php ile resmi boyutlandırarak goruntuleme problemi...

Kodla Büyü

zulfikar1985

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
<?php
function goster()
{
header("Content-type: image/jpeg");
$foto = imagecreatefromjpeg("images/image-1.jpg");
$hedef = imagecreatetruecolor(100,100);
imagecopyresampled($hedef, $foto, 0, 0, 0, 0, 100,100, 450 , 338);
imagejpeg($hedef);
imagedestroy($foto);
imagedestroy($hedef);
}
?>

Yukarıdaki kod functions.php sayfasında yer alıyor. Aynı sayfadan kodu çalıştırdığımda problemsiz çalışıyor. Ancak, functions.php'yi başka bir sayafaya include edip bu fonksiyonu orada çağırdığımda;
".......galeri.php" grafik dosyası hatalı olduğu için gösterilemiyor"
şeklinde hata alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum...

fonksiyonun içinde header var. header fonksiyonu sayfaya hiç yazı yazılmadan en başta kullanılır. muhtemelen hatanız bu. yani yazı yazıp oluşturduğunuz dosyayı text olarak otomatik olarak tanımlıyorsunuz. sonra jpg olsun derseniz hata verir.

datased' Alıntı:
fonksiyonun içinde header var. header fonksiyonu sayfaya hiç yazı yazılmadan en başta kullanılır. muhtemelen hatanız bu. yani yazı yazıp oluşturduğunuz dosyayı text olarak otomatik olarak tanımlıyorsunuz. sonra jpg olsun derseniz hata verir.
Neyi kastediğinizi tam olarak anlayamadım hocam. Ancak headerdan kaynaklanabileceğini bende tahmin ettim. O yüzden şöyle bir şey denedim. functions.php'yi boş hiç kod yazılmamış(html kodları dahil) bir sayfaya include edip hemen altında fonksiyonu çağırdım yine aynı hatayı aldım.

donüştürelecek resmin uzantısı sadece jpg olsun istiyosan veya gif, png hedar ile tanımlamıyosun. onun için başka kod var. o kodu kullanmalısın.. araştır bulursun...

xorcistforyou' Alıntı:
donüştürelecek resmin uzantısı sadece jpg olsun istiyosan veya gif, png hedar ile tanımlamıyosun. onun için başka kod var. o kodu kullanmalısın.. araştır bulursun...
Hocam "jpg" 'yi yapabilsem elbette diğer resim formatlarına da ihtijacım olacak... Yukarıda arkadaşın header'la ilgili verdiği cevap sorunun nereden kaynaklandığını ortaya koyuyor. Ama çözümü bir türlü gerçekleştiremedim.

functions.php dosyası utf-8 ise bomsuz olarak kaydetmeyi denediniz mi. header bu yüzden sorun çıkarıyor olabilir.

Geri