PHP Yİ İYİ BİLİYORUM DİYENLER YARDIM EDİN

Kodla Büyü
Öncelikle forumda korsan program, betik paylaşımının yasak olduğunu bilmelisiniz.
Sizin meselenize gelirsek, sunucunun size ait olması daha doğrusu sunucuya bazı programları yükleme yetkinizin olması gerekiyor. Ben localde install.php dosyasını çalıştırdığım zaman aşağıdaki gibi bir mesaj geldi ki mesajda flash ve java ile sunucuya kurulması gereken şeylerden bahsediliyor. Eğer böyle bir yetkiniz yoksa yapılacak bir şey yok, işin aslı bunun PHP ile bir alakası da yok. PHP burada sadece veritabanı işlemlerini ve kurulum işlemlerini yürütmek için kullanılıyor. Üstelik aşağıdakiler sadece kuruluma hazırlık için yapılması gerekenler. Kurulum sırasında daha neler ister bilmiyorum.

Kod:
Preparation:

Step1: Download and install Java Runtime Environment (JRE) 6 (JRE 1.6) from java.Sun.com 

Step2: Download and Install Red5 Server v0.6.3 and higher from OSFlash Web site .

Step3: Stop Red5 service.

Step4-1: If you using mysql database, Download Mysql Connector/J 5.0 (Latest version) 
from : MySql Web site , Unzip and copy mysql-connector-java-(x.x.x)-bin.jar into : 
Java Folder\jre\lib\ext\ folder 

(for example: C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\lib\ext\mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar) 

Step4-2: If you using mssql database, Download Microsoft SQL Server 2005 JDBC Driver (Latest version) from Microsoft web site , Unzip and copy sqljdbc.jar into:
Java Folder\jre\lib\ext\ folder 

(for example: C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\lib\ext\sqljdbc.jar) 

Step5: Copy install\red5\webapps\visichat2 folder into your red5 installation folder \ webapps folder 
(for exampleC:\red5\webapps\visichat2) 

Step6:You need to add .flv MIME type in IIS

Başka bir topic altında (web-tasarimi-programlari-f39/sesli-ve-goruntulu-sohbet-scripti-satin-alacam-t47538.html) aynı konu için böyle birşey söylemişsiniz:
Bu işi halledelim arkadaşlar yok mu hiç php den anlıyorum diyen.
Yoksa işi kaybedeceğiz.
1- yakuphan'ın söylediği gibi bu sistem java tabanlı. php sadece aracı olarak kullanılmış. çalıştırabilmek için de sadece hostinginizin olması yetmez. sunucu kiralamanız gerekir.
2- istediğiniz şey zaten yasal değil.
3- hadi yasal olsa diyelim bu işi ticari anlamda yaptığınız sözlerinizden belli. başka biri uğraşacak kaymağını siz yiyeceksiniz.
4- fazla zekisiniz gibime geldi. siz bırakın webi programlamayı da gidin atomu parçalayın harcanıyosunuz bu işlerde.

Parhelion' Alıntı:
Başka bir topic altında (web-tasarimi-programlari-f39/sesli-ve-goruntulu-sohbet-scripti-satin-alacam-t47538.html) aynı konu için böyle birşey söylemişsiniz:
Bu işi halledelim arkadaşlar yok mu hiç php den anlıyorum diyen.
Yoksa işi kaybedeceğiz.
1- yakuphan'ın söylediği gibi bu sistem java tabanlı. php sadece aracı olarak kullanılmış. çalıştırabilmek için de sadece hostinginizin olması yetmez. sunucu kiralamanız gerekir.
2- istediğiniz şey zaten yasal değil.
3- hadi yasal olsa diyelim bu işi ticari anlamda yaptığınız sözlerinizden belli. başka biri uğraşacak kaymağını siz yiyeceksiniz.
4- fazla zekisiniz gibime geldi. siz bırakın webi programlamayı da gidin atomu parçalayın harcanıyosunuz bu işlerde.

Dostum burası bir FORUM sitesi.Forumun amacı insanların tecrübelerinden faydalanmak bilgileri paylaşmak.

caimliyiz sitesi için gereçekten yardıma ihtiyaç var... lütfen buna site demeyin . link resim ve animasyon çorbası. anlaşılır değil... ne için yapıldığı bile belli değil. tanıtım mı, portalmı, haber sitesi mi? nedir bu sitenein amacı.

teknik analiz yaparsak, eğer kodlarını yazdıysan iyi bir uygulama olmuş...

Geri