Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ping 192.... ve Hedef Ana Bilgisayar Ulaşılamaz!

Konu, 'BTS Destek' kısmında mefete tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mefete

mefete Seçkin Üye Seçkin Üye

Evet bu hata ömrümü çürüttüüüü vallaha....

Bilgisayarlar BEKO ... Ve tabiki Win 98 yüklüü...Çok güzel kablolar takılı...Elle ip ver yok....SErbest bırak otomatik alsın....Ağı görüyor.....Fakat net e girmiyor....Ping çekincede Yukarıdaki HATA....Vallaha çıldırmamak elde değil....Bu hata yı 3 yıldır yaşıyorum.... Bir düzeliyor bir bozuluyor.....

Problememin nedeni ni ve kesin çözümü bilen ARKADAŞLAR...YArdımlarınızı bekliyorum Saygılar....

2. adiyif

adiyif Seçkin Üye Seçkin Üye

sayın hocam pin 192.168.xx.xx seklınde cevap alamıyorsunz sanırım hub mı swıtchmı kullanıyorsunuz

3. mefete

Evet bizim lablarda switch var....Diğer bilgisayarlar sorunsuz giriyor...Bazı bilgisayarlarda bu problem oluyor....1-2. bazen 3:) ama neden ..Çözemedim!!!

4. mefete

Arkadaşlar...bu problemi yaşayan yok mu???

5. ege

ege Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ip leri otomatik alıp, dns 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 denedinmi. geçit 192.168.1.1 sonuç veriyormu?

6. mefete

Bende farklı dns adresleri vardı...Bide bunbu deneyim..Hocam teşekkür ederim....Ama diğer bilgisayarlarda hepsi otomatik alıyor ve giriyor...bu bilgisayar niye bu problemi veriyor acaba? :scared:

7. mefete

Bu dns lerde işe yaramadı..elle ip verdim..dns ekledim yine olmadı...YARDIM eden yok mu???:)

8. muallimim

muallimim Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ben öyle bir hatayı sanırım çözmüştüm tam hatırlamıyorum ama bizim bir laboratuarda 98 yüklüydü komple girmiyorlardı. dns ayarları yaptık girdi. sanrıım ağ bağlantılarıma mı bilgisayarıma mı ne sağ tıklayıp oradan o bilgisayarın ağdaki statik IP numarasını aynen kendisine dns numarası olarak veriyorduk. yeniden başlatınca oluyordu. google dan 98 dns ayarları diye bir aratırsan eminimki çıkar ben internetten bulmuştum çözümünü.

9. Anonymous

Anonymous Misafir

ip numaralarını 192.168.1.100 100 olan kısım değişken olabilir(50-100-150-200 ...gibi)
    varsayılan ağ geçidini 192.168.1.1 yap dns kısmına tek dns gir ve 192.168.1.1 gir dene. olmazsa ağ yapılandırmalarında sorun olabilir.

10. mkenan

mkenan Aktif Üye

biraz geç oldu ama tep1 lab pclerinin ethernetleri actoon ve bahsettiğin sorun çok çıkıyor. en güzeli ethernetini değiştir.

11. mefete

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ilginiz için...Evet actoon ethernetler ve çok gıcıklar:)
    Sayın muallim hocam...Dediğiniz gibi bir ayar varsa...Bi bakayım...Teşekkürler...

12. biltek2007

biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye Seçkin Üye

Hocam ben de de oluyor bu sorun ama ben modemi açıp kapatarak çözüm buluyorum. Ben de modem sorunlu çünkü. Ayrıca sorunlu pclerin Switche takılı yerlerini tekrar çıkarıp taksanız iyi olur. veya switch de boş yer varsa girişlerin yerlerini değiştirin.

Sorun sadece Ethernet olmayabiliyor yani.

13. muallimim

muallimim Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bilgisayarın kendi ağdaki ip numarasını dns olarak tekrar vereceksin öyleydi heralde

14. cigidem

cigidem Aktif Üye

Ben de bu sıkıntıyı 3 yıl çektim , sonunda da ethernet kartlarını ve kabloları değiştirdim çözüm oldu. Accton mu ethernet kartlarınız benim bilgisayarlar da bekoydu. Ethernet kartının ışığı yanar, yüklüdür ama çalışmaz.
    Hocam bi şekilde ethernetleri değiştirin

15. mefete

Arkadaşlar çok teşekkür ederim..Anlaşın şu acctonlardan kurulmak lazım:) Allah yardım etsin bana...:)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal