorsan kafam rahat eder diyorsan poloyu al.
ama onu almazsan polo değil cordobaya bak...

Hocam araç full, 98 model arabalarla kıyaslandığında arabada yok yok.
Cordoba bilmiyorum belki sağlamdır ama kasası hoşuma gitmiyor.

diğer arabayı sevdiysen için ısındıysa kaçırma derim...
ileride hep ya şöyle bir polo vardı... kaçırdık. dersin..
inşallah hayırlısı olur.

azaz' Alıntı:
internette yazan fiyatlara bakma hocam 1-2 milyar daha ucuza alırsın nette yazandan. 13 istiyo diye 13 verilmez biran önce elden çıkarmak istiyosa götürsün bir galeriye bakalım ne kadar verecek 10dan fazla vermez.

Hocam arabayı satacağını kimse bilmiyor, inanın ilan verse hemen alırlar, tabi ben çok anlamıyorum ama çok temiz olduğunu söylüyorlar, zaten hemen elden çıkarmak gibi bir fikride yok, o nedenle belki fiyatı yüksek tutmuş olabilir, pazarlık yapacam ama 12,5'tan aşağı satmayacağını tahmin ediyorum.

hocam o arabaların değeri en fazla 11000. Sen 13000 liraya 2000 model polo sport bulursun.

hocam bence de 13 bin tl 98 model araç için fazla. bende bu aralar bakıyorum, 2000-2001 modellere internette 14 civarı fiyat cekiyorlar pazarlıkla 13'e alınabileceğini düşünüyorum. arac dediğiniz gibi temizse 11-12 arasında bir fiyatı alın bence.

Geri