PHPTRIAD YA DA EASYPHP NASIL ÇALIŞTIRABİLİRİM??

Kodla Büyü

eslem

Site Gezgini
php dersim için phptriad indirmeye çalışıyorum ama hiçbiri çalışmadı.easyphp de çalışmadı.
ne yapmam gerek yardım edermisnz???

teşekkürler ama ben anlamadım bu sitelerden.ben ayrı ayrı kurmak istemiyorum.

Hocam çalışmadı derken program mı kurulmadı ? Yoksa kurulum bitti de sonrasını mı yapamadın ?

eslem hocam eğer gerçekten biraz uzmanlaşmak isterseniz bence en mantıklı olanı apahce ve diğerlerini tek tek kurmanız hem ayarlarınıda öğrenmiş olursunuz yardım ederiz yapamadığınız yerde

fark ettim hocam . iss yüklü olsa bile başlatılmamış ise sıkıntı olmaz fakat ayar değiştirmediler ise dediğiniz gibi localhost asp için çalışıtr.

mustafa' Alıntı:
eslem hocam eğer gerçekten biraz uzmanlaşmak isterseniz bence en mantıklı olanı apahce ve diğerlerini tek tek kurmanız hem ayarlarınıda öğrenmiş olursunuz yardım ederiz yapamadığınız yerde
hocam uzmanlaşmak değil de dersim olduğu için.2 gündür buna uğraşıyorum.ayrı ayrı kurmak daha zormuş ben hepsini bir bile kuramadımki

başlar->programlar->WampServer-->startwampserver ilk çalıştırmada güvenlik duvarında onaylama yapmanız lazım

eslem' Alıntı:
mustafa' Alıntı:
hocam uzmanlaşmak değil de dersim olduğu için.2 gündür buna uğraşıyorum.ayrı ayrı kurmak daha zormuş ben hepsini bir bile kuramadımki

Anladım hocam ama işte genelde bu programlar sorunda çıkartabiliyorlarve kaldırıp yenden yükleseniz dahi düzelmeyebiliyoru.IIS yi kontrol edebildinizmi

exemcli' Alıntı:
başlar->programlar->WampServer-->startwampserver ilk çalıştırmada güvenlik duvarında onaylama yapmanız lazım
teşekkürler hocam dediğinizi yaptım ama easyphp için yaptım

php triad yükledi iseniz:
oluşturduğunuz php dosyalarını c:\apache\htdocs klasörü içine kaydetmeli
oluşturduğunuz dosyayı çalıştırmak için de önce
Başlat -> Programs -> PHP TRiad -> Apache Console -> Start Apache yi çalıştırıp sonra da
iexplore veya mozilla firefox da boş bir sayfa açıp adres çubuğuna
localhost/dosyaadi.php yazmanız gerekiyor

Geri