Pıranha mı alacaksınız? Iyi düşündünüz mü?

Kodla Büyü

tweeter

Üye
Merhaba dostlar.

1,5 - 2 yıl kadar önce, kullandığım Piranha Evoque Navigasyon cihazını babama verdiğim ve cihazdan memnun olduğum için, cihazımı yenilerken yine Piranha alayım dedim. Araştırdım. Bir arkadaşımın alma pişman olursun demesine rağmen Piranha No Traffic M Type aldım.

Kullanmaya başladıkça gördüm ki cihazın haritası Evoque dan farklı bir harita ve güncel değil. Çoğu zaman yanlış yönlere girdim. Bazı yerler ise hiç yok. Kullanıma devam ettikçe zaman içinde daha da sıkıntı arttı.

Sürekli harita güncellemeleri kontrol etmeye başladım. 6 ay-bir yıl-bir buçuk yıl derken güncelleme yok. Halbuki alırken reklamında ömür boyu güncelleme yazıyordu. Ben nereden bileyim ömür boyu derken 3-4 senede bir güncelleyeceklerini. O da belli değil ya neyse. Sonra Piranha müşteri hizmetlerini aradım birkaç defa. Her seferinde birkaç ay içinde güncelleme verilecek dediler. Yok Yok Yok. Anlayacağınız 1,5 senedir güncelleme bekliyorum. Son arayışımda teller iyice koptu.

Sonra ücretsiz güncellemeden ümidimi kesince, ücretiyle harita alabilir miyim diye araştırmaya başladım. Haritanın Tr üreticisiyle irtibata geçtim. Sygiç yazılımdaki Doğu Avrupa yazılımının Türkiyeyi tam kapsayıp kapsamadığını sordum tam değil dediler. Parasıyla yalnız Türkiye haritası alabileceğim bir yer varmı diye sordum. Yok dediler. Ancak bir süre sonra size başka bir şekilde yardım edebiliriz dediler. Bir ay kadar sonra tekrar aradım. Gerçekten de ücretsiz bir yazılım verdiler. Ancak bu da cihazın yazılımından çok farklı. No traffic özelliği de yok.

Velhasıl durum bu arkadaşlar. Yorum sizin.

Bu gün kontrol ettim Sygic de hala 2014-3 yazılımı duruyor. Müşteri hizmetlerini aradım. Teknik servisten bir bayan Naviextras Toolbox u kullanın yükleyin diyor. Naviextras Toolbox cihazımı tanımıyor bile. M Type No traffic in Sygic le yüklendiğinden haberi yok. NE DENİLEBİLİR Kİ...

Geri