Php'de Sayfayı Ekran Çözünürlüğüne Göre Nasıl Ayarlanır?

Kodla Büyü

a-anil06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba,
Forumda aratmama rağmen bulamadım.Hazırlamış olduğumuz sayfayı bilgisayarımızın ekran çözünürlüğüne göre nasıl ayarlayabiliriz? Benim bilgisayarım 1366*768. Bunu 640*480 çözünürlüğünde bir bilgisayarda açmak istediğim zaman sıkıntı olacak.Ben hazırlamış olduğum sitenin sayfalarını bütün çözünürlükte sağlıklı bir şekilde çalıştırmak istiyorum.Google'de araştırdım CSS3'ün Media elemanı kullanılacağını belirtiyor.(Responsive CSS)Denememe rağmen hiç bir sonuç elde edemedim.Width değerini "%" li olarak yazmama rağmen olmadı.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hocam sunucu tarafında çalışan php ile değil istemci tarafında çalışan javascript/css ile yapabilirsiniz. Uzun süredir kullanmadım, hatırlamıyorum ama vardı javascript kodu sanki.

Tamam arkadaşlar teşekkür ederim.Son bir soru.Ben çalışmama birşeyler uyguladım ama bunu çalıştırdığım zaman ben göremiyorum.Normal midir?

Yaptığınız çalışmaya bağlı olarak eğer tasarımsal değişikliklerse tarayıcınızın ön belleğinden dolayı önceki halini görmeniz mümkün. Ya geçmişi silip, denemeniz ya da örneğin style.css gibi css dosyasında değişiklik yapıyorsanız dosyayı çağırırken örneğin style.css?v=1 gibi bir ek verip, her değişiklikte bunu artırarak her sayfayı yenilediğinizde farklı olduğunu tarayıcıya bildirmiş olursunuz.
Ya da en iyisi firefox tarayıcısı ya da test yaptığınız tarayıcının ayarlarından geçmişi hatırlamayacak şekilde ayarlayın.

Hiçbir çözüm olmadı.Ben bu responsive olayını biraz daha araştırayım.Teşekkür ederim tekrardan.

Geri